SVETLOST CIKOTE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
vangog
Posts: 2
Joined: Thu Oct 28, 2010 8:35 pm

SVETLOST CIKOTE

Post by vangog »

SVETLOST - Udruzenje gradjana za borbu protiv narkomanije Novog Sada osnovalo je Duhovno - rehabilitacioni centar u Cikotama kod Loznice. Centar vec nekoliko meseci radi. Uslovi za zivot su
vrlo dobri, a priroda je predivna.
Ako Vas interesuje nesto vise mozete se raspitati na tel. 015/854-745.
Zaista preporucujem.
zvezdana, zvezdana noc...
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by cibukarda »

Kakva je veza izmedju centra koje vodi peranovic u cikotama sa Vadim centrom
toto-rina

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by toto-rina »

E bas nekoga zanima sto je priroda predivna. Nije to turisticka destinacija. Kada sam u krizi i najlepse mesto na svetu mi je nepodnosljivo. Kako se skida kriza i sta se radi da mozak ne misli na drogu bolje to napisite.
A ako vodi Peranovic e onda mi je jasno sve. Centar je tu ne iz njegove silne zelje da pomaze zavisnicima jel su takve osobe jako retko koje imaju neodoljivu zelju da pomazu a sigurno ne izgledaju kao on. Nego bi to bio jos jedan centar gde bi mogao da uzima pare od naroda i da ih prevaspitava kako samo njegov mozak hoce.
Neko je pitao sta smeta religija. Meni smeta njeno mesanje u zavisnost ako za nju imaju vecu zainteresovanost nego za druge bolesti. Najveci broj bolesnika kojim se bavi crkva su upravo su zavisnici.
Zato sto je zavisnikom lako manipulisati dok kada bi nekome normalnom bolesnom od neke druge bolesti krenuli takvu pricu prvo bi se sklonili a posle bi postavli agresivni. Kada su vec videli da od nekih ljudi nema nista oni pokusavaju da ih pretvore u njihove sluge i to ne smeta meni posto svako ko ne moze da se suprotstavi tome to je i zasluzio da bude sluga takvih. Smeta mi i tada pobesnim kada velikim imenima u zdravstvu kod nas i preko znaci nacin na koji neko apstinira a po onima koji bi rado privukli istu osobu pod krov crkve ili manastira taj nacin je los i bore se da i dalje imaju uticaja u zivcotima zavisnika.
U mom nece nikada imati to je jasno mogu da iscackaju samo nesto sto ne bi voleli nikako.

Sada da li ti u nekjim centrima moras da prihvatis religiju ili ne ne znam znam da u Reto centru mozes da cutis kada te pitaju bilo sta o bogu i da odbijas da razgovaras o tome ali kada puste ona njihova cangrljanja ne mozes da odes u drugu prostoriju ako su ostali tu i onda si prinudjen da u celoj svopjoj muci i to trpis.
A veoma iritira.
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by cibukarda »

Nije problem religija u lecenju narkomana.
Svaki centar ima svoj sistem.
Na kraju ako je neka crkva osnovala centar pa sta ako param a svojih vernika finansira I propagira vere.
Pitao Sam samo kakva je veza ovih cikota I peranovicevog centra .
Da se razumemo Ono dobro koje ima centar Crna reka ja ne pobijam a Ono lose isto tako znam.
Ne zelim diskusiju na tu temu jer ima vec otvorena takva tema.
Kad dobijem odgovor na pitanje o vezi peranovica I cikota onda mogu postaviti pitanja I dati komentare samo
Za dobrobit onih koji zee da se lece.
User avatar
vangog
Posts: 2
Joined: Thu Oct 28, 2010 8:35 pm

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by vangog »

cibukarda wrote:Kakva je veza izmedju centra koje vodi peranovic u cikotama sa Vadim centrom
Centar u Cikotama nema bas nikakve veze sa Peranovicevim centrom. Do 2009.godine na tom imanju je postojala zajednica u okviru Crne reke, ali nakon dizanja prasine oko Crne reke, imanje je napusteno. Udruzenje gradjana za borbu protiv narkomanije Novog Sad - Svetlost je proslog leta organizovalo novi centar i poceo je prijem prvih sticenika.
zvezdana, zvezdana noc...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by nanii »

pa neka bude svjetlo. Mnogo mi se sviđa avatar
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: SVETLOST CIKOTE

Post by cibukarda »

neka vam je sretan rad
bilo bi dobro da napišete koji je program po kojem radite
i koliko košta lečenje
znam geografski gde se nalazite i mislim da je dobro okruženje
Post Reply