TERAPIJSKE ZAJEDNICE U SRBIJI

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Re: ...

Post by Spirit »

SESTRA wrote: Eto. Mada i ovako samo spava. Malasao je. Ma, asocijalan.
Samo , kaze mama- uvidja i sam da ne ide ovako. Bori se sa time. Hoce da pokusa- cim ode " OVA"
Eto na tome je.
Sasvim regularno ponasanje narkomana. Sta te tu cudi. To sa vojskom nije bas pametan potez, ali ja i nisam ubedjena da on to ozbiljno misli. Samo dobija na vremenu i izbegava neku pricu o problemu.
Vodolija
Ima ovde zajednica, ali ne znam zasto se o tome malo govori. Jedna je na Avali, druga je Raskrsce u Novom Sadu (bracni par - on je svestenik, ali ne znam koje crkve), onda u Crnoj rijeci (drzi je pravoslavni svestenik), onda isto svestenik u Kovilju (nesto je Katarina o tome rekla) i to je to. Mozda ih ima jos, ali ja nisam cula. Sve drugo su medicinske ustanove, jedna drzavna u Drajzerovoj - Beograd (+ Palmoticeva i Paunova) isto 1 drzavna u Novom Sadu i 1 klinika privatna (Miklosiceva - Beograd) i 2 ordinacija privatne (Lorijen i Petrovic - Beograd).
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Da li je neko od vas bio u bilo kojoj od ovih zajednica koje je Spirit pomenula? Ili nekoj drugoj - nema veze! Volela bih da napisete nesto o tom iskustvu i njihovom nacinu rada, prijemu - svemu! Puno pozdrava svima! :smt109
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Moja cerka D.Anges se leci u Lorijenu. Lecenje je pocela krajem oktobra i to na preporuku koju smo dobile od Spirit i Zvrky. Zvrky se takodje lecila u Lorijenu. Na ovom linku ces naci neke osnovne informacije i brojeve telefona:

http://www.yuyellow.com/lorijen/

Ako te zanima nesto detaljnije o ovoj klinici, samo kazi. D.Angel ti porucuje da ce ti sutra poslati pp sa svojim utiscima.
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Vidim da se vec dugo niko nejavlja na forum!:cry: Neznam sta se desava, alli stalno idem od teme do teme i pokusavam da nedjem nesto, neku carobnu rec koja ce mi reci sta da uradim! Procitala sam ovo tvoje kazivanje Sonja o Palmoticevoj, pa bi te zamolila ako mozes da mi kazes nesto vise o tome, i ako mozes da mi das predlog kako da mog sina ubedim da odemo tamo! Puno vas sve pozdravljam i podrzavam u "borbi"!!!!!!!!! :supz:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja ne mislim da je palmoticeva resenje ali 100 ljudi 100 cudi mozda nekome i palmoticeva pomogne.Srecno i pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
baki
Posts: 14
Joined: Thu Mar 02, 2006 11:10 pm
Location: beograd

Post by baki »

Dugo se vec niko nejavlja, sta se desava? :crybaby: Moze li mi neko dati bilo kakvu informaciju o tome sta se to radi u Rusiji? Da li je neko od vas to probao? Koliko traje, koliko kosta? Ocajno se osecam, bedno i nemocno! Sedim, gledam kako mi dete propada i necinim nista! Pomozite!!!!! [-o<
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Rusija kosta dosta mislim da je oko 5.000 evra ne znam sta se tacno radi tamo ali imam druga koji je bio kaze da ti tamo urade ono sto u principu svi zele a to je da ti ubiju onu psihu koja traje mesecima i godinama i koja je najteza od svega :!: Mora da bude cist 14 dana da bi ga primili tamo u rusiji kod Dr. Zobina mislim da se tako zove.Nemam tacne informacije ali mislim da postoji sajt neki probacu da ga nadjem pa cu ga postaviti ovde. Pozdrav i ne gubi nadu :!:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Post by viola »

Pozdrav svima, slucajno sam pronasla ovaj forum, posto me je jako iznervirala ona prica o popu koji bije bolesne ljude, i trazeci komentare po google-u naisla sam na ovo mesto.
Pre svega, volela bih da iz sveg srca posavetujem svima koji su u mogucnosti da svoju decu odvedu u Paunovu 2 u Beogradu (na Banjici). To je dnevna bolnica za prevenciju i lecenje adolescentne politoksikomanije i radi u okviru Instituta za mentalno zdravlje u Beogradu. Ako cemo o procentima, mada mislim da to bas i nije u redu pominjati, jer ipak je svaki slucaj individualan, njihov je oko 90% ako se ne varam, ali to i nije bitno. Mnogo bitnija je posvecenost ovih ljudi koji bukvalno izvuku ono najpozitivnije i najzdravije iz mladog coveka, ali i iz cele porodice i to uz toliko puno strpljenja i ljubavi da ja to ne mogu da opisem... Kakve crne batine, metadoni i ostalo, ljudska briga i podrska je jedino sto pomaze! Jedini problem je sto primaju samo maloletne, tako da na zalost, mnogi ne mogu da budu njihovi pacijenti ali sta da radimo :( U sustini, po meni je Institut najhumanije mesto za lecenje ne samo narkomanije nego i alkoholizma i ostalih problema, tako da ja licno, prvo verujem njima, pa onda svima ostalima. Ukoliko nekog interesuje nesto vise o Paunovoj, rado cu napisati ono sto znam, a ako neko zeli da ih kontaktira telefon je 011 2664-555. Ja vam zelim puno srece i istrajnosti, i budite sigurni da skoro svaki problem ima resenje ukoliko se na vreme uoci! :D
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Pročitao sam puno tekstova iz kojih vidim da ljudi nemaju nikakve informacije o narkomaniji ili imaju potpuno krivu sliku o svemu ovome, a kao neko ko je 10 godina bio narkoman svestan sam kroz kakav pakao prolaze svi oni koji imaju takav problem ili su u toj priči zbog svojih najbližih. Čist sam šest godina i za to vreme sam se upoznao sa radom mnogih centara, medicinskih ustanova i komuna i sličnih organizacija. Trebalo bi mi puno prostora da o svemu tome pišem ali odgovoriću rado svakom ko je zainteresovan i kome je potrebna pomoć. Pored ovog foruma možete me kontaktirati i preko maila sasa_jevremovic@tuck.co.yu, a i preko telefona 062/300-181
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: TERAPIJSKE ZAJEDNICE U SRBIJI

Post by josJednaSestra »

Jeste da je stara tema, ali me interesuje koja je to ordinacija u kojoj se radi skidanje u blizini Partizanovog stadiona?
Moj dragi brat je naucao da se tamo to uglavnom prespava, pa bi tamo :?

Ja sam za to da se skine bilo gdje, pa da posle ide ili u komunu ( strah ga je da ide navucen ), ili vec negdje...

Info please.
Post Reply