ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Jedina komuna koju bi trebo bi trebo proch svaki chovjek,bio narkoman il ne!!!Osnovala ju je časna sestra Elvira iz Italije,a ima ih po cjelome svjetu(u svakoj drzavi)...Jedna prava zivotna shkola(program traje otp.2do3god.,ali se obichno ostaje i preporucha duzi ostanak),tamo nema nikakvog struchnog osoblja koji bi pazili ili davali ljekove chlanovima...Svaki se brine za sebe i za sve ostale...Nema doktora,ljekova,alkohola,cigareta...Ima jedan ili dvoje odgovornih ili suodgovornih(obichno oni koji su tamo duze vrjeme)...Ja sam bio tamo,ulazio 3puta i izlazio jer nisam mogo izdrzat!!!Nije da mi je falila droga,nego komfor na koji sam bio naviko,falo mi dom,glazba kava i cigareta ujutro osjecho se zatvoreno i izlazio ma da koliko god sam vidio da mi radi dobro i da trebam ostat,ja nisam mogo...Na pochetku ti je dodjeljena jedna osoba(anđeo čuvar)koja je stobom otp.mjesec dana,dok sam se ne snadjes i shvatish kako idu stvari!!!Dan pochinje oko 5:45h,svaki drugi dan je brijanje,dan se pochinje molechi krunicu,onaj koji neche nemora ide radit,ali obichno svi shvate da je bolje da se pomole....svako ima neki zadatak neko je u kuhinji neko ima zadatak da ureduje okolish,polje,briga oko zivotinja itd..sve sami ovisnici bez ichije kontrole iz vanjskog svjeta...Jedesh ono shto uzgojish,ako nema kruha nema kruha...Poslje ruchka je slobodno vrjeme kojih 1 i po sat,obichno se razgovara igra nogomet itd..,pa opet nesht polako radit...pa se prije vechere zna ich igrat il nogomet il neki drugi sport,a poslje se zna pogledat neki film ili samo razgovarat,uvjek su dvoje po dvoje podjeljeni...Dan pochinje i zavrshava molitvom...Neki ostanu i nezele vishe izach,ostaju da bi pomogli drugima koji dolaze...Ja bi odmah otisho da znam da chu moch izdrzat bar 1god,jer je uspjeh zajamchen 100%!!!!
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Fri Jun 24, 2011 10:35 am, edited 1 time in total.
User avatar
skybeatz
Posts: 59
Joined: Wed Mar 10, 2010 11:59 pm

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by skybeatz »

postujem zajednicu i sve napisano ali neverjem u 90 posto...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da...to je sigurno..oni koji su 1god.do 2.god.tamo,a ima onih koji su bili i 4.,5.godina pa bi izashli i nakon nekog vremena il chak neki odma drugi dan bi se ufurali.,,obichno se dogodi da se i predoziraju i umru....,,ali ostali se vrate(reko 90% jer tih 10% su rjetke iznimke)..,,A kako bi vidjeli shto je poshlo po krivom,a to se uochi chiste glave,,tako da se tih oko 10-20% ljudi koji mada ostali i 1god.su dali to vrjeme tamo i to shto su dobili znaju oni i obichno se vrachaju gotovo svi,,,tako da bi mogo rech da ima 100% uchinka,samo treba probat bar 6mjeseci,ako stvarno se mislish rjeshit ovisnosti,a i ako ne,,dazivjet i prozivjet to se isplati sigurno....::.,,
User avatar
Dingis Kan
Posts: 1
Joined: Thu Dec 09, 2010 4:04 am
Location: 9,877085 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by Dingis Kan »

ako ne zelis sam sebi pomoci nece ti ni komuna pomoci, licno sam cuo sve najgore o Cenakolu, ali to naravno nije merodavno sta sam ja cuo....ja nikada nisam bio u komuni a sam sam sebi pomogao i cist sam odavno, a imao sam 20 intravenskog staza, tako da?????????
I smrt je lepa ako znas da uzivas u njoj!!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by MasacreEnElDiscoBar »

svaka chast!!!svaki ovisnik bi volio da moze sam, bez ichije pomochi rjeshiti se ovisnosti!Gotovo svi pokushaju, ali uspije ih gotovo 1od1000...taj koji uspije nakon dugorochnog drogiranja rjeshiti se ovisnosti i ostati chist, morao je neke stvari prvo promjeniti i primjeniti!!! Neki se zaljube i spasi ih ljubav, kojom zamjene drogu, nekima se dogodi neka nesrecha koja ih potakne da se promjene i ostanu chisti, a nekima tjst.vechini ne pomognu takve stvari...Nazalost najgore je dok si svjestan da si upropashtavash zivot i dok imash veliku zelju se maknut od te ovisnosti, a duboko u sebi znash da volish drogu i da te puno puta usrechila i nevjerujesh da te bilo shto moze vishe usrechiti od shuta dopa nakon 1mjeseca apstiniranja...I teshko prihvachash chinjenicu da nisi onaj 1od1000, da mozesh rekreativno(jednom u 1,2mjeseca puknut se) kotrolirat sam sebe, gotovo svi bi htjeli da mogu to, ali nazalost gotovo nitko ili mali broj to moze nakon dugorochnog drogiranja, shto su se gotovo svi uvjerili!!!! Sad shta uraditi?? Otichi na chishchenje pa ponovo se vratiti pa opet i tako u krug(to je jedna od moguchnosti)...Samo shto ona donosi velike patnje!!! Jedino i ispravno je dobro razmislit shta te vishe usrechuje:1.muchiti se s povremenim trenucima sreche ili 2.biti sretan s povremenim trenucima nesreche??!!! Ja sam probo izdrzat Cenacolo, nekoliko puta sam ulazio i nisam uspio, nisam uspio prihvatit ovisnost i sebe u njoj znajuchi da moram birat il chu se drogirat il ne(htio sam izmedju postich da budem), Volio bi izdrzat i otich u Cenacolo jer to je velika zivotna shkola, makar sam presto s drogiranjem, al postoje stvari kojih se nisam odreko i koje mi shtete...I u onih nekoliko mjeseci Cenacola sam shvatio da je to jedino mjesto na kojem se uchi ispravno zivjeti, a to svi zelimo!!!
nedim
Posts: 17
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:21 am
Location: centar YU

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by nedim »

Vjerujam ako je takav program, da si 90% cist. Samo, kao sto si dobro napisao, treba izat, e to je nama komanima strana rijec. Al' ima nesto u tom Medjugorju, ima, nesto cudno, sigurno. Sjecam se da su prije ovog rata imali solarne kolektore na kucama. Da ne pricam kako je sad, etno selo i ti folovi, evo ima na crtanom:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WGVToov8UDc[/youtube]

PS. cujem da je Evira u Medjugorju nasla svog Giovannija solidnih primanja i sada je samo sestra :D
Jel to istina?
"ali Bosna je Bosna, ona se diže iz pepela, vrlo brzo, zahvaljujući njenom narodu koji je radan, koji je, kako prof. akademik Muhamed Filipović kaže, naučio da stvara. I brzo, stvara, brzo obnavlja, brzo dolazi na staro.." Safet Isović
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: jedina ispravna zajednica 90% uspjeh-Cenacolo

Post by MasacreEnElDiscoBar »

hh,,Sestra Elvira...nikad je nisam uzivo vidio, ali chuo sam strashno puno pricha o njoj...a najvishe se isticala ko nevjerojatno jaka zena koja je bila ustanju uradit sve samo da pomogne ovisnicima...chak i bolesna kad je bila neshto s nogama, doktori su joj zabranili bilo kakvo saginjaje pogotovo klechanje, al kako bi ona drugachije molila za nas ovisnice nego u tom pognutom klechajuchem polozaju...(naravno oporavila se bez ikakvih posljedica, iako su joj doktori strogo zabranili klechanje)...u svakoj prichi od svakog ko ju je upozno, jedna stvar mi ostaje u pamchenju, a to da je nevjerojatno duhovno jaka nevjerojatno i da se to osjeti jednostavno u njezinoj blizini, zrachi izrazito pozitivnom jakom energijom...a to se moze uvjerit svatko tko prochita o pochecima Cenacola i kako je Sestra Elvira krenula i shta je sve radila...Tako da nije vazno shta je upoznala il koga, nego shta je uradila u svom zivotu i shta radi...(a uvjeren sam da bilo shta da uradi nemoze biti nikom drugom na shtetu nego samo njoj)
Post Reply