trebam savjet

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

tnx amos na preporuci i broju telefona mozda mi i zatreba..
ali izgleda da idem u komunu Marjanovac kod Banja Luke,cuo sam da imaju jako dobar program a i najbliza mi je..pa ako ima neko da je bio tamo ako hoce moze napisati koju o utiscima i iskustvu..

svima koji slave sretan bozic i sve najbolje..

pozz..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Korisnik
Posts: 12
Joined: Sat Jul 25, 2009 7:39 am

Re: trebam savjet

Post by Korisnik »

edy wrote:Pozdrav svima
zamolio bih ljude koji su prosli ovisnicki pakao da mi daju par savjeta o dobrim komunama u kojima cu imati sanse da se oporavim. Kako sam procitao ovdje i po pricama ljudi iz mog kraja (unsko sanski kanton) ima dosta komuna u kojima ne samo da nije dobar program nego se i uspiju urokati..pa taman posla da idem na neko takvo mjesto.Bio sam na heroinu 6 godina od toga zadnju godinu na igli.pokusavao sam se skinuti bezbroj puta i na suho i sa hepovima,ali kao sto svaki junky zna lako se skinuti ali tesko je ostati cist.Prije 6 mjeseci sam rekao svojima i od tad sam na odrzavanju sa hepovima ali svako malo se sjebem i napravim neki recidiv od 2-3 dana. Zato me i strah ako se zaposlim da cu se opet skroz uvuci u sve te lose navike sto idu u sklopu sa heroinom i ovisnoscu. Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji iskreno zele pomoci pa vas molim za iskrene savjete jer fakat sam dosao do dna krajnje je vrijeme da se mjenjam.
Unaprijed hvala



Idi u neku komunu tvoje vjeroispovjesti ili ne vjersku zajednicu tj. komunu na 3 mjeseca se skinut na suho ,dobiti kile oporaviti se i po mogucnosti odmah naci posao i izbjegavati staru ekipu.Nadi curu normalnu naravno da joj dop nepoznanica i uspjet češ sigurno! Najbitnije ti je poslje zajednice zaboraviti staru ekipu jer ako češ ostati s njima u kontaktu poslje onda si opet na dopu 100%. :drinkers:
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: trebam savjet

Post by Boban »

Korisnik wrote:
edy wrote:Pozdrav svima
zamolio bih ljude koji su prosli ovisnicki pakao da mi daju par savjeta o dobrim komunama u kojima cu imati sanse da se oporavim. Kako sam procitao ovdje i po pricama ljudi iz mog kraja (unsko sanski kanton) ima dosta komuna u kojima ne samo da nije dobar program nego se i uspiju urokati..pa taman posla da idem na neko takvo mjesto.Bio sam na heroinu 6 godina od toga zadnju godinu na igli.pokusavao sam se skinuti bezbroj puta i na suho i sa hepovima,ali kao sto svaki junky zna lako se skinuti ali tesko je ostati cist.Prije 6 mjeseci sam rekao svojima i od tad sam na odrzavanju sa hepovima ali svako malo se sjebem i napravim neki recidiv od 2-3 dana. Zato me i strah ako se zaposlim da cu se opet skroz uvuci u sve te lose navike sto idu u sklopu sa heroinom i ovisnoscu. Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji iskreno zele pomoci pa vas molim za iskrene savjete jer fakat sam dosao do dna krajnje je vrijeme da se mjenjam.
Unaprijed hvala



Idi u neku komunu tvoje vjeroispovjesti ili ne vjersku zajednicu tj. komunu na 3 mjeseca se skinut na suho ,dobiti kile oporaviti se i po mogucnosti odmah naci posao i izbjegavati staru ekipu.Nadi curu normalnu naravno da joj dop nepoznanica i uspjet češ sigurno! Najbitnije ti je poslje zajednice zaboraviti staru ekipu jer ako češ ostati s njima u kontaktu poslje onda si opet na dopu 100%. :drinkers:
Nema recepta"kako se otarasiti ovisnosti" za svakog je to drugacije.Ja sam bio u RETU a ostao sam pri svojoj veroispovesti Pravoslavnoj.Tako da ni to nema veze jer svako dozivljava na svoj nacin svet u sebi i oko sebe u komuni i posle nje.Nismo isti nikako.Ucenja su u temelju ista.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

ej dobri ljudi..

danas sam konacno nazvao presjednika UG "prijatelj" i to jedva sve sam nesto otezao danas cu sutra cu i poslije i tako napokon nakupim hrabrosti i uzmem telefon i dogovorim se sa covjekom da se nadjemo sutra da odemo uraditi testove na hiv hepatitis i na drogu i jos mi je rekao da treba samo da 15 dana ne uzmem nista i da test na drogu bude negativan i da mi u roku 3 dana moze srediti odlazak u neku komunu..neznam u koju..sutra cu znati vise detalja pa cu pisati..

pozz..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: trebam savjet

Post by sanela »

edy wrote:ej dobri ljudi..

danas sam konacno nazvao presjednika UG "prijatelj" i to jedva sve sam nesto otezao danas cu sutra cu i poslije i tako napokon nakupim hrabrosti i uzmem telefon i dogovorim se sa covjekom da se nadjemo sutra da odemo uraditi testove na hiv hepatitis i na drogu i jos mi je rekao da treba samo da 15 dana ne uzmem nista i da test na drogu bude negativan i da mi u roku 3 dana moze srediti odlazak u neku komunu..neznam u koju..sutra cu znati vise detalja pa cu pisati..

pozz..
:smt023
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

hello ljudi danas sam bio sa tipom zaduzenim za slanje pacijenata poput mene u komune i sve u dure ali bio sam pozitivan na heroin :(
rekao mi je da sredinom slijedece sedmice mogu otici u PROI Kakanj ali moram biti negativan na droga testu,pa bih zamolio nekog ko se razumije dali od subotexa ili tramala mogu biti pozitivan,znam da ako metadon uzmem da cu biti pozitivan i koliko vremena treba da se to..ispisha..

dajte ljudi molim vas ako se neko razumije u takve stvari da mi pojasni..pozz
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: trebam savjet

Post by sanela »

Za subotex ne znam, ali za tramale ima poseban test.
ivano
Posts: 35
Joined: Wed Jun 03, 2009 2:43 am
Location: zagreb

Re: trebam savjet

Post by ivano »

Pozdrav...
Koliko se ja još sjećam tih testova, ako se samo radi test na heroin onda će se tražiti samo heroin i teško da će ti se vidjeti išta drugo osim možda tramala koji se mogu vidjeti jer i oni sadrže opijate u sebi, ali nije 100% tni uvjet. Za metadone se isto koristi poseban test pa ti se oni neće vidjeti. Moj ti je savjet da se ovih dana ostaviš heroina i piješ možda samo metadone čisto da nisi u krizi , a i njih polako smanjuj, osim ako se traži da za tu komunu moraš biti apsolutno čist. Onda ti nema druge nego se skinuti i sa tableta i otići u komunu riješiti svoj problem, i javiti nam svima da si dobro i da si izdržao...Svi smo uz tebe i također računamo na tebe...
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: trebam savjet

Post by supergenije »

Iz licnog iskustva test na heroin ce ti biti pozitivan i ako si uzimao trodon, za suboteks ne znam.
Inace heroin se ne otkriva u pisacki posle 96 sati od poslednjeg uzimanja.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

ma kakav heroin ljudi sta vam je ja radim kucni detox da ne moram ici u bolnicu da ubrzam proceduru..
eh sad zadnjih 4 mjeseca sam se previse zajebavao heroin-metadon..znaci stalno sam se skido i navlacio i skonto da od tog kucnog lijecenja nema nista..heroin nisam uzeo danas mi je vec 4 dan ali nabavio sam si malo tih tabletica da lakse prodjem krizu,sve mi je spremno za komunu samo jos da budem negativan na testu (do cega mi je jako stalo) i pichim..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply