trebam savjet

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

trebam savjet

Post by edy »

Pozdrav svima
zamolio bih ljude koji su prosli ovisnicki pakao da mi daju par savjeta o dobrim komunama u kojima cu imati sanse da se oporavim. Kako sam procitao ovdje i po pricama ljudi iz mog kraja (unsko sanski kanton) ima dosta komuna u kojima ne samo da nije dobar program nego se i uspiju urokati..pa taman posla da idem na neko takvo mjesto.Bio sam na heroinu 6 godina od toga zadnju godinu na igli.pokusavao sam se skinuti bezbroj puta i na suho i sa hepovima,ali kao sto svaki junky zna lako se skinuti ali tesko je ostati cist.Prije 6 mjeseci sam rekao svojima i od tad sam na odrzavanju sa hepovima ali svako malo se sjebem i napravim neki recidiv od 2-3 dana. Zato me i strah ako se zaposlim da cu se opet skroz uvuci u sve te lose navike sto idu u sklopu sa heroinom i ovisnoscu. Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji iskreno zele pomoci pa vas molim za iskrene savjete jer fakat sam dosao do dna krajnje je vrijeme da se mjenjam.
Unaprijed hvala
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: trebam savjet

Post by saša-ex »

moj savet ti je Reto centar. Imaju kuce i u Hrvatskoj i u Srbiji. Besplatni su, program je vrlo ozbiljan, sam sam proveo tamo 4 godine.
SAMO CEO ŽIVOT...
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

hvala sasa-ex..ali ja sam bosanski drzavljanin ima li to veze za ovaj reto centar,super je to sto je besplatno,koja je procedura za otic tamo..i zar nema u bosni ni jedna dobra komuna..pozz
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: trebam savjet

Post by sanela »

edy wrote:hvala sasa-ex..ali ja sam bosanski drzavljanin ima li to veze za ovaj reto centar,super je to sto je besplatno,koja je procedura za otic tamo..i zar nema u bosni ni jedna dobra komuna..pozz
U Bosni imaš nekoliko komuna, ali se svaka plaća, osim komune u Međugorju.
Imaš kod Banja Luke dvije komune, imaš kod Kaknja komunu, imaš dvije islamske komune, jednu u Ilijašu, jednu u Smolućoj kod Tuzle, imaš u Rakovici Kampus, ali je on samo za ljude iz Kantona Sarajevo.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

sanela hvala ti na savjetima...
ma bitno je da je kvalitetna komuna a i mozda bih trebao pokusati sa ovim "kucnim" lijecenjem mozda i tako uspijem jer trenutno sa lovom slabo stojim jer sam zatukao sve sto se moglo zatuci i zaduzio gdje god sam mogao..
mozda bi mi najbolje bilo promijeniti sredinu i naci neki fizicki iscrpljujuci posao jer nisam ja neka lijencina i dosta sam vremena proveo u hrvatskoj radeci kao "crni" gradjevinac i naucio sam vishe tih zanata...

dok sam bio po "lijepom nasom" nisam imao susreta sa drogom osim ponekad sa wutrom,rokalo se kad bi se doslo kuci tako da sam u to vrijeme mislio kao i mnogi drugi da sve imam pod kontrolom..koji zajeb...
e kad sam se vratio kuci za stalno i "car" mi je sjeo za vrat...
jos jednom zahvaljujem na savjetima...cao
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: trebam savjet

Post by saša-ex »

Neces uspeti sa kucnim lecenjem, niti sa "radnom terapijom". Idi u komunu. Sto se tice Reta, nije nikakav problem koje drzavljanstvo imas i odakle si. Broj u Beogradu je 381118040425. Pozovi i mozes se informisati.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: trebam savjet

Post by sanela »

saša-ex wrote:Neces uspeti sa kucnim lecenjem, niti sa "radnom terapijom". Idi u komunu.
Slažem se sa Sašom.
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: trebam savjet

Post by termit84 »

ili nazovi
Reto Podgorica 00 382 20 815 225
Reto Split 00 385 21 240 422
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: trebam savjet

Post by edy »

nemoj te me pogresno razumjeti...ali taj reto je vjerska komuna a ja sam musliman (postujem svaku vjeru) ali nemam namjeru da mjenjam vjeru a stim mislim ni da u istoj moje lijecenje nebi bilo efektno ni iskreno...svaka cast svima koji zele pomoci...
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
simeon
Posts: 2
Joined: Thu Dec 10, 2009 9:53 pm

Re: trebam savjet

Post by simeon »

U blizini Novog Sada otvorena je terapijska zajednica za lecenje ovisnika "PREOBRAZENJE"!Program vode bivsi ovisnici koji su zavrsili isti i pritom imaju visegodisnje iskustvo u radu sa ovisnicima.Boravak u zajednici se placa a dobijena finansijska sredstva se koriste u svrhu odrzavanja kuce i poboljsavanja uslova zivljenja u njoj....Sve informacije se mogu dobiti pozivom na broj 0646101711!
Post Reply