Katastrofa

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
thirdeye1
Posts: 1
Joined: Sat Apr 18, 2009 11:57 pm

Katastrofa

Post by thirdeye1 »

Evo da se i ja vamo javim pošto me moja stara želi strpati u komunu. Već me je uhvatila 4-5 puta kako se "drogiram" i sada joj je dosta. Želi da napustim faks i da odem u komunu se lječiti no to ne bi bio toliki problem da nije riječ o TRAVI MARIHUANI KANABISU jel? ja već aktivno pušim 4-5 godina i nekad ne zapalim po par mjeseci nikada ništa ostalo nisam probao a ja toj ženi nemogu objasniti da meni netreba za to pomoć pa da vas onda pitam...hvala
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: Katastrofa

Post by karamut.stari »

ta zena je tvoja majka
ti toliko godina pusis travu i kazes nisi narkoman
ti si u tom vozu a majka hoces da izadjes dok nisi dosao do kraja
ako je ne poslusas stici ces i do zadnje stanice pa sta ce ti onda znaciti fakultet
a svi su poceli tako kao i ti i svi su mislili nije to nista mogu ja bez toga
leci se dok nije kasno
a toliko nepostovanje majke je znak da si dobro ostetio mozak sa travama i sigurno ces proci lose ako nastavis tako
fridriceva
Posts: 90
Joined: Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Re: Katastrofa

Post by fridriceva »

Moj brat je pusio marihuanu cetiri godine. To je bilo prije osam godina, sada je na lijecenju zavisnosti od heroina i kokaina!

Pretpostavljam da razmisljas da mnogi ljudi puse travu jer je "zdravija" od obicnih cigareta... mnogi su je pusili, pa im "nista" nije bilo...

"Ma nisam ja lud kao ostali, znam ja sta radim", "Necu se uvaliti u neko sr.nje, nisam glup", "Sto mi ova zena tezinja, kad znam sta radim"... Sve je to govorio moj brat dok je pusio samo travu!!!

Zato, brate moj, jos si na vrijeme... Ne ljuti se na majku, koja te mozda i ljuti i nervira... Ali, ona se samo plasi!

Zasto ne bi posao kod ljekara? I njemu ispricao sve? Kazes, desava se da prodju mjeseci, a da ne uzmes. Pa zasto bi uopste uzimao? Da te "opusti", "smiri", "oraspolozi", da nesto "zaboravis"...

Svi se mi, ponekad, osjetimo ruznim, nekako ponizenim, glupim... Nemocnim, odbacenim. Svi!

Pisi nam... Cime se bavis? Sta volis da radis? Sta te ljuti? Budi sa nama ovdje!!!

Vjerujemo u tebe!
Post Reply