JAZAS...KAMP-AVALA..???....ALI.........

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

JAZAS...KAMP-AVALA..???....ALI.........

Post by LILU »

KOLIKO ZNAM NA AVALI JE JAZAS ORGANIZOVAO KAMP(REHABILITACIONI CENTAR) ALI ISKLJUCIVO ZA MUSKARCE.SKORO SAM CULA DA SE ORGANIZUJE NESTO SLICNO I ZA DEVOJKE.NE ZNAM NI GDE NI STA NI KAKO SEM DA JE TAKODJE JAZAS U PITANJU.IMA LI IKO IKAKVO SAZNANJE O TOME,JOS BOLJE ISKUSTVO....MOLIM VAS ZA BILO KAKVO OBAVESTENJE VEZANO ZA NJIH JER NISAM CULA BAS POHVALNE PRICE.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Mozda da posaljes mail organizaciji JAZAS. Imaju i oni web site - http://www.jazas.org.yu

Ako dobiješ neke kontakte, možeš ih postaviti ovdje.

Pozdrav,

Sanela
User avatar
elena
Posts: 4
Joined: Sun Sep 18, 2005 12:20 pm
Location: cyberworld

Post by elena »

Sorry Lilu ali tvoje informacije su pogreshne...
JAZAS nema nikakve veze sa Kucjom na Avali...

Kucju na Avali prvo je drzala-osnovala-NVO GOD-"Generacijski Odgovor Drogama" u periodu od 2000. do 2002./3.god.(otprilike).Zbog razmimoilazenja u stavovima nekih chlanova-borba za pre/vlast(tuzno!)nekih ljudi u toku bolesti i stoga povlachenja osnivacha i leadera Kucje na neko vreme-ovaj deo projekta org. GOD(kao shto su izgubljene i prostorije u Domu Omladine,Beograd gde su se svake nedelje okupljali bivshi i trenutni zavisnici,njihovi roditelji i prijatelji)se nazalost ugasio i preostali chlanovi kasnije su 'predali' Kucju koja je iza sebe imala ime,izgradjene kapacitete i,najvaznije,veliki uchinak po pitanju ljudi koji su se skinuli(neki su bili na pripremi za odlazak u Rusiju kod dr.Zobina)izvesnom "Retro Centru",shpanskoj hrishcjanskoj organizaciji koja deluje u mnogim zemljama: Shpanija,Portugalija,Italija,Hrvatska,Rusija,Bugarska,Grchka...

GOD je,btw,neprofatibilna org. koja se samofinansira-tako je bilo i sa Kucjom na Avali.Uspostavljena je saradnja sa SPC -1. grupa momaka(Kucja je bila samo za mushkarce)iz problema narkomanije koja je bila u Studenici bila je grupa sa Avale(2001. ili 2002. god.).

Sada se slichan program rada sprovodi u manastiru Kovilj/vladika Porfirije/i u manastiru na Mokroj Gori(Crna Reka)/otac Branislav/...Modaliteti rada i "klijentela" u ovim manastirima su razlichiti...

Shto se tiche Kucje na Avali(iz GOD-ovog perioda)-ja sam chula sve najbolje...Ljudi iz GOD-a su se borili za svakog choveka iz problema i chlanove njegove porodice...

Elem,koliko ja znam,"Retro Centar",pored Avale ima i kucju u Zemunu za devojke...O chemu se tachno radi ne znam(jedna moja poznanica bila je i nije zadovoljna jer se malo bore za ljude,najvishe se vremena posvecjuje molitvi i sl.)ali evo telefona i maila sa jednog njihovog flajera:064/38 540 38 ; e-mail:serbia@asociacionretro.org Da li fon josh vazi :smt102
Iako je ova org. neka vrsta sekte ovde,nishta nije loshe ako je konachan cilj ostaviti drogu...

Veliki pozdrav!
:smt039

ps.prilichno kasnim sa odgovorom,sorry-nisam dugo bila na forumu...No,nadam se da cje informacija biti nekom od koristi...
cyberella
Posts: 3
Joined: Thu Oct 12, 2006 4:01 pm

Post by cyberella »

Da li postoji ijedna terapijska zajednica u Beogradu a da nije zasnovana na religijskim principima? Moja drugarica ima problem visegodisnji sa Trodonom, pa trazimo pomoc na sve strane.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Komuna ne postoji a da nije na religiskoj osnovi ali postoje privatne i drzavne ustanove za lecenje bolesti zavisnosti.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply