Novi centar u okolici Pule

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by astrid »

niki ako se radi po starom programu onda si malo krivo napisala, ima osam tecajeva ukljucujuci i sunu, daj reci kak ti to sve znas, od kuda ti to, i ko vodi sada to ak nisu edo i suzy , i kak nema italije, a di je sredisnjica, sumnjam da je sada u puli sredisnjica
Last edited by astrid on Sun Feb 01, 2009 11:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by Sagitarius »

Ma čekaj,koji to narkoman je spreman platit "2 grama" dopa za ić u komu
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by astrid »

sagi nije narkoman nego roditelji. to obicno placaju. ali ja bih da meni niki kaze od kuda ona to zna sve, da nema suzi da nema italije itd
dali je ona tamo trenutno, ili je bila . kolki je postotak izčjecenja u toj komuni, ko to vodi itd
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by tictac1 »

ti želiš reči da centar i dalje redi po programu narconona ali bez italije.ta osoba koja je to preuzela je završila program i onda se kvalificirala na daljnim tečajevima u italiji,pa sada radi na svoju ruku ne kužim jer bi trebao imati njihovu licencu koja košta i ujedno svi tečajevi se salju u italiju da dobiju ocjenu za daljni red tako da je to nemoguće jedino ako se ne kopira taj program pa ujedno će uništiti osobu a ne pomoči jer ja koliko znam u hrvatskoj nitko ne može to raditi osim biti auditor(u seduti) ako je završio isti program.
tako da ja mislim da je to jedna velika prevara jedino ako se ne radi na svoju ruku pa može doči do oštečenja osobi kojoj se pomaže.bilo bi da nam objasniš kako to funkcionira do kraja(opiši jedan dan u komuni i program po kojem se sada radi(možeš i privartno),jer me baš zanima kako to funkcionira ili je to samo jedna imitacija staroga u ostalom dali su oni u italiji upučeni u to jer ne vjerujem da će to njihova etika dopustiti takve stvari.
Niki
Posts: 10
Joined: Sun Feb 01, 2009 2:45 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by Niki »

Kao što sam već napisala, a nisam fulala jer sam sam još uvijek sva svoja, ima 6 dijelova programa + sauna. Ja sam netko ko nije bio nikad ovisan o ničemu ali je jako često tamo i vidi šta se dešava, i poznaje ljude koji tamo rade. Kao što nam je svima poznato živimo u Republici Hrvatskoj i nismo ovisni ni moralno ni zakonski o nikakvoj Italiji i uopće mi nije bistro o kakvoj Italiji mi tu raspravljamo.
Program vodi dečko koji je osposobljen za to, i ima efikasnosti u svemu tome.
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by tictac1 »

malo sam se raspitao o tom adi i nebi mu dao da mi čuva nacrtane ovce a kamoli 750eura i nemoj prićati gluposti da može može davati narconon program bez licence i dozvole jer bi onda sve komune narconon tako funkcionirale ali jednostavno ne može.što misliš da jedan edo onda u prošlosti nebi to već napravio i radio bez njih.
opet te pitan kao čovjek daj objasni po kojem to programu se radi jer ti pišeš nedovršeno,tko nadgleda saunu dali si ti upoznata da su ljudi sebi žile rezali u sauni jer nemožeš izdržati bez stručnog nadzora.ja znam koliko to košta i niacin koji se pije u sauni i vitamini koji se daju u krizi i za vrijeme saune kužim zašto 750eura ali ako ljudi žele baš stručnost onda neka idu u italiju kod ljudi koji to rade već preko 20godina a ne neko tko prodaje maglu.sad je on malo izmjenijo par stvari i misli da je lako to raditi a nije sposoban se brinuti o sebi mislim taj koji to vodi.treba zvati italiju i pitat što je to uglavnom a ne ići napamet i daj mi reci koliko je ado čist par mjeseci koju godinu kad tako može prodavati maglu, ostavite se čorava posla zamisli 750eura ponavljam nebi mu dao da čuva nacrtane ovce a kamoli da se brine o nekome kome treba pomoć.
koliko imaju studenata kad im je palo napamet se ovdje reklamirati,što se ne reklamira po hrvatskoj jer mu nitko nebi došao po to prodavanje magle za 750eura.
ja sam završio program narconon centra i pomogao mi je u životu da uspijem i tako moja curo znam što pričam.a to da smo mi u hrvatskoj to je istina ali ne možeš reklamirati i prodavati nečiji brend bez odobrenja jer to onda radiš na crno i sljedi tužba.to ti je isto da ti ideš popravljati aute određene marke pod jamstvom a nisi lincenciran što bi značilo da to auto automatski gubi garanciju dajem takav primjer da bi ga i ostali shvatili pa tako i ti.
razumijem da ti i dalje misliš drugačije ali to ti je zakon jedino ako nisu dobili blagoslov od italije jer tko rješava sedute ja znam da u hrvatskoj nema osobe za to jedino ako to ne radi natko kao ja tko je završio program narconona pa zarađuje jer to je dobar biznis ali tko garantira da će na kraju biti sve u redu kad nema osobe koja ima viši stupanj od nas koji smo završili program tako da je to varanje i uzimanje novaca jer po tome bi i ja mogao otvoriti takviu komunu jer imam predispozicije za to ali to tako ne funkcionira jer je narconon jedana velika organizacija koja ima svoje podružnice diljem svijeta i sigurno nebi dopustili takvu blamažu.
kad dođeš tamo uzmi jednu knjigu i pogledaj što piše na njoj o korištenju.
npisala si da ima 4 knjige ako sam dobro vidio.znaći da je to skračeno jer u orginalu ima 8 knjiga ili tečajeva da sad ne nabrajam njihova imena jer oni koji nisu upoznati će se samo zbuniti tako da to nije potrebno.
daj opet te pitam napiši što se radi u komuni i koliko to sve skupa traje mislim taj program novi.
neka vam je sa srećom možda i netko nasjedne.
Niki
Posts: 10
Joined: Sun Feb 01, 2009 2:45 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by Niki »

Ajme zla, malo smo bjesni, ti si našao/la za zgodno da mene napadaš...
Ako si prošao tečaj po licenci Narconona i pomogao ti je u životu, evo svaka čast, skidam kapu, jedan si od rijetkih koji je uspio, jer kao što znamo, uspješnost u svijetu im je 6%, pa toliko o brendu na svijetskom tržištu i prodavanju magle.
Italija je upoznata sa stanjem u Adriaticu, ali kao što i sam/a kažeš, jako su to ćorava posla da bi netko dizao tužbu samo tako.
Gle, ne reklamiram nikoga, ali smatram da je ok da ljudi znaju da nešto postoji i ja kao oduvijek čista osoba koja nije imala nikakvih kontakata sa drogom osim preko svog posla mislim da ima nešto u tome jer sama vidim rezultate, a i studenata ima.
Što se tiče toga da si se raspitao, uopće neću ulazit u ničija mišljenja, ali ako ne poznaješ osobu, nego si se samo raspitao o njoj mislim da nije u skladu sa "etkom" da pričaš o eurima i nacrtanim ovcama.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by sanela »

Samo da prekinem daljnju diskusiju na ovu temu... Niki, hvala na informaciji... kontakte si ostavila i koga bude zanimalo, vjerujem da će se javiti.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by astrid »

niki ja ne vidim da ti odgovaras na icija pitanja, osim ona koja tebi pasu.
ja se necu ponavljati, samo ako nesto ides reklamirati, onda to radi kako treba
Niki
Posts: 10
Joined: Sun Feb 01, 2009 2:45 pm

Re: Novi centar u okolici Pule

Post by Niki »

Astrid, sorry, na koje pitanje nisam odgovorila?
Ja sam shvatila da Sanela ne želi daljnje rasprave, pa sam odustala, ali budem odgovorila, ak treba nešto konkretno.
Post Reply