Kofi haus - prvi kontakt sa zajednicom

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
batobata
Posts: 6
Joined: Sat Dec 27, 2008 2:22 pm

Kofi haus - prvi kontakt sa zajednicom

Post by batobata »

Jedna od stvari koje su me kočile da iznova i iznova tražim pomoć je upravo gomila tih zvaničnih razgovora punih osude i ne razumevanja i odvratni osećaj kada ti sestra sa nipodaštavanjem kaže pa vi ste narkoman i kad se automatski poromeni ponašanje kada pročitaju širu F11. Mislim da sam imao fobiju od belih mantila i silnih kancelarija, pa nalazi recepti i sl. Zbog toga mi je bilo teško i prvi put otići na kofi haus jer sam očekivao sličan scenario. Ali kad sam prvi put otišao toliko sam se rasteretio i ohrabrio da sam jedva čekao sledeći ponedeljak. To je u stvari bukvalno mesto gde dođeš i popiješ kafu, uz opušten razgovor sa bivšim zavisnicima uz potpuno razumevanje i neverovatnu ljubaznost, bez osude jer vrlo dobro znaju kako se osećaš. I nisu pričali o meni i tome kako sam loš već o tome kao su oni uspeli i kako postoji izlaz. Ohrabrujuće je bilo videti na zidu slike na kojima su bili neki od tih momaka i devijaka kako su izgledali ranije, a sada tu pričaju sa nama nasmejani i puni života. To mi je vratilo nadu i pomoglo da istrajem u želji da se sredim. Sad sam čist dve ipo godine i vodim jedan normalan život potpuno oslobođen od želje za bilo kakvom drogom.

Sastanci u kofi hausu za zavisnike su ponedeljkom u 19:00 u ul. Braće Ribnikara 59 Novi Sad. 021/540 578
http://www.raskrsce.org.yu/serbian/gall ... ihaus.html
Post Reply