narconon u puli

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

jana gore sam napisala da sam sada dobro ne zahvaljujuci njima,ja sam tamo dosla sa 19 godina i bila sam dosta u drogi (i to mi nije bila prva kriza nego jedno stota) inace svaki narkoman se svako jutro budi u krizi dok ne uzme) ali tmo sam tek naucila sto znaci lagati,krasti,i rditi sve sto ja potrebno za dop,ja ne kazem da nebi s vremenom to ovako i onako naucila ali je malo glupo da to naucis u jednoj komuni di si doso da ti se pomogne a ne da te jos vise iskvare.


i na cemu da im budem zahvalana na tome sto su mi izmuzli starce,za to sto su mi govorili da sam luda,za to sto kada me tip tamo udario nisu poduzeli nista,nego rekli ma pusti ludakinju,sto su meni u oci rekli da nikda necu biti dobro,sto su me omalozavali,sto su vrijedali mog decka,sto su kada je decko doso po mene (drugi puta kada sam bila tamo) sto me nisu pustili da ga vidim nego me zakljucali u sobu,da stvarno cudno sto ima nisam zahvlana.
i jos k tome se nisu udostojili vraitit ni kune koje su ostale na mom privarnom racunu kada sam otisla (neznam tocno kolko oko 2000 kn) i sto se nisu udostojili ove 4 godine ni jednom nazvati moje i pitati kako sam i reci drago nam je da je dobro,da se izvukla,a zasto zato sto se nisam uz njihovu pomoc izvukla nego sama uz svoju i od mog decka pa onda to ne priznaju kao bivseg ovisnika,ma gamad.

vidi nisi bila tamo i neznas tako da nemoj mi to govoriti da bi ja trebala biti zahvalna jer oni mi nisu htjeli pomoci nego su vidjeli da moji imaju love i da su ocajni i da bi tu moglo biti paraaaaaaaaaa za njih
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:29 am, edited 1 time in total.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

i da zaboravila sam reci jos da mi oni nisu pomogli da se pridignem ni nista,kada sam izasla od tamo prvo sam uzela,zavrsila na ulici za razliku od prije komune,i bila 6mj na ulici. ne kazem da su oni za to krivi kriva sam ja apsolutno ali samo ti hocu reci da od boravka tamo nisam imala nista samo mi je krenulo sve na dole,kao ni ostali koji su bili tamo.
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:30 am, edited 1 time in total.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

astrid wrote:a to da sam ojacala pa cuj 3 god sam cista vrijeme je da ojacam iako zauvijek cu se boriti ali imam dobrog prijatelja kojeg popijem ujutro i on me stiti i ne mislim ga nikada pustiti,jer bolje on nego dop koji mi je uzeo sve a ovaj drugi mi je vratio to sve
sorry ali...ajoj. kakav ti je to frend?????
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

subutex
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

pa znam da je subutex....ali kaj stvarno misliš cijeli život družit se s njim...???? meni nije bio frend, tek poznanik.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: narconon u puli

Post by jana »

Nisam htjela da te povrijedim.Dobro sam upucena u problem konzumacije,skidanja,detoksikonacije i svih popratnih pojava koje s tim idu.Epilepticki napadi su cesta pojava u toj fazi,i prolazni su,kako se organizam oslobadja toksina,kako enzimi u jetri opadaju ,epilepticki napadi nestaju.Mislim da su ljudi koji vode komunu u kojoj si bila to znali i zato nisu trazili dodatnu lijecnicku pomoc.Toliko od mene.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

big mama pa cuj pijem ga vec 3 godine i sasvim ok funkcioniram na njemu pa ne vidim razloga bar jos neko duze vrijeme se dovoditi u bilo kakvu opasnost i nedaj boze opet neku krizu jer mislim da ju nebi ponovno izdrzala jer kao sto vidis gore ja na krizu jako lose reagiram,neznam zasto ali tako je,moje krize su jakoooo teske.
a bolje sub cijeli zivot nego dop jos i jedan dan zar ne. ako vec moram nesto uzimati da bi bila stabilna i normalno funkcionirala,jer nism osoba koja se moze zaustaviti i reci ne dopu onda bolje da me nesta stiti, sada me mozete ispljuvati i reci da sam slabic a vi heroji ali ja sam se tu nasla i meni je ok
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:31 am, edited 1 time in total.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

daleko od toga da bi te ja osuđivala...ko sam ja da te ja procjenjujem i sudim...to je tvoj život. Ako ti drugačije ne možeš i ako je to tvoj izbor, to je skroz tvoja stvar. Ja sam se odlučila riješiti svega za sva vremena...
i ja sam imala nekoliko epi napada ali već godinama ih nemam. Pila sam kratko antiepileptike i čim sam se malo stabilizirala- napadi su nestali.
Nitko nije heroj, mi smo svi samo- borci...

drži se draga :smt039
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
andrea
Posts: 8
Joined: Mon Jan 14, 2008 12:55 am

Re: narconon u puli

Post by andrea »

Subutex draga moja nije ti nikakav prijatelj,on je jednako zlo kao i heroin,zapravo manje zlo jer uz lijecnicki recept mozes ga imati uz sebe kad te policija zaustavi.Nazalost mogla bi ti puno pricati o tome.Pokusaj par dana bez njega,tad ces vidjeti sto je kriza.
Nadam se da je smisao tvog zivota biti slobodna,bez pomagala.
Jednom mi je jedan bivsi ovisnik rekao,komuna je terapija za ovisnike.Bez komune nema izljecenja,to je kao da covjeka koji ima karcinom i kaslje,lijecis sirupom protiv kaslja,njegov tumor i dalje raste.treba mu kemoterapija,a ovisnicima treba komuna.Cak ne samo ovisnicima,treba i svima nama,da bi shvatili sto to zivot je.
Zelim ti srecu i slobodu od tvog prijatelja
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

vidi bila sam ja u komuni i nije mi pomogla, bila sam u 4 komune i nije mi pomoglo, bila sam i na hepovima nisu mi pomogli, bila sam u na odjelu u vinogradskoj nije mi pomoglo, starci su me izbacili na ulicu zivjela sam godinu dana na ulici i nije mi pomoglo. sub mi je pomogo cista sam 3 godine.
da znam da je kriza na subu gadna ali zsto bi uopce imala tu krizu, nije kao sa dopom da moram lagat krast varat da bi dosla do njega da se budim svaki dan sa gorcinom u krizi di cu naci lovu danas pa idem u dm ukradem nesto prodam sve to u krizi, pa zovem dilera pa on spava pa sta sada pa zovem drugog taj na putu pa zovem peto taj moze srediti, idem po to na drugi kraj grada jos uvijek u krizi,cekam ga sat vremena , i na kraju mi da dop mijesan sa svim i svacim tako da na kraju nije dop nego mjesavina gluposti, na kraju se uopce ne uslagiram, i opet u akciju nabavljanja novca . tako je bilo vecinu vremena.
po sub idem svakih 7 dana imam super doktoricu koja mi da i dva dana ranije tako da ne dolazim kada vise nemam, svaki dan ljepo se ustnaem,pojedem jogurt da ubijem gorcinu sjednem pred tv i popijem ga i cijeli dan sam super. radim, dobra sam si sa rodoteljima, vjeruju mi, nitko ni ne kuzi da sam ikada bila narkomanka. udebljala sam se imam ok boju u licu,koza mi je ok. ne poricem da je i on los za zadravlje,pa ipak je opijat, ali cuj bolje i to nego da ikada vise dodem u opasnost razumijes.
i da je prijatelj mi je, jer me jedini uspio spasiti.

inace ja o komunama imam svoje misljenje, ato je da ja mislim da nje dobro ljude izolirati od svega i drzati tamo po dvije tri godine i onda odjednom dovesti nazad u ovaj svijet o kojem oni neznaju nista jer nisu bili svijesni dogadanja oko sebe dok su se drogirali, i pustiti ih, a oni su zeljni svega i sta ili se vracaju nazad u komunu i tamo zive i propovijedaju tu vjeru ili se vrate drogi.
jer kod nas u hrv,jos uvijek nema resociolaizacije ovisnika koji su dosli iz komune,nitko ti ne pomaze naci poso nista i sta ce jedan takakv covijek nego se s vremenom vratiti drogi, nema prijatelja nema s kim izaci nego ove stare prijatelje i eto ti opet isto.

ali apsolutno svatko ima svoje sto mu je pomoglo, ali isto tako ne pase svakom sve, tako da mozda tebi pase komuna ali ja sam bila i nista mi nije pomogla ok je istina nisam odradila do kraja zanci ostala 2-3 godine ali mislim da ja kakva jesam bi poludila tamo i nije to za mene. meni je sub pomogo. ja niti ikoga tjeram da ga uzima niti ista samo kazem meni je pomogo i mislim ga piti jos neko duze vrijeme a jednog dana ah ko zna sta ce biti. sad ami je vazno da sam cista od dopa i da jos vremena prode a onda cu razmisljati kako dalje.
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:32 am, edited 1 time in total.
Post Reply