narconon u puli

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

narconon u puli

Post by astrid »

zanima me dali je netko bio u toj komuni znaci komuna je narconon i nalazi se u raklju sto je u puli.

ako je ko bio neka napise kada i kava iskustva ima?

pogledala sam malo teme ali o toj komuni nema nista pa me zanima
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

TERAPIJSKA ZAJEDNICA "NARCONON-ADRIATIC"

Sjedište: Rakalj Krnica, Dalmatinska 118,

tel. 052 574 704,

predsjednik/voditelj: Edo Orel

Narconon Adriatic je registrirana kao strana udruga 2002.godine pod registarskim brojem 18001123, a na podrucju Republike Hrvatske djeluju od 1999.godine. Imaju jednu terapijsku kucu kapaciteta za 22 osobe. Unutar terapijske zajednice provode se programi psihosocijalne rehabilitacije, savjetovanje obitelji i promidžbeni programi s ciljem prevencije ovisnosti u zajednici. Rehabilitacija ovisnicke populacije: provodi se kroz pilot-projekt NARCONON ADRIATIC u sklopu udruge koji traje 8 mjeseci. U rehabilitacijskom centru pomaže se ovisniku da riješi svoj problem primjenjujuci metode rada programa Narconon. Program Narconon sastoji se od 8 tecajeva poredanih u sekvencu i kao dodatna faza programa je asistencija u prolaženju apstinencijske krize. Detoksikacija se provodi u sauni uz nadoknadu vitamina i minerala koja izvlaci zaostale otrove pohranjene u masnom tkivu organizma.


skinula sa neta
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Ova ustanova se pominje u raznim knjigama o narkomaniji.
Znam da postoji od 1970.ih godina.
Potpis.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

ma sve ja to znam,zanima me dali je netko bio u toj komuni. jer ja sam bila pa eto zanima me kakvi su dozivljaji ostalih.

samo cu reci svima koji su procitali tekst gore napisan (bez uvrede big mama) ali to je jedna velika lazna reklama. a nejvise me nasmijalo ono kapaciteta za 22 osobe da da na jednu kupaonu,i 3 sobe,jedino ako ljude misle staviti u dvoriste da spavaju. roditeljima koji djecu misle poslati tamo savjetujem da nadu drugu komunu,a onim koji zele ici u komunu ali se nastaviti droksati slobodno idite ima droge kolko oces, komuna je musko zenska tako da ima i sexa i ak se hoces zajebavati ko stvoreno za to, tamo je prije sodoma i gomora nego komuna.

eto to je iskustvo moje znaci ja sam bila tamo tako da ne pricam napamet ili rekla kazala

javite se vi koji ste bili tamo
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

nema uvrede astrid, to sam i tako samo iskopirala....kakvo je tvoje iskustvo od tamo? piši baš me zanima.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

ma katastrofa placa se 1000 eura a za to imas jednu kupaonu,nema grijanja, hrana ona najeftinija.jos sam ja bila u zimi i smrzla se,stalno sam bila bolesna.
program sto se tice samog programa je dobar ali ga uce i vode krivi ljudi, taj edo orel je star covjek i ustvari je otvorio tu komunu zbog svoje kceri a za druge ga boli briga,uspio je spasiti kcer i ona tamo radi s njim, ali sada je alkoholicarka i zamisli ti kako je kada si ti tamo u krizi i neznam cemu i onda ti dode osoba koja ti treba biti primjer koja te tamo uci i vodi kroz program a ono smrdi po alkoholu i pritom ti govori znas nesmijes se drogirati i piti,ma daj.
jednom smo se svi kolektivno napili i iduci dan smo svi bili u kazni a ona dode onak pobjedonosno i prica ti o tome kako to nismo smjeli napraviti i jos ti ona odredi kaznu a ono mrtva pijana,ma uzas
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:27 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Boze sacuvaj! :roll: Al dobro da ste vi dobro!!!
Potpis.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

koji debili!!! Al čuj svačeg ima pa i toga...nemreš vjerovat...ja imam frendicu koju je muž mlatio i kad je pobjegla od njega u tzv. "sigurnu kuću"-tamo ju je jedan debil sexualno napastvovao...toliko o reklamama!
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

ma samo sam htijela cuti iskustva drugih koji su tamo bili,i reci svima koji misle tamo poslati dijecu da rede nadu drugu komunu,jer tamo je katasrofa,a jos se placa,nemres vjerovati.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: narconon u puli

Post by jana »

Astrid,citah jutros tvoje postove.Vidim da si malo ojacala ,da si pocela da se cupas.Drago mi je radi toga.Tvoj opis stanja poslije uzimanja droge ,vrlo je upecatljiv i dojmio me se.Ne razumijem,zasto toliko,poslije svega ,kritikujes ljude koji su ti pomogli.Epilepticki napadi kroz koje si prosla,vrlo su cesta pojava u prvoj krizi apstinencije.LJudi koji su se bavili sa tobom,dobro su to znali.Njihovo iskustvo i briga ,ipak su te supotrirali da uzmes jedan pravac,da se pridignes.Cemu toliko zamjerki,bez ijedne rijeci zahvalnosti?
Post Reply