narconon u puli

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Pa super da je tako ispalo!
Potpis.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

da! mama je bila sva na iglama dok je čekala nalaze (a ko nebi!) možeš misliti njenu sreću kad su joj rekli da joj je beba zdrava...baš ću malo prosurfat da vidim kako to ide...
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

sorry astrid kaj ti šaram po temi, ali evo našla sam nešto....

Što se događa s djetetom ako je majka zaražena HIV-om?

Svako sedmo dijete izloženo je riziku zaraze HIV-om, ako je njegova majka HIV pozitivna. Potrebno je još puno istraživanja, no izgleda vjerojatnije da će majke koje su zaražene HIV-om netom prije trudnoće ili kratko nakon početka trudnoće, taj isti virus prenijeti na svoje dijete. Ako žena ima AIDS, dijete je izloženo većem riziku da bude rođeno s HIV-om.

Svako dijete čija majka ima HIV rađa se s antitijelima na taj virus u svojoj krvi. Međutim, ta antitijela će nestati tijekom vremena, ako dijete nema HIV. Ponekad je potrebno do 18 mjeseci da se to dogodi. Zato ne možete sa sigurnošću tvrditi da dijete nema HIV dok ono ne uđe u rano djetinjstvo.

Rizik se povećava ako je dijete nedonošče ili kada postoji invazivni postupak kao što su rezanje, pucanje, krvarenje... Doktori i babice moraju se pobrinuti i svesti taj rizik na minimum, dozvoljavajući da se nekomplicirani porod i dogodi bez intervencija (porod u vodi je idealan).

Kada komplikacije postoje, tada je carski rez neizbježan.

Rizik povećava: vaginalno krvarenje prije, tijekom i poslije samog poroda, kada posteljica izlazi iz okvira stijenke maternice prije djetetova rođenja, ili ako postoje poteškoće u porodu same posteljice nakon rađanja, invazivne procedure, kao što su nadgledanje fetusove glavice, probijanje vodenjaka ili korištenje forcepsa ili vakuuma, epiziotomija (rezanje međice).
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

big mama aj nadi nesto takvo za hepatitis c, i kada se rada.

a sto se tice mene i decka znam ana kako je djeliti svaki komadic dopa, ja sam ti zbog njega isla na ulicu, naime moji rodtelji nisu nikako onda odobravali tu vezu, (jer su im napunili glavu tipa narkomani ne uspijevaju) , i onda kada smo dosli iz komune nismo imali di spavati , i isli smo kod mojih ,jbg tada smo vec lagano bili ovisni jer smo u komuni vec poceli uzimati i on je ukrao neke cigarete mojoj mami, ja sam isla tu vecer kod doktora on je otiso iz kuce i otiso, ja sam mislila da me nikada nece vise vidjeti, i onda od mojih ono vidis rekli smo ti on je dubre, ostavio te zbog dopa, ja sam plakala itd i nakon 2 sata zvonio je telefon i on me zove da je na trgu da ima dop i da dodem,moji mi govore ako sada krenes kroz ta vrata za nes ne postojis vise, mozes biti tu u kuci ali bez njega, i ja sam izabrala njega, otisla sam kroz vrata, sa ruksakom nesto malo odjece, bilo je negdje 12 mjesec, najveca zima. iducih 6 mj smo proveli na ulici, i da imas pravo svaki komadic djelili, on bi se ujutro digo iso ukrasti nesto u ducan to prodati, kupiti dop i onda bi doso meni, ja bi ga cekala negje , jer ga je bilo frka da mene murija ne uvati, donio bi mi, ono kupio bi za dvjesto kn, znaci to je pola grama, i to bi islo na dvoj, i nebi to taknuo iako je bio svo vrijeme trazenja u krizi nego bi kada bi doso to po podijelio, pa noci kada je bilo zima kada bi spavali po nekim haustorima mi je grijao noge, i dao i sv oju jaknu, on bi bio samo u maici, i nikda mi nije to nabacivao na nos, jer je znao sto sam ostavila zbog njega. teko da ana ako se stvarno volite onda vjeruj mi ima sanse, jos ako je on cist, neka ti to da snagu.

sasa dragi sasica, koji se ti vrag opet javljas, nitko te nista nije pitao. kako mozes nekome to reci, dali to radi dobar vjernik, govori nekome da nece uspjeti, sumjnam, nism vjernik ali toliko znam o vjeri.
a te tvoje spike da astrid nije cista, ma kako se usudujes, ne poznas me , ni mene , ni decka , ni moj zivot, da bi tako govorio. ja ti po stoto put kazem, zasto mislis da je samo tvoj nacin ispravan, svi ostali su krivi.
evo samo cu ti reci neke crtice iz mog zivota pa mi ti reci dali je to zivot ovisnika. ja zivim sa deckom, radim, tojest preuzela sam kozmeticki salon od roditelja, pa ga vodim i radi u njemu, sa njima sam u super odnosu, ono radimo skupa i jos se cujemo svaku vecer da si kazemo laku noc, imam svoj auto, koji ja punim benzinom, ja i decko placamo rezije, hranu i sve ostalo, roditelji mi jedino ako bas vidim neku sminku ili neku robu a malo je skuplja onda mi mama to kupi ali to je takva rijetkost, 3 puta tijedno idem na ples, to je inace moja ljubav i odlucila sam si taj san ostvariti, e a decko on radi kao konobar, nedavno je naso taj poso, on nema neku skolu pa mu je tesko naci poso, pa jos trazi neki ok poso, svaku vecer, da svaku vecer jer ga to zabavlja to voli i tamo mu je neki ispusni ventil ide na fitness, i tamo osim sto trenira sebe, trenira i druge ljude, ne pije nikakve steroide, pije samo one proteine, imamo kuci zivotinju, o kojoj se brinemo, dobro nije bas normalna zivotinja ali je sam alergicna na dlaku pa nemozemo, i sto je najvaznije izgledamo ok, nitko ko nezna da smo imali taj problem nebi to nikda reko, da vam posaljem tu moju sliku (ali necu radi moje anonimnosti) nebi nikda rekli ova cura se drogirala.
eto sasa to je moj zivot. a tvoje razmisljanje je totalno jadno, ako sam ja pevazisla takvo ponasanje , ne putem boga nego sama sta onda to nije dovoljno dobro.
samo si ti na ovom forumu stvarno cist, i oni koji su bili u tvojoj komuni, kako jadno. iskreno nevolim ljude ko sto si ti, koji vide samo svoj put.
aj se malo obrzuj raspitaj se o subu, na njemu nisi drogiran, nemas osijecaj da si high, a kamoli da se drogirm s time.

sasa imas jako jadan nacin razmisljanja, i moze te biti sram, da nekoga tako obeshrabrujes, odkud ti znas kolko se oni vole, ili kolko se ja i moj decko volimo. daj mi reci kolko si ti cist? kolko imas godina? dali imas curu? po ovoj tvojoj slici sam skuzila da imas godina, pa di je problem di ti je cura, ili si ogorcen na sve koji imaju nekoga ko im je podrska a ti si sve morao sam, a cuj znam da je tesko biti sam ,ali nemoj drugima zbog toga nadu oduzimati.
iduci put ako mislis tako nesto pisati, rade suti, bar sto se tice mene, za druge neznam, dali im je to ok ili nije, ali mene se ne diraj.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

evo draga:

Hepatitis i trudnoća?

Za razliku od hepatitisa B, prijenos hepatitisa C putem posteljice sa majke na dijete nije moguć. Rizik za prijenos ipak se
javlja tijekom samog poroda i iznosi 4 - 7 %. Istraživanja su pokazala da rizik nije povezan sa naèinom poroda pa hepatitis
C kod majke nije indikacija za carski rez. Djeca se ne testiraju prije 18. mjeseca života jer zadržavaju majčina antitijela
(HCV-RNA) od 12 do 18 mjeseci.

Iako se u Hrvatskoj sve trudnice testiraju na prisutnost virusa hepatitisa B, testiranje za hepatitis C nije obavezno no
svakako je poželjno.

Prisutnost virusa u majèinom mlijeku nije dokazana i majke - nositeljice virusa mogu bez straha uživati u dojenju svoje
bebe. Oprez je ipak potreban u slučaju ranica, regada ili drugih ošotečenja bradavica ako je prisutna krv.

moj ti je savjet da ipak pitaš svog ginekologa, sigurno je imao takvih slučajeva.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

da to sam i mislila, jer on se samo prenosi krvlju, evo moj decko ga nema, ikao smo 5 godina skupa. a cuj kada dode to vrijeme cu razmisljati o tome, ali ja sam inace vise za posvojenje, mada sigurno je ljepo imati dijete svoje ali koliko ima djece na svijetu koja su jadna i nemaju nikoga, i mozda umiru, pa eto spasiti takvo jedno dijete, meni bi to bio jako ljep osijecaj. iako mislim da mi nebi drzava dala da posvojim s obzirom na moju proslost, ali neznam nisam se ni raspitivala o tome jos, polako ima vremena.

hvala na trudu.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: narconon u puli

Post by saša-ex »

astrid wrote:big mama aj nadi nesto takvo za hepatitis c, i kada se rada.



sasa dragi sasica, koji se ti vrag opet javljas, nitko te nista nije pitao. kako mozes nekome to reci, dali to radi dobar vjernik, govori nekome da nece uspjeti, sumjnam, nism vjernik ali toliko znam o vjeri.
a te tvoje spike da astrid nije cista, ma kako se usudujes, ne poznas me , ni mene , ni decka , ni moj zivot, da bi tako govorio. ja ti po stoto put kazem, zasto mislis da je samo tvoj nacin ispravan, svi ostali su krivi.

samo si ti na ovom forumu stvarno cist, i oni koji su bili u tvojoj komuni, kako jadno. iskreno nevolim ljude ko sto si ti, koji vide samo svoj put.
aj se malo obrzuj raspitaj se o subu, na njemu nisi drogiran, nemas osijecaj da si high, a kamoli da se drogirm s time.

sasa imas jako jadan nacin razmisljanja, i moze te biti sram, da nekoga tako obeshrabrujes, odkud ti znas kolko se oni vole, ili kolko se ja i moj decko volimo. daj mi reci kolko si ti cist? kolko imas godina? dali imas curu? po ovoj tvojoj slici sam skuzila da imas godina, pa di je problem di ti je cura, ili si ogorcen na sve koji imaju nekoga ko im je podrska a ti si sve morao sam, a cuj znam da je tesko biti sam ,ali nemoj drugima zbog toga nadu oduzimati.
iduci put ako mislis tako nesto pisati, rade suti, bar sto se tice mene, za druge neznam, dali im je to ok ili nije, ali mene se ne diraj.
Hepatitis C se leči, zašto ne bi prvo to uradila, mislim da i u Hrvatskoj postoji besplatna terapija.

Ovo sa verom si me nasmejala, mada si u pravu, vernik treba govoriti samo istinu, zato se i ne mogu složiti sa tim da si ti čista. I ne mislim da je komuna jedino mesto gde se neko može izlečiti, mada mislim da je najbolje. Na ovom forumu imam puno prijatelja koji su se izlečili na najrazličitije načine. A moju celu priču imaš na ispovestima, tema se zove Narkomanije je IZLEČIVA bolest...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

astrid wrote: hvala na trudu.
nema na čemu
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

da postoji besplatna terapija, ali ja imam onaj najgorji tip di je postotak izljecenja mali, ok znam da usprkos tome treba probati, bas sam izvadila uputnice za sva testiranja ono kolko ima virusa i dali je aktivan, jer po dosadasnjim krvnim testiranjima mojim onaj bili rubin i ast i alt su mi ok tak da doktor misli da za sada miruje, a kod nas ti nedaju ljecenje ako ti hep, nije aktivan, ali to cu sve znati kada napravim sve te pretrage. a i da se izljecim on ostaje u meni zauvijek, znaci ja cu zauvijek biti nosioc ili ti kliconosa (mada mi je taj naziv bas bljak). tako da opet ga u nekom najgorjem mogucem scenariju mogu prenjeti na dijete, tako da i ako se ljecim to moze samo meni pomoci da ne umrem od ciroze jete ali za porod to nista ne garantira.

bas mi je drago da sam te nasmijala, iako neznam sta je smijesno u tome sto sam napisala, to su cinjenice i to je zivot, a u mom ili necijem tudem zivotu ko je proso sto i ja nije nista smjesno, ali dobro, ti znas svoje.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

sretno s tim :D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply