narconon u puli

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

andrea
Posts: 8
Joined: Mon Jan 14, 2008 12:55 am

Re: narconon u puli

Post by andrea »

Drago mi je zbog tebe sto se osijecas dobro,al znam da moze biti jos i bolje.
Svakako,sve je bolje od heroina.
Vjerujem kako je komuna mjesto gdje idu ljudi koji zele razmisljati o zivotu.Uz rad,red,disciplinu,izolaciju od slicnih imaju vise vremena razmisljati o sebi.
Zivot nije lagan,ponekad je tesko koprcati se u svim tim problemima.Al kad upoznas sebe,sve je lakse.
No kako bilo,to je tvoje iskustvo i zelim te podrzati,idi samo hrabro naprijed,kasto si rekla svi smo razliciti i svakom treba nesto drugo.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

Slažem se da je svakome nešto drugo pomoglo ili mu pomaže..Ja sam bila u komuni ali se nisam vratila drogi niti propovjedam vjeru..Samo sam uvidjela kakva sam u stvari i da se trebam promijeniti ako želim uspjeti...

draga astrid pa nitko te ne napada, ne trebaš se ti nikome od nas pravdati..svaka ti čast ako si dobro i želim ti puno sreće u svemu što radiš...velika pusa od mene :D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Astrid, koliko sam shvatila iz tvojih postova ti si bila sa deckom dok ste se drogirali...Jeste li se zajedno skinuli sa horsa i jeste li jos uvijek zajedno?
Potpis.
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: narconon u puli

Post by astrid »

zivimo skupa e samo fali to ozakoniti, samo sto ja imam hepatitis c i jos smo na subu pa neznam frka me za dijete iako vec i o tome razmisljamo, ali nezam bilo bi mi uzasno da dijete dobije od mene hep. rade cu onda usvojiti. ali to je druga prica nisi me to pitala. a sto pitas zbog sebe i svog decka? jer ako je tako vjeruj mi ako je ljubav dovoljno jaka moze izdrzati sve, ok neznam kako bi bilo da smo se negdje na suho skidali ono dali bi jedno drugo vukli u dop ali posto na subu nemas neku zelju to je ok proslo, a sada kada neko od nas ima los dan i ono kaze ma kvragu uzeo bi sada rade nego bog vidio, ovaj drugi tocno zna sto odgovoriti jer smo to oboje prosli, dok neznam mozda da imam nekog decka koji to nije proso , neznam mozda bi mi volje popustila, ono nebi me nitko imao izvlaciti iz tih neki cudnih dana. eto nadam se da sam ti ok odgovorila
Last edited by astrid on Tue Feb 03, 2009 1:33 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Svaka vam cast oboma. Ja sam uvijek (pretezno na forumu) slusala price tipa "ne mozete zajedno", "sjebat cete se", "morate se razdvojiti " i slicno. Ali u stvarnom svijetu, u Mostaru i drugdje sam upoznala dosta parova, pa cak i one koji su se zajedno drogirali, zajedno bili u komuni i sada imaju obitelj-djecu. Znam i za one koji su nakon milion pokusaja skinuli se uz pomoc bezveze nekih tableta-i nikad vise nisu uzeli heroin, sad su najcistiji. Tako da svasta je moguce. Meni je extra drago cuti takvu pricu kao tvoju.
Ja i moj momak smo zajedno dvije ipo godine. Istina, upoznali smo se za vrijeme kratkotrajne apstinencije, zajedno se ponovo navukli, jedno vrijeme smo zajedno zivjeli i svasta ostalo. Sigurna sam da znas kako je i najmanji, jedini sut dijeliti na dva dijela. Tako ti je sa nama bilo. Nikad nije bilo potrebe da lazemo jedno drugom i da nesto kriomice radimo. Ono, malo je ofucano ovo reci, ali smo kao jedna osoba. Tako da nema teorije, ama nikad se ne bih odvojila od njega, kao ni on od mene. On je zavrsio sa hepovima i cist je od svega, a meni je takoder najveca potpora, veca i od roditelja. Ipak me niko ne moze razumjeti kao on. Ipak je on sve to dozivio, stariji je od mene cetiri godine i super je. Negdje sam vec napisala da je on jaci karakter od mene i da ima snage za oboje.
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: narconon u puli

Post by saša-ex »

Nerkomanski parovi ne uspevaju, retki su primeri. Postoji mogućnost, recimo, kao kod Big mame, gde su oboje uspešno završili program lečenja u komuni. Astrid nije primer tipa-ljubav će pobediti, zato što se oni još uvek drogiraju, na žalost.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

Nas ljubav nije skinula, nas je ljubav navukla, hehe. Al sad se opet volimo, onako- kako i treba!
astrid, upoznala sam žene (u komuni) koje su imale hepatitis, neke i virus HIV-a i rodile zdravu djecu. Evo, živjela sam sa curom koja je imala virus HIV-a i rodila prekrasnog dečkića koji je, hvala Bogu, bio zdrav i lijep i pametan...mislim da to nije razlog da se bojiš a i to dijete bi ti svašta lijepog moglo pružiti...jedan sasvim novi život!
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: narconon u puli

Post by AnAna_mo »

Jebote zar je moguce da Hiv poz mama rodi zdravo dijete?
Znam dosta o tim bolestima, ali mislila sam da nema sanse sto se toga tice...
Potpis.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

astrid wrote: jer kod nas u hrv,jos uvijek nema resociolaizacije ovisnika koji su dosli iz komune,nitko ti ne pomaze naci poso nista i sta ce jedan takakv covijek nego se s vremenom vratiti drogi, nema prijatelja nema s kim izaci nego ove stare prijatelje i eto ti opet isto.
tu nisi u pravu, postoje firme koje zapošljavaju baš izlječene ovisnike, kako i razne udruge koje ti pomažu u resocijalizaciji...stari prijatelji ti ni ne trebaju kad dođeš iz komune, čemu ako si već odlučio promjeniti život?? skidanje = nov život. To je to, po meni.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: narconon u puli

Post by Big Mama »

AnAna_mo wrote:Jebote zar je moguce da Hiv poz mama rodi zdravo dijete?
Znam dosta o tim bolestima, ali mislila sam da nema sanse sto se toga tice...
eto, moguće je. Beba se rodila zdrava i obzirom na "amnezu" majke napravili su testove i bebica zdrava ko dren! Nisam doktorica da objašnjavam jer ne znam ali tako je bilo.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply