papa giovani

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

tairi
Posts: 1
Joined: Wed Dec 17, 2008 3:12 pm

papa giovani

Post by tairi »

bok svima!
evo dugo vas čitam, al tek sam se sad registrirala. ako mi neko može pomoći: naime odlučila sam otić u komunu, nakon mnogo beuzpješnih skidanja. dktorica u centru mi je preporučila komunu papa Giovani, negdje kraj Vrgorca. za par dana idem prvi puta na savjetovanje kod njih, preko telefona mi baš puno nisu ni rekli. nešto sam pročitala ovdje na forumu, ali ako tko ima još nekih konkretnih informacija bila bih jako zahvalna; npr.koliko dugo se čeka na ulazak, dali trebam doć čista i sl. Hvala ljudi, kao što sam rekla prvi put pišem, pa nadam se da nisam ništa zabucala. pozdrav svima i unaprijed hvala :D
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: papa giovani

Post by termit84 »

u splitu i zagrebu imas i kuće za smjestaj djevojaka, ovdje je broj gdje možes dobiti sve informacije...00 385 21 240422 i 00 385 1 2947125. centar je besplatan ,kriza se prolazi na suho, nema cigareta ni alkohola ni tableta...jasno....tamo su ljudi koji ce dati sve od sebe da ti pomognu,naravno ako im ti dozvoliš. nazovi...
User avatar
nekompatibilna
Posts: 4
Joined: Thu Dec 18, 2008 10:02 am
Location: svemir

Re: papa giovani

Post by nekompatibilna »

...papa giovani...upravo dolazim iz nje...
1.ulazak ili kolokviji se čekaju max po mjesec dana sve zavisno u kakvom si stanju...
2.Vrgorac ima 2 kuće:Prolog i Orah a Sinj jednu
3.u kući žive zajedno muškarci i djevojke
4.dnevno se puši 10 cigareta i pije 2 kafe..
5.terapijska zajednica se bazira na vjerskom principu...
6.jedan put mjesečno dolaze roditelji na sastanak
ako te još nešto zanima javi se preko pp.
pusa i sretno
tamo uvek si i ti...
sanja22
Posts: 1
Joined: Sat Jun 05, 2010 12:40 pm

Re: papa giovani

Post by sanja22 »

mogu ti reci da je ova zajednica najbolja.
meni je pomogla i evo vec dvije godine sam dobro.
ne zivis kao u ustanovi,jako brzo pocnes dozivljavati i operatere i ljude u programu kao obitelj.
moj ti je savjet da udjes cista jer od drugog dana moras pomalo raditi i puno je lakse rijesiti se toga kuci, ja sam usla cista i bilo mi je super, a vidjela sam ljude koji su usli navuceni koliko su se mucili.
sretno
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: papa giovani

Post by vladan »

NEMOGU TI DA TI TE INFORMACIJE AL SAM U TEBE OVAKO PREKO FORUMA I ZELIM TI DA STO PRE ODES PA SAD BILO GDE,JER DOBROJE TO STO SI ODLUCILA ALI NEMOJ DA ODUGOVLACIS.BUDI HRABRA POZZZZZZZZZZ
skarabej
Posts: 3
Joined: Thu Jun 09, 2016 3:07 pm

Re: papa giovani

Post by skarabej »

Zanima me da li primaju HIV + osobe u ovu zajednicu.
Drga stvar, manje vazna ali meni bitna dosta je da li je dozvoljeno pusenje ili ne? Neko kaze da, neko ne..

hvala!
p.s kako da posaljem private poruku?
-fast-
Posts: 5
Joined: Sat Apr 10, 2021 5:58 pm

Re: papa giovani

Post by -fast- »

Pozdrav!

Ovako imam par pitanja: Znači cura i ja smo ovisnici ona je ovisna o heroinu a ja o kocki, upoznali smo se u vrapču na urgentnom pa su nju prebacili na dualni kod dr Celica a mene doma, ona je ns detoksikaciji pa ce ju slati u papa giovanni jer Dr Celic ima suradnju s njima ocito, e sad i ja trebam lijecenje i volio bi da zajedno završimo tamo. Jel primaju i kockare i jel ja moram glumit junkiea pred njima ili mogu direktno reci da sam kockar? Cilj nam je skupa se lijeciti ona mi predlaze da glumim pred celicem a to mi ne drzi vodu bas.. Kao da se samo preko njega ulazi u tu komunu, ali je bitno da završimo u istoj kući to je jasno.. Eto svaki prijedlog je dobrodošao. Hvala
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: papa giovani

Post by sanela »

Pozdrav, jel vi hocete da se lijecite ili da budete u vezi?
Ako budete tamo skupa, nema od lijecenja nista. Sigurno necwte moci biti kao par, a necete se moci suzdrzati i oboje ce vas ili izbaciti ili cete sami otici da bi bili zajedno.
Ako hocete da se lijecite, razdvojite se i kad se saberete i sebi posvetite, vidjecete da li je to ljubav ili vi mislite da je ljubav. Vi sad niste sastavljeni sami sa sobom ako ste se upoznali na urgentnom u Vrapcetu.
Znaci, kakva ljubav, prvo lijecenje, pa onda vidite sta ce biti kad budete ok.
-fast-
Posts: 5
Joined: Sat Apr 10, 2021 5:58 pm

Re: papa giovani

Post by -fast- »

Hoćemo se liječiti i nebi ništa bilo i to je to jer je zabranjeno i neću dopustiti da nas izbace, šta godinu dana si uzet i riješiti skupa probleme, lijep happy end bi mogao biti, lakše nam je skupa se liječiti. Ja nikada nisam pomirisao bilo kakvu drogu tako da..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: papa giovani

Post by sanela »

Dabogda.
Post Reply