NARKOMANI CRNE REKE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Boban »

On kaze da je to jedini nacin da smiri razuzdanost narkomana.To nije istina ljubav pobedjuje sve.Kako ces pokazati nekome sta je Bog,zar lopatom?!?Gledao sam emisiju bio je taj decko i njegovi roditelji.Podnece tuzbu protiv ovih tlacitelja a batine je dobio zato sto je pobegao.Bezao je tri puta.Pa mora Branislav da zadrzi kintu nekako.Hajka da se podigla nebi nista dobili sa tim istina uvek ispliva na videlo ma kakva ona bila dokaz je ovaj snimak kao pecat.SPC je donela odluku da rascini ili kako se vec kaze tog Branka i otera sa tog zemljista crkvenog i dovede nove ljude koji bi tu sluzili.Tom coveku nije mesto tu,kao ni tim batinasima njihovo srce nije nastanjeno Bogom.Plakao sam kada sam video ovaj klip. :(
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Otac »

Tesko je kontrolirati emocije gledajuci klip... nisam odgledao do kraja, nisam mogao... Nadam se da nece zatvoriti centar, bila bi to katastrofa za 210 ovisnika koji su tamo kao i za njihove obitelji...ali bolesnike koji "lijece" ovisnost batinama i sve one koji ih podrzavaju trebalo bi zarvoriti....
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by askabela »

Ja se baš nasuprot tome nadam da će ga zatvoriti i raspustiti tu decu kućama!A to iz razloga što tamo nema stručnog tima koji bi "radio" sa štićenicima, već je pop B. bio glavni, dok su tri druga misionara samo pomoćnici, a ostali "saradnici" su članovi porodice i pajser brigade!Oni koji su "izlečeni" tamo, za to mogu da zahvale boravku van civilizacije i svojoj odlučnosti da urade nešto od svog života po svaku cenu.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Big Mama »

Ma luđaci, kaj drugo reći!
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
nadalina
Posts: 3
Joined: Sat Nov 10, 2007 3:24 pm

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by nadalina »

A ja se raspitivala za taj centar,da pomognem svom bratu :-D
Sva sreca pa nisam imala 350 eura da im placam mesecno da ga batinaju,jer njemu samo batine fale :vom:
Da li je moguce da su roditelji nekih zavisnika tamo,posle ovog skandala-podrzali te metode?
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Yesenia »

nadalina wrote:A ja se raspitivala za taj centar,da pomognem svom bratu :-D
Sva sreca pa nisam imala 350 eura da im placam mesecno da ga batinaju,jer njemu samo batine fale :vom:
Da li je moguce da su roditelji nekih zavisnika tamo,posle ovog skandala-podrzali te metode?
Da podrzali su, bila je reportaza na tv.

Verovatno su svoju decu i oni lemali u mnogo " benignijim" i drustveno prihvatljivim situacijama, npr. kada se upiske u gace, ili skrse flasu vinjaka igrajuci se..a bas je bilo zgodno sa parolom "brigo moja predji na drugoga"...
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Yesenia »

Otac wrote: Nadam se da nece zatvoriti centar, bila bi to katastrofa za 210 ovisnika koji su tamo kao i za njihove obitelji...
da, mozda ce morati da ih prime nazad kuci..katastrofa neopisiva! E pa prijatelju moram da te razocaram: tzv "centar" se zatvara!
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Otac »

Yesenia wrote:
Otac wrote: Nadam se da nece zatvoriti centar, bila bi to katastrofa za 210 ovisnika koji su tamo kao i za njihove obitelji...
da, mozda ce morati da ih prime nazad kuci..katastrofa neopisiva! E pa prijatelju moram da te razocaram: tzv "centar" se zatvara!
Katastrofa je prekinuti lijecenje i te ljude ponovo poslati tamo gdje su bili , na ulicu ili kuci svejedno ... cinjenica je da su otisli u Crnu reku ocekujuci pomoc... Postoje dvije "stranke" , ovisnici i roditelji , zao mi je i jednih i drugih...Nisam razocaran zbog zatvaranja centra vec zbog sudbine tih ljudi (i ovisnika i njihovih obitelji) sad malo jasnije?
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Yesenia »

i meni je zao svih narkomana i njihovih porodica.

Za ljude koji su boravili kod tih sadista ce se verovatno naci mesta u drugim ustanovama. Prebijanje im sigurno nece nedostajati, niti ce ih zivot bez batina vratiti drogi.
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: NARKOMANI CRNE REKE

Post by Otac »

Yesenia wrote:i meni je zao svih narkomana i njihovih porodica.

Za ljude koji su boravili kod tih sadista ce se verovatno naci mesta u drugim ustanovama.
Iskreno se nadam da hoce...
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
Post Reply