RASKRSCE-Teen Challenge

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

RASKRSCE-Teen Challenge

Post by Lilith »

JA NISAM DEO RASKRSCA,ALI WIDIM DA GA NIKO OWDE NIJE SPOMINJAO.
JA SAM Lilith,Newena Filipowic,ZAWISNIK.(ANONIMNI NARKOMANI NE GOWORE BIWSI ZAWISNIK,A CLAN SAM I NA) ............
IZ POSTOWANJA PREMA MOJOJ DRAGOJ CECI I RADI LJUDI KOJI ZELE DA WRATE SWOJ ZIWOT EWO PAR RECI.....

U Nowom Sadu je otpoceo sa radom prwi rehabilitacioni centar za zawisnike owakwog tipa u Jugoslawiji.Zowe se Raskrsce i radi po metodama i proigramu Teen Challenge-a,ciji je predstawnik u owoj zemlji.

Nakon wise od 40 godina postojanja,Teen Challenge ima preko 3 stotine centara u wise od 60 zemalja,sirom sweta,a od 2000. godine i u YU,u Nowom Sadu.Program T.C.,zasnowan na dugogodisnjem iskustwu,pokazao se jednom od najuspesnijih u swetu po procentu(70% - 86%)izlecenih od zawisnosti.

NADA POSTOJI,RESENJE POSTOJI.NARKOMANIJA NIJE NEIZLECIWA!TO SWEDOCE MLADI U RASKRSCU KOJI SU SE IZLECILI.
JEDINO JE PITANJE:DA LI JA ZELIM DA IZADJEM IZ SWOG ROPSTWA?
(EPILOG KNJIGE "NA ZIWOT I SMRT" Dejvid Vilkerson)

DIREKTOR RASKRSCA JE: SASA IVANOVIC
SVETLANA IVANOVIC

JA SAM SAMO OSETILA POTREBU DA NAPISEM PAR RECI,NADAM SE DA CE CECA OPSIRNIJE.
UOSTALOM,MOJ SAWET-PROCITAJTE KNJIGU "TRANSFIXA" I SWE CE WAM BITI MNOOOOGO JASNIJE.

SWE NAJBOLJE OD SRCA,
NEWENA
TRANSFIXAvelika.jpg
TRANSFIXAvelika.jpg (82.56 KiB) Viewed 7424 times
Last edited by Lilith on Thu Sep 04, 2008 10:14 pm, edited 1 time in total.
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by Lilith »

SASAex,molim te sorry,nisam widela da si i ti pisao o Raskrscu.
Sorry jos jednom.
KISS :smt049 :smt102 :smt102 :heart:
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by Lilith »

SASAex je jos ponesto napisao pod temom KOMUNE U SRBIJI.
HWALA SASA. :heart:
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
ancika
Posts: 3
Joined: Thu Sep 18, 2008 6:52 pm

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by ancika »

NARAVNO DA SE ZNA ZA RASKRSCE!
MOJ BRAT JE IZASO PRE OKO MESEC DANA,ALI SE BRINEM STA SAD?!
NE ZNAM STA SE RADI KAD IZADJE,NJEMU NIJE DOBRO,A TAMO MU JE BILO.
NE ZNAM DA LI MOZES DA MI KAZES NESTO O TOME,MNOGO MI JE VAZNO!
JEL MOZE ON DA SE VRATI NA LECENJE,IL KAKO VEC,JER MU KUCI NIJE DOBRO,BAR NE JOS!?!?!!
POMOC!!
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by Lilith »

ancika wrote:NARAVNO DA SE ZNA ZA RASKRSCE!
MOJ BRAT JE IZASO PRE OKO MESEC DANA,ALI SE BRINEM STA SAD?!
NE ZNAM STA SE RADI KAD IZADJE,NJEMU NIJE DOBRO,A TAMO MU JE BILO.
NE ZNAM DA LI MOZES DA MI KAZES NESTO O TOME,MNOGO MI JE VAZNO!
JEL MOZE ON DA SE VRATI NA LECENJE,IL KAKO VEC,JER MU KUCI NIJE DOBRO,BAR NE JOS!?!?!!
POMOC!!
Ja sutra odlazim,ne tamo iako bih wolela,....kontaktiraj Cecu ili Sasu,pitala bih je ja,ali ne znam ni kako ti se zowe brat,ni da li je zawrsio program.....
Najozbiljnije-nazowi ih,diwni su ljudi,uwek spremni da pomognu :heart: :heart: :heart: !!!!!!!!
Ja ti swe najbolje zelim kao i twom bratu.
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by saša-ex »

Odakle ste, koliko je dugo bio u Raskrscu?
SAMO CEO ŽIVOT...
batobata
Posts: 6
Joined: Sat Dec 27, 2008 2:22 pm

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by batobata »

Pozdrav. Ja sam bio u raskršću i završio sam program 09.01.2008. Inače sam iz BiH a sad živim i radim u NS i vodim jedan mogu reći normalan život. Preko pet godina sam bio na heroinu a i mnogo više na svemu ostalom. Prošao sam sve stvari koje jedna osoba u problemu može da prođe, od zatvora do lečenja po psihijatrijam i sl. Porodicu sam bio skoro upropastio. Moji su nekada držali motel restoran a sada se bore da prežive i sačuvaju kuću koja je pod hipotekom. Teško je nositi se sa činjenicom da si za veći deo toga kriv ali ohrabrujuće je što su sada mnogo sretniji nego u ono vreme kada su još bili gazde ali kada su mi zabranjivali da dolazim kod njih u lokal da ih nebi brukao. Tata se sad ponosi sa mnom i sretan je kada dođem kući i sretan je što sam konačno sposoban da se sam izdržavam i brinem za sebe. Razlog su očigledne promene koje su nastale kroz program. Prednost raskršća je što ima kvalitetan program koji se primenjuje u mnogim zemljama širom sveta i daje rezultate. Meni je u programu bilo teško samo prvih nedelju dana dok nisam mogao spavati a sve ostalo je išlo samo po sebi. Program je tako osmišljen da iz faze u fazu radiš na sebi i svom karakteru i izgradnji novih stavova i što je najvažnije pripremaš za povratak. Kroz razne lekcije spremaš se za razne situacije u kojima bi se mogao naći po završetku. Prednos je i to što po završetku izolacije ne izlaziš odma na ulicu već postepeno kroz program dobijaš vikende, pa sve veće odgovornosi i na kraju dolaziš u fazu resocijalizacije i reintegracije gde imaš potpunu slobodu kretanja ali i dalje stanuješ u reentre kući pod povremenim nadzorom i pravilima programa. Pri svemu tome osoblje raskršća ima vrlo dobru komunikaciju sa roditeljima tokom celog programa a naročito u fazi resocijalizacije i daje jasna uputstva i smernice kako se dalje postavljati. Problem može da se javi jedino ako osoba pomisli da je njoj dovoljno i da ranije napusti program.
To je moje iskustvo ali i mnogih mojih prijatelja je slično. Za neko drgo ja ne znam osim u slučajevima ranijeg napuštanja.
Pozdrav. http://www.raskrsce.org.yu/serbian/pocetna.html
Boba777
Posts: 1
Joined: Thu Apr 22, 2010 3:35 pm

Re: RASKRSCE-Teen Challenge

Post by Boba777 »

Pozdrav svima!Ja sam Novosadjan već 35 godina i čuo sam o "Raskršću"mnogo raznih priča!Priče koje sam čuo nisu ni malo lepe(puno neuspeha,davanje interferona posle samo par meseci apstinencije itd...o cenama da i ne govorim!Dosta ljudi-ŽAO MI JE ŠTO MORAM OVO REĆI-se vratilo starom načinu života,po izlasku!Drugo kao i svaka verska zajednica uključene su i molitve itd!Treba da upamte jedno da se čovek ne može naterati da voli Boga!Bio sam sa nekim starim poznanicima par puta na grupnim terapijama-oni počeli da se mole(u krug pojedinačno)došli do mene,a ja ko tele u šarena vrata:niti me je nešto naročito interesovao Bog i molitva,ali ajd.MOŽDA NIJE SADA VIŠE TAKO(u Raskršću)!Da,i kroz propovedi Saše i Cece provlačenje,(nikada direkno)kako su ostale vere pogrešne i tako!Pa moraš da se krstiš ponovo,jer "ono" tvoje od ranije ništa nevalja!Ima i ljudi koji (Bogu hvala)izadju normalni i čisti itd!Nemoj te,mi molim vas nešto zameriti ili se naći uvredjeni jer to mi uopšte nije bila namera!VELIKI POZDRAV SVIMA
Post Reply