Marjanovac-HITNO

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

DopJeKurac
Posts: 7
Joined: Wed Jun 18, 2008 2:23 pm

Re: Marjanovac-HITNO

Post by DopJeKurac »

Pa ako ces s STOPICOM dogovaras,onda moze ovde,al ovako imas PP..Ajd necemo se svadjat,nego jesil ziva STOP-ice,kako zivot:)? Javi nam se kad-kad.Pozz
User avatar
STOP
Posts: 55
Joined: Thu Mar 27, 2008 11:15 am

Re: Marjanovac-HITNO

Post by STOP »

...
Last edited by STOP on Sat Nov 15, 2008 9:55 am, edited 1 time in total.
Na sekundu zamislim da letim,otvorim oci SVEGA se sjetim!!!
User avatar
STOP
Posts: 55
Joined: Thu Mar 27, 2008 11:15 am

Re: Marjanovac-HITNO

Post by STOP »

...
Last edited by STOP on Sat Nov 15, 2008 9:56 am, edited 1 time in total.
Na sekundu zamislim da letim,otvorim oci SVEGA se sjetim!!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Marjanovac-HITNO

Post by Modesty »

STOP wrote:Modesty evo prvi put od tebe čujem za tu TZ.dok sam bila na detoxu skužila sam da ima milion i jedna muška komuna,da doslovno mogu birat oće ovo-oće ono.a mi žene ,bar u ovoj debilnoj državi imamo na izboru 2 komune:chenakolo(ne znam kako se piše) i marijanovac,a kao što sam već rekla bila sam u retu,za koji ipak mislim da je melo"blaži" od čenakola a i tamo mi je bila kriza,pa mi je onda ostao marijanovac.a koja je razlika u progamu? slobodno reci,neće me sad ništa odvratit oa komune,ali volila bi znat šta me tamo čeka
Ja sam bila u cenacolu 2 godine i znam da je to najstroža komuna reto je dobar,dobar je papa đovani...za marjanovac stvarno neznam.ma na kraju krajeva,mi smo ti koj odlučujemo ,šta i kako,komuna je mjesto gdje nam se daje prilika da uz pomoć sličnih sebi bolje sagledamo sebe i svoj život,da se odmaknemo od svega i da se saberemo...nemoj se oko toga smarat i draga moja....nema ti šta biti zikra od koune zato što je stroža il malo otvorenija...ne ideš naa ljetovanja ali isto tako ni u zatvor.
DopJeKurac
Posts: 7
Joined: Wed Jun 18, 2008 2:23 pm

Re: Marjanovac-HITNO

Post by DopJeKurac »

Cekaj,ulazis u Marjanovac?Pa svaka ti cast STOP-erice.Drago mi je zbog tebe kao i mnogima ovde.A bas sam se nasmijo za taj kurac :lol: :lol: Imas smisla za humor nema sta.Samo se drzi i mani se onog govneta,kurca,ma kako god ti oces da kazes.Sjecam se jedne prestave koju sam gledala/gledo sa svojom kcerkom,i uvukla mi se pod kozu ta recenica.Bitna je samo dobra volja.Biti srcem vezan,u tome lezi snaga;) U pamet!
User avatar
STOP
Posts: 55
Joined: Thu Mar 27, 2008 11:15 am

Re: Marjanovac-HITNO

Post by STOP »

...
Last edited by STOP on Sat Nov 15, 2008 9:56 am, edited 1 time in total.
Na sekundu zamislim da letim,otvorim oci SVEGA se sjetim!!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Marjanovac-HITNO

Post by Modesty »

da draga i ja mislim da je droga posledica a ne uzrok.....ali sve je to u nama,zajednica kao što peć pisah nam omogučava da dublje uđemo unutar svoje duše,da sagledamo i one stvari za koje prije nismo imali snage,da ih prihvatimo jer samo ono što je prihvaćeno od nas sami,može biti i promjenjeno.U komuni iz nas izađu na vidjelo mnoge traume,frustracije koje nismo uspjeli da savladamo nego smo ih potiskivali duboko i to nas je koštalo....iskoristi vrijeme provedeno tamo da se upoznaš,da se prihvatiš,da vidiš šta to ostane na STOPERKI kad se makne droga..šta je to i koja je to praznina koju si morala puniti......nije mnogo bitan takav je program,slični su svi manje više,bitno je koliko ti želiš da obaviš ovo o čemu sam ti pisala......nećeš biti tamo niti jedina,niti posebna,dakle,pomoć ćeš imati.
DopJeKurac
Posts: 7
Joined: Wed Jun 18, 2008 2:23 pm

Re: Marjanovac-HITNO

Post by DopJeKurac »

Pametno zboris..A ti STOP-erice ti si Dalmatinka koliko sam razumio(odao sam se vec u proslom postu :) ) ?Hehehe,neka fino..Nije bitno vjeruj kakav je program,bitno je to da ti ako OCES da se izljecis,ti ces prihvatiti taj program ma kakav god on bio..Jer nemozes se izvlacit na pricu ja sam bila u komuni bilo je sranje i ja se vratila na dop..Jebo tu pricu,zavaravas samu sebe..Ako ti fkt oces da izadjes nije to radi loseg plana nego radi praha jebem mu mrtve ko god ga je izmislio..Ajd drzim ti fige..Cuvaj se:)
User avatar
STOP
Posts: 55
Joined: Thu Mar 27, 2008 11:15 am

Re: Marjanovac-HITNO

Post by STOP »

....
Last edited by STOP on Sat Nov 15, 2008 9:58 am, edited 1 time in total.
Na sekundu zamislim da letim,otvorim oci SVEGA se sjetim!!!
User avatar
STOP
Posts: 55
Joined: Thu Mar 27, 2008 11:15 am

Re: Marjanovac-HITNO

Post by STOP »

....
Last edited by STOP on Sat Nov 15, 2008 9:58 am, edited 1 time in total.
Na sekundu zamislim da letim,otvorim oci SVEGA se sjetim!!!
Post Reply