Reto Klis

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Reto Klis

Post by saša-ex »

Niko se ne ucenjuje-pa čime bi te mogli ucenjivati?
Opet ponavljam, ljudi koji su došli u Retu zbog problema sa alkoholom ima možda tek 5 %, tako da sigurno ne postoji odvojena kuća samo za njih. Imam prijatelja koji je bio 4 meseca, ima već 4 godine kako je izašao i dobro je. Mada, iskren da budem, obratio se i postao je hrišćanin, verovatno je to razlog što je i dalje dobro...A s druge strane, ima momaka koji se navuku i posle 5-6 godina...Ali već smo zaključili, stvar je individualna.
SAMO CEO ŽIVOT...
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

zelim ovom prilikom da ponovim jednu stvar.da ima carobnog stapica sigurno bih ga svi pozeleli i iskoristili ali nema.
ja znam da je meni bilo bas bas tesko u nekim periodima u centru.osecao sam nekad takvo tupilo i depresiju da je to strasno .a da ima pritisaka na osobu da ostane ima znam po sebi.kada sam hteo posle cetri pet meseci da odem iz centra zvali su mi roditelje i u fazonu rekli im da cu sigurno ponovo da pocnem da se drogiram tako da mi je otac zavrsio u bolnici.bio sam ljut ljut na njih strasno,ali....kazem ima dosta stvari koje mi se nisu svidjale ali ja nisam otisao tamo na letovanje ili odmor vec valjda da nesto napokon uradim za svoj zivot.
i jedna lepsta strana kako kazu u centru:"drogirao si se ,a oni te poslali na more"pozdrav
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Reto Klis

Post by saša-ex »

Pedja, sta mislis, zasto su te zadrzavali?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Reto Klis

Post by amyna »

Komune se razlikuju i kad pišem o razlikama , znam o čemu pišem . Č.S. Bernardica ( što više nije ima 2 god.) bila je prva na ovim prostorima , i došla mi je u istražni kako će mi IZBRISAT SVA DJELA AKO ODEM U KOMUNU ....1989 GOD. Nakon tog njenog PRIJEDLOGA , NARAVNO da imam mišljenje o komunama . Posli je ona već bila INSTITUCIJA , svuda hvaljena i pokazivana kao primjer mnogim drugim . Genacollo je jedna koja po mom ukusu spaja ono najbolje RAD-DISCIPLINU-VJERU i što je najvažnije STALNI KONTAKT SA FAMILIJOM !?!? Sad se pita Saša-ex kako ? , jer kao i ostale ..... e , nije , u tome i jest kvaka . Policija je bila stalni gost kod moje mame , ali ONI NE , (????) , a bar kod nas u Splitu ih je bilo i prije rata što nije slučaj sa ostatkom ex-Yuge ....
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

pazi okejjj je da me zadrze posle toliko vremena,ali nije u redu da kazu mojim da cu ponovo da se drogiram i slicno. ja i sa devet meseci koliko sam ostao imao sam razgovore da je to malo ali ovog puta nije bilo ee drogiraces se ponovo i tako to.znam za slucaj mog dobrog druga zeme koji je bio godinu i tri cetri meseca ,ali su tako na jedan neljudski odnos se postavili ka njemu da smo svi u centru bili ljuti i sokirani.nekako po njima koliko god ostao u centru malo je.ne zelim da pljuje sada centar ali tako je bilo ,to su cinjenice,ja cu svakome da kazem da ode na jedno takvo mesto ko je u potrebi.hvala centru sto sam neki stvari prelomio u sebi i sto sam video da ima i druge strane zivota.pozdrav od pedje
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Reto Klis

Post by Andrijana »

Nije li to ubedjivanje u neku ruku provera ispravnosti i cvrstine te odluke?
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

kako to mislis??? malo mi to razjazni i rado cu ti odgovoriti na pitanje
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Pedja pozdrav,da li si poceo ponovo da se drogiras posle komune?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Reto Klis

Post by saša-ex »

Peđa, normalno je da ti momci kažu tvojim roditeljima da bi se drogirao kada bi izašao posle 4 meseca. Pa šta si očekivao da kažu, vaš sinčić je super, sve će biti u redu...Sa druge strane, znaš da je njihov jedini motiv da ti pomognu, ni zbog čega drugog im ne trebaju Peđa, Mika, Laza i z Beograda...
SAMO CEO ŽIVOT...
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Reto Klis

Post by Andrijana »

Mislim da ako doneses odluku u koju verujes i znas da je ispravna, ne postoji nacin da te neko nagovori da je promenis,a u suprotnom, ako postoji nesigurnost , ishitrenost, sumnja da li radis pravu stvar , onda je bolje da postoji neko ko ce te pokolebati i uticati da se preispitas da li je ta odluka dovoljno sazrela u tebi
Post Reply