Reto Klis

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

stranger
Posts: 1
Joined: Mon Dec 31, 2007 1:40 pm

Reto Klis

Post by stranger »

Zanima me jel primaju djevojke u Reto na Klisu ili samo dečke? I kako to sve ide, pošto nikad prije nisam bio nigdje tog tipa.. Onako, kad bi nek mogo napisat sve detalje, koja je hijerarhija, kakav je ambient, koliko ljudi, itd. Unaprijed hvala.
Betrayed stranger
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Reto Klis

Post by davor »

Zasto jeli bi ti isao u reto?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Reto Klis

Post by amyna »

1. RETRO CENTAR KLIS je trenutno samo za alkose i to muškarce , dok u Kašte Sućurcu je i za đankije i za cure , ali cura tu nema. Znači , možeš doć i prijavit se kod njih , a di će sa tobom , ne znam .Do sada su ih slali u Španjolsku i moraju bit u komuni nekoliko godina. Ja sam protiv komuna ovog tipa , dok o drugima imam drugačije , ali samo malo bolje mišljenje , ma što to značilo...
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Oprosti ali odakle ti te dezinformacije da u komuni "moras" biti nekoliko godina?I odakle ti takvo lose misljenje o Reto centru?Da nije mozda iz "tragicne ispovesti" nekog ko nije izdrzao?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Oprosti ali bio sam u Retu znam kako funkcionise i kada procitam neko nabadanje moram da reagujem pozzzz
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Reto Klis

Post by joesspappa »

Koliko sam ja upucen, a pricao mi je jedan retas iz HR, pravilo je da posle odredjenog perioda najcesce 5-6 meseci menjaju lokaciju... Spanija, Svajcarska i dr. A pozeljno je biti najmanje godinu dana, zar ne?! Naravno neko se posle par nedelja dozove pameti, a neko ni posle 7 meseci ne promeni ponasanje... isto je sa svim zavisnicima, dok ne priznamo poraz nema napretka...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Reto Klis

Post by saša-ex »

U Retu ne postoji kuca samo za "alkose". Sto se tice Hrvatske, devojaka ima u Splitu i u Zagrebu. Reto za sada nema kuce u Svajcarskoj. Retko ko menja grad u kome se nalazi, tako da to nije nikakvo pravilo. Preporucuje se ostanak od 1.5 do 2 godine ali je to vrlo individualna stvar.
SAMO CEO ŽIVOT...
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

ja sam bio 9 meseci u retu split i nepravi se rzalika da li si dzanki ili alkos.sto se tice premestaja ako si u splitu mogu da te posalju u zadar jer i tamo ima kuca .usvakom slucaju sve je od coveka.meni se dosta stvari nisu svidjale u retu ali opet sam bio svestan da sam dosao jer nigde vise nisam mogao da odem.sto se tice ostajanja ili preporuke kaze se oko godinu i po dana,ali to nema nikakve veze .znam iz primera da su momci koji su bili lideri ili su bili dugo vremena ponovo vratila drogi .ja preporucujem ljudima da malo odu ako nemogu da se rese problema.jeste tesko,depresivno ali opet vidis momke koji su to prosli pa ti je lakse.jbg mnogo se radi ,mnogo se ugojis ima dosta pravila koja ti idu na zivce ,ali sve u svemu covek nema sta da izgubi
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Reto Klis

Post by amyna »

OPROŠTENO TI JE BOBANE 8)

Gle , neman ja loše mišljenje o komunama , nego o NEKIM , a to znači da postoji razlika od komune do komune . Pouzdano znam da ljudi MORAJU ostat bar 4-5 godina u komuni ovog tipa ,normalno ,ako želiš izlječenje . Mnoge su komune uhvatile Boga kao jedini mogući spas i u narkomanima ovisnost o horsu prišaltali na Boga . TO MI SE NE SVIĐA . Ono što je pozitivno je to što nekog vraga rade i u većini probude radne ,higijenske ,seksualne ....želje i navike

Ima tu jedna kvaka - budi hrabar na slobodi REĆI NE ,ZAR NE?
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Reto Klis

Post by amyna »

P.S. Baš o Klisu kad je riječ sigurno znam da su tamo alkosi jer ova u Kaštel Sućurcu je tek 3 kilometra udaljena od Klisa . Istina jest da ti nitko ne brani izać ni nakon samo godinu dana , ali puno je njih bilo manje-više ucjenjivano da ostanu duže .Toliko.
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
Post Reply