Reto Klis

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

najverovatnije da se drogiram nebih se ni javljao na ovaj sajt.a sto se tice ishitrenih odluka ja razumem da ih ima,ali ponavljam niko ama bas niko nesme da roditeljima da kaze kako ce ponovo neko da se drogira.mislim da je to sok za roditelje,a kao u mom slucaju otac mi je zavrsio u bolinici.
opet ponavljam u centru ma koliko ostao uvek ce reci da nije dovoljno.ljudi treba da odlaze u centar ko je u potrebi,ali opet nesmeju neke stvari da se rade sto se tice odlaska iz centra
User avatar
amyna
Posts: 121
Joined: Sat Jan 19, 2008 2:37 pm
Location: Dalmacija u mom oku

Re: Reto Klis

Post by amyna »

Već u nekoliko navrata sam pokušala iznijet svoje mišljenje o komunama , a kako dolazim iz sredine koja je začetnik tih institucija , mislim da sam malčice kompetentna . Kao i onih davnih godina dok su se osnivale , tako i danas kad idem kod njih kupovat knjige , ili čisto otić malo i vidjet kako žive .
Svakom ovisniku savjet je da ode , isto tako i da shvati kako vrijeme provedeno tamo mora bit u neku svrhu , a to je izlječenje .
Problem nastaje kad oni nemaju kadra , kad netko mora ostat malkice više , ili im jednostavno fali radne snage ( neke se same izdržavaju svojim radom).
Ne želim iznosit priče kojih sam se naslušala , nema smisla , ali nije u komunama sve samo cvijeće , ali je jedino trenutno dobro što imamo .
...JA SAM ZADNJI ROMANTIK NA OVOM SVIJETU ŠTO SE SPORO KREĆE I ČEKA KRAJ...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Amyna znam da je tesko poverovati u danasnje vreme da neko pomaze ljudima bez ikakve koristi ali je tako to postoji i to bas u komuni Reto centra.Tako da to za rad nema nikakve veze jer toliko ljudi ima koji jedva cekaju da ih zovnu da idu tamo bez kuce koji bi radili sve za takvo utociste.Pedja ako si prestao da se drogiras sto onda napadas na ljude koji su ti poimogli?I ja sam otisao sa 5 meseci i otprilike imao istu pricu ali sam napolju dokazao da nije tako.Nije dovoljno biti tamo neko vreme i onda izaci i sve sto smo radili pik puj nevazi.Ja licno sam zahvalan prvo Gospodu na njegovoj milosti pa onda tim predivnim ljudima punim strpljenja i ljubavi sto su mi pomogli da postanem slobodan ne samo od droge.Bez obzira na misljenje kada sam izlazio.I ja sam se sa majkom svadjao preko telefona kada sam zvao iz komune da idem kuci pa sam delima dokazao da nije bila u pravu.Bila je tada u bolnici tri meseca zbog anemije.pozz
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

slusaj jednu stvar.ja nikoga nisam napao jedino sto sam rekao to je ono sto sam doziveo.zasto bih sada lagao i izmisljao neke stvari koje se nisu desile.ja stojim iza mojih reci u vezi centra.svakome bih rekao da ode u centar ko je u potrebi za time.preneo sam samo ono sta se desavalo meni i drugima,a ako ti se to nesvidja zao mi je.pozdrav
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Sto se mene licno tice centar preporucuje od 1,5-2 godine ja sam ostao 5 meseci i normalno je da ce ljudi tako da reaguju potpuno razumem.Sigurno nisu hteli da ti napakoste nego zbog prekida programa u centru da izraze svoje misljenje.Nemoj da se ljutis molim te ali tvoje svedocanstvo bi moglo da odvrati nekog ko je u potrebi.pozz
pedja-bgd
Posts: 16
Joined: Fri Nov 23, 2007 10:06 pm

Re: Reto Klis

Post by pedja-bgd »

ko si ti da meni sudis da li ja nekoga odvracam da neode u centar,bas suprotno uvek cu reci da se ode na jedno takvo mesto.bolje je da ljudi znaju sta ih ceka nego da dodju i budu pet dana i da ne znaju sta ih je snaslo.
i molim te bio si pet meseci ,a kao da si bio pet godina tako pricas.
ponovicu ponovo radi se dosta,ugojis se dosta,spavas malo ,uhvate te depresije ,tupila,ali sve to prodje jbg ti si djanki a ne turista
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

Pedja oprosti ali nije mi bila namera da te provociram ako zelis da mi nesto kazes predji na pp.Mislim da ovakve stvari nikom neznace na forumu.pozz
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Reto Klis

Post by Boban »

....i brate ja ti nesudim to je samo razmena misljenja a ne sudjenje oprosti jos jednom
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Reto Klis

Post by termit84 »

nazalost,uvijek ce postojati odredjen broj ljudi kojima odlazak u centar pretstavlja starsan crnjak, isto tako i oni koji su bili u centu budu nezadovoljni jer centar nije ono sto su očekivali, ali centar ima svoja pravila i kao takav mnogima je pomogao da izadju iz problema droge. svak ima svoju vlastitu volju da odluči sta zeli. meni osobno reto centar je poslužio ne samo da se izliječim od droge, već da pronađem najveće blago i radost koju čovjek može imati...vjeru da me ljubi netko tko me može sačuvati od ponovnog pada,ali i ne samo to, nego mi daje i da razmisljem o vječnosti sta prije nisam mogao a niti smio od straha....
da, reto centar u splitu prima i djevojke, sve informacije se mogu dobiti na broj tlf. 0038521240422
Korisnik
Posts: 12
Joined: Sat Jul 25, 2009 7:39 am

Re: Reto Klis

Post by Korisnik »

:roll:
Last edited by Korisnik on Mon Jul 27, 2009 8:06 am, edited 1 time in total.
Post Reply