Reto Klis

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Reto Klis

Post by Guta_Retas »

ja nikako nemogu shvatiti ljude koji govore negativne stvari o retu.ja sam bio tamo dvije godinei zahvalan sam Bogu sto postoji jedno takvo mjesto.JEr da nije Boga i reta ja bih dosad bio zakopan 2 metra ispod zemlje.ne svidja mi se kada jedan ovisnik koji je u problemu govori o programu reta ili neke druge komune,sta mu se svidja a sta ne.smatram da jedan ovisnik nije komeptentan da govri o tome iz prostog razlog jer da on ima neki bolji program u svojoj glavi bio bi cist a ne navucen.normalno je da nijedna komuna ne funkcionise onako kako ovisniku stima.jer da funkcionise prvo bi imali dop u komuni,spavali bi do 12 sati,ustali bi pa se opet pukli,mozda malo nesto pojeli,a radili ne bi nista.neko ko zeli da nauci normalno da zivi,govorim za ovisnike,reto je pravo mjesto,Bog i ljudi te nauce da zivis normalno,da ustajes rano,da budes zahvalan zato sto si ziv,da naucis raditi odredjene poslove jer ipak valja jedan dan izaci i zaradjivati za zivot posteno,da nauci ovisnik cijeniti male i prave zivotne vriejdnosti itd itd svjestan sam da oni koji pricaju negativno o retu ili se jos uvjek drogiraju ili su jos uvjek psihicki i duhovno totalno izgubljeni..svako donosi odluke za svoj zivot i placa odredjenu cijenu za njih...meni je licno drago sto sam odabrao reto..ne kazem ja da je reto najbolja komuna,kazem da je ok jer sam bio tamo,ima i drugih komuna koje su ok,kada covjek odabire komunu treba da odabere onu u kojoj je "zdrava" sredina.da ode i prepusti se programu...ni meni se nije svidjao program reta vjerujte mi ali vremenom sam shvatio da su ojudi tamo upravu za sve sto mi govore...ne bih da nekog naljuti ovaj moj post ali i ako ga naljuti bas me briga,zaista,iz prostog razloga jer znam da govorim istinu,a kada govori istinu misljenje i reakcije drugih ljudi ti nisu bitne..pozdrav svima
So rise and be your master you don't need to be a slave
Post Reply