Komuna u Srbiji

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Komuna u Srbiji

Post by miratesman »

Moja cerka je zavisnik.Lecila sam je na svim mogucim klinikama u Srbiji.Na privatnoj klinici na Vracaru u Beogradu lecenje me je kostalo oko 1oooo EUR.Za to sam prodala stan i vise nista nemam.Bila je odlican student prava dok nije usla u problem.Sada kada sam potpuno iscrpljena psihicki i materijalno ne znam sta dalje.Neki pomak se vidi, ali je nedovoljno.Da li postoji neka komuna u kojoj bi pomogla da ona nastavi sa lecenjem.Na toj skupoj klinici lecili su je subutexom-to je cista varka,dok ga je uzimala bila je OK.ali je zato jedna tableta dnevno kostala 10 EUR-a.Sada vise neznam sta dalje.Pomozite mi molim Vas.
Pozdrav,nesrecna majka
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Komuna u Smolucoj

Post by Modesty »

miratesman wrote:Moja cerka je zavisnik.Lecila sam je na svim mogucim klinikama u Srbiji.Na privatnoj klinici na Vracaru u Beogradu lecenje me je kostalo oko 1oooo EUR.Za to sam prodala stan i vise nista nemam.Bila je odlican student prava dok nije usla u problem.Sada kada sam potpuno iscrpljena psihicki i materijalno ne znam sta dalje.Neki pomak se vidi, ali je nedovoljno.Da li postoji neka komuna u kojoj bi pomogla da ona nastavi sa lecenjem.Na toj skupoj klinici lecili su je subutexom-to je cista varka,dok ga je uzimala bila je OK.ali je zato jedna tableta dnevno kostala 10 EUR-a.Sada vise neznam sta dalje.Pomozite mi molim Vas.
Pozdrav,nesrecna majka
Jooj draga moja...ima te ovdje podataka o dosta komuna na našim prostorima i to su mahom dobre komune...pročitajte malo,nazovite pa se odlučite
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Komuna u Smolucoj

Post by saša-ex »

U Srbiji devojke primaju Reto centar u Beogradu i Raskrsce u Novom Sadu.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Komuna u Smolucoj

Post by miratesman »

Potrebni su mi detaljni podaci,kontakt,telefon.Molim za odgovor.Interesuje me Centar u Beogradu,posto je najblizi gradu u kome zivim
Pozdrav nesrecna majka
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Komuna u Srbiji

Post by saša-ex »

Telefon Reto centra u Beogradu je 011/80-40-425.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Komuna u Srbiji

Post by miratesman »

HVALA.Znas li nesto vise o toj komuni? Da li je zatvorenog tipa ili nesto sl.
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: Komuna u Srbiji

Post by Tužna »

Što se tiče komune u Beogredu ne znam mnogo,ali komuna u Novom Sadu Raskršće je zatvorenog tipa,ne dobija se nikakva terapija što se lekova tiče, zanači skidanje na "suvo".Osobe koje tamo prime moraju da prođu kroz određenu proceduru, a terapija je fizički rad.Raskršće se tačnije nalazi na Fruškoj gori.
Znači pacijenti koji su tamo već pomažu novim pacijentima koji dođu,čuvaju ih i paze na njih dokle god im ne prođe fizička kriza, a zatim se raspoređuju na određene poslove vezane za poljoprivredu.Minimum ostanka u komuni je godinu ipo dana.
Toliko ja znam i nadam se da će se Vaša ćerka izboriti sa ovom jako teškom bolešću,ali moram da vam naglasim da ona sama sebi prvenstveno mora da pomogne,jer ako ona neće ni jedan lek ni jedna ustanova ni lekar ni komuna,niko sem nje same!
Puno puno sreće Vam želim i potpuno Vas razumem!
kiki
Posts: 4
Joined: Sat Jan 19, 2008 12:34 pm

Re: Komuna u Srbiji

Post by kiki »

imam burazera koji je probao par komuna ali ...nista --pa ako neko zna za neku komunu u kojoj narkomane zadrzavaju na silu molim neka ostavi kontakt tel.,mejl te komune! HITNO JE! please :cry: hvala unapred!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Komuna u Srbiji

Post by saša-ex »

Na silu narkomane zadrzavaju samo u crnoj Reci ali od toga nikakve koristi nema, nerkoman se ne moze izleciti na silu, bez njegove volje.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Komuna u Srbiji

Post by miratesman »

Nema nista na SILU,ali mozes da pokusas.Ja ti mogu pomoci.
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
Post Reply