Komune u Crnoj Gori

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Komune u Crnoj Gori

Post by josJednaSestra »

Cao.

Nisam uspjela da nadjem da li ima komuna u Crnog Gori, na ovom podforumu, pa ako neko nesto zna nek napise, nek postoji ovo kao zasebna tema.

Mislim da bi bilo interesantno napisati ( ako ih ima ) gdje su, koliko se placaju, i da li se ulazi strait ili ne.

Unaprijed hvala svima koji se potrude da podijele svoje znanje sa nama.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by saša-ex »

Od skoro je otvoren Reto centar u Crnoj Gori, za blize informacije pitaj na tel. Reto centra u Beogradu-011/80-40-425
SAMO CEO ŽIVOT...
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by termit84 »

reto centar u podgorici, broj mobitela 069/920-200
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by termit84 »

oprostite, broj je 0038269920200, Reto Centar u Podgorici
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by termit84 »

reto centar u podgorici započeo s radom. kuća opremljena i može početi primati nove momke, djevojke idu za split, ulazi se nakon par poziva. kontakt telefon u prethodnom postu
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by termit84 »

nadam se da ce nekome dobro doći broj mobitela...
ribar
Posts: 1
Joined: Fri Jun 06, 2008 12:02 am

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by ribar »

Tacno je da je Podgorici otvoren novi centar za prevenciju i odvikavanje mada nisam siguran da je poceo da prima korisnike ali neka je sa srecom bitno je da ljudi polako shvataju tezinu ovog problema.Medjutim u Crnoj Gori postoji jos jedno mesto koje se bavi u granicama svojih mogucnosti ovom delatnoscu.Nalazi se na Skadarskom jezeru u manastiru Kom i Kosmaca.Oba manastira su na ostrvima i nalaze se na nekoliko kilometara od obale.Iguman manastira je otac Hrizostom Nesic covek koga je Dobri Bog odabrao za ovu misiju kojom se bavi.Nisam narkoman ali nevezano za to kao i mnogi cesto posecujem ovaj izolovani manastir i duhovnike u njemu.Monasi su mladi ljudi koji imaju razumevanja za probleme ove vrste,boravak je potpuno besplatan,terapija je radna odvija se na izgradnji novog manastira ili u obliku raznih poslusanja shodno stanju u kome se ovisnici nalaze.U pitanju su samo muski ovisnici zbog manastirskih pravila.Postoje redovne sluzbe i liturgije u toku dana tako da moras biti bar iole verujuci kako bi se tamo nalazio.U toku zadnjih 2 do 3 godine upoznao sam pedesetak ovisnika od kojih je namladji imao oko 16 a najstariji 52 godine.Momci su vecinom iz Srbije Crne Gore i Bosne.Narocito mi se svidja program koji je otac Hrizostom poceo da razvija prosle godine a sastoji se u tome da se momci ne vracaju u sredine iz kojih su dosli vec im on nalazi posao u Crnoj Gori,tako da ne dolaze u kontakt sa sredinom u kojoj su prethodno bili.Napominjem da ako ovde dolazite morate da prihvatite manastirska pravila a ne kao ovaj tip koji pise da je pobegao glavom bez obzira i ostala mu je dokumentacija i bio je izolovan,a zaboga morao je da cita i Bibliju Tamo vas niko ne zove u banju nego da vam kroz rad veru i Boga otvori put ukoliko sami zelite da ga nadjete,Toliko od mene zasada ukoliko vas nesto vise interesuje pisite
registratura
Posts: 1
Joined: Sat Aug 09, 2008 2:38 pm

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by registratura »

Moze li se dobiti jos neka informacija o manastirima , na Skadarskom jezeru.?
Kako doci do njih?
I imate li informaciju ,da li primaju sticenike sada?
Mozete mi pisati i na mail.
Pozdrav i hvala na informacijama, sve su dobrodosle, s obzirom da su komune``Zemlja zivih``pune i da ne primaju ,ni na listu cekanja, prvi onformativni sastanak imaju u oktobru.
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by termit84 »

reto centar u podgorici postoji evo, godinu dana i stvar,hvala bogu, ide dobro, ljudi prihvataju momke i sad je oko 15 ljudi u centru...ulazi se doista brzo, potrebno je imati nalaze na hepatitis i hiv te lične dokumente,par telefonskih razgovorea i jedan razgovor lično sa jednim od voditelja i tu si...naravno i punooooo volje samoga zavisnika....besplatno je u potpunosti... 00 382 20 815225
perunovic.momcilo
Posts: 2
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:37 pm

Re: Komune u Crnoj Gori

Post by perunovic.momcilo »

DOBRO VEČE SVIMA..OVO MI JE PRVI PUT DA NA FORUMU NEŠTO IZLAŽEM...HVALA BOGU ŠTO POSTOJI RETO CENTAR...JER JE PROMIJENIO ŽIVOT MENE I MOJE PORODICE..MOJ BRAT KOJI JE SADA U U CENTRU U SPLITU SA 19 GODINA UVUČEN JE STICAJEM OKOLNOSTI U SVIJET NARKOMANIJE...SVAKA GODINA PROLAZEĆI SVE VIŠE I VIŠE SE PRIMJEĆIVALO DA IMA PROBLEM SA SAMIM SOBOM I OKOLINOM ZATO ŠTO JE IZ GODINE I GODINE SVE VIŠE ZAPADAO U SVIJET DROGE..PROLAZILE SU GODINE A NJEMU JE SVE VIŠ BILO LOŠIJE..NIKO GA NIJE SHVAĆAO I NIKO SE NIJE ŽELIO SUOČITI SA TIM..JA SAM KAO BRAT ODLUČIO SKUPITI SNAGE I HRABROSTI DA MU POMOGNEM..RODITELJI KAO RODITELJI SU BILI ZBUNJENI,NEGIRALI SU DA IM SE TO DEŠAVA..JA SAM BARATA VODIO KOD PSIHIJATARA MEĐUTIM ONI SU LOŠE NA NJEGA UTICALI(NE SUMNJAM DA SU DOBRO RADILI SVOJ POSAO)ZADNJE GODINE DROGIRANJA MOJ BRATA UOČAVA DA NE MOŽE VIŠE..I ODLUČUJE SE PRIHVATITI POMOĆ RODITELJA KOJU MU NUDE DA POSJETI STRUČNJAKA IZ PSIHIJATRA..ON JE MORAO PRISTATI JER NIJE IMAO VIŠE IZBORA...DOKTOR KOJI GA JE PRATIO PAR MJESECU NUDI MOM BRATU OPCIJU ZVANA "RETO CENTAR"ON PRISTAJE JER SHVATA DA JE TO ON ŠTO MORA PRIHVATITI...ON JE OTIŠAO U RETO U SPLIT JESENI 2007...KAO SVAKI POČETAK MU JE BILO TEŠKO ALI MALO PO MALO....NJEMU IZ DANA U DAN BIVA BOLJE HVALA BOGU I HVALA SVIM MOMCIMA U RETU U SPLITU KOJI SU SVE OD SEBI DALI DA MOME BRATU POMOGNU...POČETKOM 2008 GODINE VIŠE MOMAKA IZ SPLITA DOLAZE U PODGORICU SA IDEJOM DA ISTI CENTAR U PODGORICI OTVORE..NALAZE KUĆU U BLIZINI DANILOVGRADA..MALO PO MALO BROJ MOMAKA U CRNOJ GORI SE POVEĆAVA...MOMCI IZ RETA U DANILOVGRADU SVAKE NEDJELJE SA POČRTKOM U 12h ODRŽAVAJU SASTANKE SA RODITELJIMA GDJE UZ MOLITVU I ČITANJE IZ BIBLIJE,PJESMU :smt035 ,SVJEDOČANSTVA SLAVEI HVALE BOGA I SVIMA NAMA KOJI IMAMO I NEMAMO PROBLEM SA BILO KAKVOM ZAVISNOŠĆU GOVORE KAKO TREBAMO ŽIVJETI ŠTA TO NAŠIM SRCIMA JE POTREBNO DA BI POBIJEDILI OVISNOSTI I SVE DRUGO ŠTA JE NEZDRAVO...SVI MOMCI IZ RETA SU VIŠE NEGO LJBAZNI,GOSTOPRIMNI.. I TREBA DA BUDU SVIMA ZA PRIMJER NAMA KAKO TREBA JEDAN ČOVJEK TREBA ŽIVJETI...JA SAM NEIZMJERNO SREĆAN \:D/ ŠTO JE MOJ BRAT OD BOGA DOBIJO PROSVETLJENJE ZA SPAS ZVANI RETO.. I ŠTO MU JE BOG PROMIJENI ŽIVOT I ŠTO MU JE BOG ISPUNIO SRCE PDT_Love_27 NOVIM ŽIVOTOM...I ŠTO SU NAŠA SRCA PUNA BOŽIJEG ČUDA...HVALA MOMCIMA IZ RETO CENTRA IZ SPLITA,DANILOVGRADA-PODGORICA I HVALA BOGU JOŠ JEDNOM.....
Post Reply