Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by hellfire »

Da li neko od prisutnih na forumu moze da mi pruzi informaciju oko Centra za lecenje narkomanije u Bajinoj Basti? tacnije,voleo bih da ostvarim kontakt sa nekim ko je isao tamo na lecenje i ko zna kakva je procedura sto se tice prijavljivanja(da li se pregled zakazuje?), terapije, pomoci i slicno...Zanima me svaka moguca sitnica u vezi sa lecenjem u Bajinoj Basti. Molio bih da svako ko mi moze dati bilo kakvu informaciju sto se gore navedenog tice da isto i ucini,tj. da mi pomogne koliko je u njegovoj moci i objasni kako i sta treba da uradim...i da ponovim jos jednom, u obzir dolazi jedino i iskljucivo :arrow: Bajina Basta.
Zahvaljujem se unapred, svima koji budu zainteresovani da mi pomognu i pruze bilo kakav info...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
FuckedUp
Posts: 16
Joined: Wed Aug 30, 2006 7:19 pm

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by FuckedUp »

Bio sam u Bajinoj Basti, poslednji put pre oko 1,5 godinu. Ne znam da li ovo sto cu reci vazi jos uvek. U sklopu Doma zdravlja u Bajinoj Basti postoji neuropsihijatrijska ordinacija u kojoj 1 smenu radi dr Lidija Sarac (mislim da je sredom popodne bilo rezervisano za narkomane). Ona je stvarno ok zena, razume problem, saslusa i maksimalno se trudi da ti pomogne. Prvih mesec dana daje metadon uz postepeno smanjivanje, a posle toga slede inekcije - 3 meseca, kao priprema za blokator-implant koji traje 6 meseci, posle toga jos jedan, a posle je trebalo da se ide valjda za Rusiju za onu blokadu totalnu, ali to vec ne znam...
Tako je bilo pre, sad ne znam...
Vredi pokusati, mada ja nisam uspeo
dok ne odoh u Crnu reku :D
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by hellfire »

fucked up- hvala ti za info! Vec sam se raspitao kod nekih ljudi i saznao dosta toga oko Bajine Baste. Jos mi samo ostaje da zovnem dom zdravlja tamo i da zakazem pregled kod Dr.Lidije Sarac koju si inace spomenuo u poruci. He he...cak ako mi verujes, toliko toga sam saznao oko tog specijalnog odelenja iz Bajine Baste da bih sa lakocom mogao drugima davati informacije oko lecenja tamo :)...dakle, ako nekoga kojim slucajem interesuje nesto oko lecenja u Bajinoj Basti nek mi se slobodno obrati za detaljnije informacije. Josh ti jednom zahvaljujem (fucked up) i zelim ti puno srece, i da uspes i istrajes u tome da batalish sva sranja vezana za pajdo...sto zelim i sebi!
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by sanela »

Možda ne bi bilo loše da staviš kontakt informacije za taj dom zdravlja u Bajinoj bašti i napišeš dodatne informacije o načinu tretmana, ako je fuckedup nešto izostavio.
Inače, želim ti puno sreće...
User avatar
kapeloto
Posts: 5
Joined: Thu Nov 22, 2007 11:25 pm

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by kapeloto »

Pozdrav svima,
Novi sam na forumu i prijavio sam se iskljucivo zbog pomenute teme. Zasto? Na heroinu sam bio vise od cetiri godine i pri tom zakacio virus HCV. Pokusao sam da se lecim kod jednog lokalnog doktora, ali bezuspesno, jer doticni nije imao vremena da se pozabavi samnom, a vazi za Psihijatra koji se " bori " protiv narkomanije. I naravno nastavio sam sa drogiranjem. Jedan drugar mi je preporucio(koji se uspesno izlecio) da odem u Bajinu Bastu kod DR. LIDIJE SARAC i to je bilo u januaru 2005.godine. Jos uvek sam u programu ( koji se neki ljudi trude da ugase ), sada ce tri godine. Na samom pocetku je bilo katastrofalno. Pravio sam sranja po Domu zdravlja, stvarno ne znam kako je uopste prihvatila da me leci. Uz pomoc tima na celu sa DR. LIDIJOM SARAC ( specijalistom neuropsihijatra ), DR. VALENTINE MARKOVIC ( psihologa ) i SESTRE JELENE LUKIC i naravno moje porodice, jer je program odvikavanja u stvari porodicni program u kome ucestvuje i porodica, jer nisam se samo ja lecio od zavisnosti, vec su se i moji saradnici ( majka i sestra ) lecile od traume izazvane mojim ponasanjem, naravno kroz zajednicke razgovore, ja sam sada u realnom svetu, ali sa borbom sa HCV virusom za koji se nadam da cu ga izbaciti.
Sto se tice programa, u svemu si najbitniji TI. Da nadjes snagu i moc i volju da krenes iskreno iz sveta pakla, a onda dolazi pomoc strucnih lica.
Kada se prvi put pojavis na pregled radi apocinjanja terapije i odvikavanja, doktorka proceni kako treba da te leci. Ja cu vam ispricati moju pricu i zelim svima da budu uspesni u tome i da smognu snage da dodju do kraja.
FuckedUp wrote: a posle je trebalo da se ide valjda za Rusiju za onu blokadu totalnu, ali to vec ne znam...
Ako stvarno hoces i zelis da se oslobodis svega, treba ti samo strucna pomoc i tih nekoliko depoblokada i dva implanta i iskren odnos sa timom i zavrsavas sa tim za stalno i bez tog ruskog implanta.
Ja sam prvih sedam dana bio iskljucivi na infuziji ujutru i uvece sa cetiri injekcije protiv bolova, depresije, vitamina..., znaci bez ikakvih antidepresiva. S' tim sto sam kao svaki priseban gradjanin rekao sestrama u gradskom domu zdravlja da paze jer imam HCV, i onda sam morao infuziju da primam kuci jer nisu hteli da me prime u dom zdravlja.
Nakon toga sam bio dve nedelje na metadonu, sa vrlo malo kapi, ne mogu da se setim ali mislim da sam poceo sa 160 i da samza dve nedelje zavrsio sa 50. Kada sam zavrsio sa metadonom, primio sam prvu depoblokadu ( uh bolelo je strasno ) :D na mesec dana, pa posle jos dve na mesec. Posle tri ipo meseca sam primio implant na sest meseci i nakon njega na godinu dana, i u decembru sada treba da primim poslednji implant, mada nisam siguran da cu ga staviti jer se dobro osecam i ovako. Redovno idem na kontrole, na razgovore sa psihologom,( ako je nekoga sramota da to uradi, bez ljutnje, neka pokusa da se vrati u 18,. vek ). Sada zivim u realnom svetu i mnogo se lepo osecam.
Danas sam bio na kontroli i saznao da je vlast podigla hajku na tim koji radi sa zavisnicima i koji zavisno od slucaja do slucaja uspesno izguraju do kraja i bukvalno su im zabranili da se bave time, pa se pitam, da li Balkan zeli da se deca i svi drugi vrate ili ostanu na ulici uz obijanja, kradje, smrtne slucajeve...( i onako nam je natalitet ravan nuli ) ili zeli da sve to skloni iz i ovako sjebanog zivota.
Krivo mi je mnogo, danas je devojka dosla da zapocne lecenje, oni su morali da je odbiju, jer im je inspekcija za vratom. Koliko ce jos ljudi da dodje i da se vrate, dok se ne sredi stanje.
Evo, primer, U BB pregled se placa 800 dinara, depoblokade su besplatne, implanti skoro dzabe, a uticu na receptore u mozgu i popunjavaju one crne rupe, koje smo godinama gubili. A u Drajzerovoj, za samo 15 dana lezanja u moras da platis 1000 eura i plus 120 eura dnevno za terapiju. A one koji se uspesno time bave onemogucavaju da rade na poboljsanju drustva u globalu. :axe:
Ovo sam sve napisao, da neko ne bi stvorio predrasude o najboljem timu sto se tice ove teme i da im pruzim podrsku, bar na ovaj nacin, da nastave da se bore za zdravlje svih nas.
Veliki pozdrav i svima koji su u zavisnickoj situaciji zelim brz oporavak i ulazak u realan svet!!! :D
" Možda nisu uvek pored tebe, možda ih ne viđaš često, možda imaju probleme svoje, bitno je samo da znaš da te vole i da pravi prijatelji ipak postoje!!! "
User avatar
kapeloto
Posts: 5
Joined: Thu Nov 22, 2007 11:25 pm

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by kapeloto »

:D
" Možda nisu uvek pored tebe, možda ih ne viđaš često, možda imaju probleme svoje, bitno je samo da znaš da te vole i da pravi prijatelji ipak postoje!!! "
User avatar
komsije
Posts: 285
Joined: Thu Nov 29, 2007 6:21 pm
Location: neznam

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by komsije »

JUCE SMO U NOVINAMA PROCITALI CLANAK O DOKTORKI LIDIJI SARAC,U KOME JE MAJKA JEDNOG ZAVISNIKA,OPTUZUJE ZA NESAVESNO LECENJE SVOG DETETA.ZENA KOJA TVRDI DA VERUJE SVOM DETETU NARKOMANU,TREBA PRVO DA PREISPITA SAMU SEBE I DA SAMA POSETI PSIHIJATRA.OVO KAZEMO I TVRDIMO JER SMO I SAMI BILI ZAVISNICI OD HEROINA,JER NI SAMI SEBI NISMO VEROVALI.
LECENJE SMO POCELI SA METADONIMA,VITAMINIMA I LEKOVIMA ZA SMIRENJE I SPAVANJE.DO PRVE BLOKADE SMO BILI U IZOLACIJI U KUCI,I NIKO KO JE BIO SUMNJIV NIJE MOGAO DA DODJE U KONTAKT SA NAMA.PRE NEGO STO SMO PRIMILI PRVU BLOKADU,A KASNIJE IDO SAMOG IMPLANTA,MI I JEDAN RODITELJ SMO POTPISALI DA SHVATAMO STA SE MOZE DOGODITI AKO UZMEMO HEROIN ILI BILO STA STO IMA SLICNO DEJSTVO.I SKINULI ODGOVORNOST SA DOKTORKE LIDIJE.ZATO,OPET CEMO PONOVITI,NIKO I APSOLUTNO NIZASTA NEMOZE DA KRIVI DOKTORKU LIDIJU.
LECENJE SMO SAMOVOLJNO PRIHVATILI NAJVECIM DELOM ZBOG SAME DOKTORKE LIDIJE,NJENIH UBEDLJIVIH RECI,PUNIH DOBROTE I PAZNJE,I NJENOG UMECA SA LJUDIMA.JER ONA ZA RAZLIKU OD DRUGIH DOKTORA ,NAS ZAVISNIKE NIKAD NIJE GLEDALA SA OMALOVAZAVANJEM NITI KAO LUDAKE,ONA NIJE PRAVILA DISKRIMINACIJU,VEC JE NAMA VRACALA SAMOPOUZDANJE.
DOKTORKA LIDIJA SARAC JE ZAISTA JEDAN REDAK DOKTOR,KOJI MOZE DA SE POHVALI SA TOLIKO USPEHA KOD IZLECENJA ZAVISNIKA,ZENA KOJA TREBA DA SLUZI KAO PRIMER U MEDICINI I NEUROPSIHIJATRIJI.KOJOJ JE STVARNO STALO DO SAMOG PACIJENTA,I DO NJEGOVOG IZLECENJA,KOJA UME DA SASLUSA I POMOGNE NA PRAVI NACIN.OVIM PUTEM JOJ SE ZAHVALJUJEMO NA NOVOM ZIVOTU,I SVETLOSTI I NADI KOJU JE UNELA U NJEGA.JER IPAK BLOKATORE VAM MOZE DATI SVAKI DOKTOR,ALI IZLECITI VAS MOZE SAMO DOKTORKA LIDIJA SARAC.
``zli razgovori,kvare dobre obicaje``
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by hellfire »

Ovako narode...sto se tice Bajine Baste svi koji su mislili da se jave tamo na lecenje su ispusili u buduce.
Doktorki Lidiji Sharac je ministarstvo od skora zabranilo rad sa narkomanima jer je stetila budzetu grada a samim tim i drzave...To sam saznao licno od doktorke Sharac tako da u to nema sumnje. Samo sam to hteo da vas obavestim...
a sto se tice broja telefona doma zdravlja u Bajinoj Basti tice,ko je zainteresovan da mu ga dam nek mi pishe na mail...
Zao mi je zbog obavestenja koje sam vam saopstio...bedak!
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
User avatar
kapeloto
Posts: 5
Joined: Thu Nov 22, 2007 11:25 pm

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by kapeloto »

Zaboravio sam da na ovoj temi napisem za zabranu rada Doktorci Lidiji, ali sam napisao na forumu Ispovesti, tema Kraj jedne duge price!.
" Možda nisu uvek pored tebe, možda ih ne viđaš često, možda imaju probleme svoje, bitno je samo da znaš da te vole i da pravi prijatelji ipak postoje!!! "
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Molim za info oko lecenja u Bajinoj Basti...?!

Post by hellfire »

Zaboravio sam da spomenem da sam sa doktorkom Lidijom Sharac kontaktirao u petak i da sam tada od nje saznao za zabranu rada sa narkomanima...A kontaktirao sam je upravo iz razloga da zakazem pregled kod nje za ovu sedmicu,medjutim ispalo je kako je ispalo...popizdeo sam (blago receno)!!!
Moye li mi iko reci sta da radim dalje? Gde da se javim za pomoc,jer stvarno zelim da se prvenstveno skinem a zatim i da ostavim ova govna od heroina za sva vremena..a sudeci po ovome u petak izgleda mi kao da mi se prosto ne da da to ostvarim,mozete da zamislite do koje mere sam poludeo kada je keva razgovarala sa doktorkom na tel i kad mi je prenela sta je bilo i da sam zapravo pushka sto se tice Bajine Baste...Zato vas molim ko god zna da mi da predlog sta cu dalje tj. gde da se obratim za pomoc...molim da mi tu informaciju da...
Otvoren sam za sve predloge i savete...molim vas pishite mi sta da radim jer cu poludeti ne preduzmem li nesto ovih dana!
Unapred hvala...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
Post Reply