Demant

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Gospodin D.
Posts: 18
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:08 pm
Location: Sarajevo

Demant

Post by Gospodin D. »

Pozdrav svima prije jedno pola sata sam sjedio u Vrazovoj u domu zdravlja isao da vadim ljekarski gdje sam sreo predstavnike kampusa terapijske zajednice i gdje sam cio velike gluposti od njih a to je da se raspada terapijska zajednica PROI na pitanje gdje su to culi jednostavno su rekli da su to culi e drage moje kolege iz terapijske zajednice Kampus to sto ste culi to je sve suplja prica i rekla kazala kao sto je sanela vec rekla ako ste trebali kakve informacije trebali ste da pitate nas tako ste i vi trebali da pitate nas a ne da slusate svakojake price i gluposti posto na ovom forumu mi nepisemo nista o nasoj terapijskoj zajednici malo da i ja napisem nesto o nama. Nasa terapijska zajednica trenutno ima 23 sticenika i u izgradnji smo jos dva objekta za prosirenje nasih kapaciteta hvala bogu nasa zajednica napreduje i o raspadanju nema ni rijeci za razliku od nekih zajednica mi se sami finansiramo i sami sve to radimo. Ali mene i dalje zanima odakle ta prica o rasadanju a sigurno Sanela kao uposlenik Kampusa bi trebala da zna odgovor na ovo pitanje najlakse je blatiti druge zajednice a najteze pohvaliti da neka zajednica ima dobar program a naravno svako svoga konja hvali samo mi hvalimo i tudje konje sto se moze potvrditi na detoxu u Sarajevu da kada imamo grupe da pricamo o svim zajednicama i da savjetujemo da se udje u bilo koju zajednicu a ne samo nasu i negovorimo kako mi imamo najbolji program kao neki sto to rade i ima tu jos mnogo toga i zanima me samo ako ste znali da se raspadamo zasto ste onda trazili da dodjete u posjetu nasoj zajednici.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Prije svega, mislim da raspravljanje o informacijama koje dobiješ u razgovoru rekla-kazala treba da se rješava sa ljudima u direktnom kontaktu, a ne preko foruma.

Drugo, ja sam neki dan pričala na kafi sa Amerom i imam informaciju iz prve ruke o tome šta se dešava u vašoj komuni. Na osnovu našeg razgovora nisam uopće stekla utisak da se vaša komuna zatvara.

I na kraju zaista ne znam zašto mene prozivaš u cijeloj priči kad tu informaciju nisi čuo od mene, nego od nekog drugog. I zašto prozivaš Kampus kad je ta informacija rekla-kazala, a ne službena informacija koja je upućena negdje i nekome od strane Kampusa.

I još da ti odgovorim zbog čega vas je Kampus kontaktirao da vas posjetimo, pa zato što vas stavljamo u rang sa drugim komunama u BiH koje imaju iskustva u radu s ovisnicima i želimo da čujemo više o vašim iskustvima i da vam kažemo kakva su naša dosadašnja (mislim da je to i u dopisu pisalo).

Pozdrav
User avatar
Gospodin D.
Posts: 18
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:08 pm
Location: Sarajevo

Post by Gospodin D. »

pa to i jesam cuo od predstavnika kampusa i ja sam rekao da je to rekla kazala
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Zaključili smo da je to rekla kazala i ova tema nema više smisla, pa ću je zaključati.
Locked