Za alefsina

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

i TI SI MI NEKI POP ,ILI ŠTA VEĆ...NEKO VAJNO SVEŠTENO LICE! :-D
izvini,ali licemere i ljude koji samo pokušavaju da nam uvale knjigu neke tamo..koja dop u životu nije omirisala ali će zato da nam soli pamet....ali to je najmanje važno...
opšte je poznato ovde šta ja ,mislim o vama "učenim pripovedaocima vere"..pa da ti kažem nešto NA LATINICI jer za razliku od tebe poštujem sve ljude bez obzira na rasu,nacionalnost ili veru :
Jevandjelje po Tomu...I vek nove ere :
Nešto u smislu: "BOG JE POD KAMENOM ;U VAZDUHU;U NAMA _I NE IMAJ SVOJE MESTO MOLITVE;JER MOLITVA DOLAZI IZ SRCA; I NE IMAJ SVOG IDOLA NI UČITELJA U SMRTNOME ČOVEKU....."
Jeli zato naŠA I KATOLIČKA CRKVA SKRIVA TO JEVANDJELJE KAO ZMIJA NOGE ?!
u POPOVE ČOVEČE NE VERUJEM...A TI SI OČIGLEDAN RAZLOG ZAŠTO MNOGI LJUDI NEMAJU VERE U VAS...ti sa tvojom ćirilicom...propovedaš milost i strpljivost Božiju...a teško ti je da ispoštuješ ljude ovde i pišeš na latinici....mnogo toga bih ti još rekla...ali nisi vredan da gubim vreme sa tobom!


Sanela MOLIM TE IZVINI-moralo je da izadje,,,danima se već ujedam "za jezik"(tojest-PRST) :-D :D :smt075 :smt075 [-o<
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Vječni student :)
Posts: 18
Joined: Tue Jul 17, 2007 7:54 pm

Post by Vječni student :) »

cokapeace wrote: Jevandjelje po Tomu...I vek nove ere :
Nešto u smislu: "BOG JE POD KAMENOM ;U VAZDUHU;U NAMA _I NE IMAJ SVOJE MESTO MOLITVE;JER MOLITVA DOLAZI IZ SRCA; I NE IMAJ SVOG IDOLA NI UČITELJA U SMRTNOME ČOVEKU....."
Jeli zato naŠA I KATOLIČKA CRKVA SKRIVA TO JEVANDJELJE KAO ZMIJA NOGE ?!
:roll: :roll:

Rekoh da se neću petljati u druge teme osim Cenacola, ali kad mi se ovo učiniklo zanimljivim.. Crkva NE SKRIVA(ni moja ni vaša), Tomino evanđelje kao niti jedno drugo -- naime nije u njezinom posjedu.. Sva apokrifna evanđelja možeš naći u bilo kojoj jačoj knjižari, ili knjižnici..

A najbolji primjer ti je da ga i ja imam tj. dio(odnosno "Isusove citate" iz tog evanđelja), pa evo ti citat koji te zanima :Ako vam oni koji vas vode kažu: Gledajte! Kraljevstvo je gore na nebu-preteći će vas ptice nebeske! Ako vam kažu: u moru je. Ribe će vas preteći. Kraljevstvo je u vama i ono je izvan vas. Prepoznate li sebe bit ćete prepoznati i shvatit ćete da ste djeca oca živoga..

Imaš i na netu cijelu stranicu gnostičkih evanđelja.. Pusti teorije zavjere za sva ta evanđelja se zna barem 1700 godina. Ništa novo i ništa tajno.

E kad si se već pozvala na tomino evanđelje probaj naći neke detalje o Isusovu djetinstvu a posebno Isusov i Petrov odnos prema ženama. :lol:
Last edited by Vječni student :) on Fri Sep 07, 2007 9:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Vječni student :)
Posts: 18
Joined: Tue Jul 17, 2007 7:54 pm

Post by Vječni student :) »

Uostalom evo ti pa čitaj

http://www.earlychristianwritings.com/gnostics.html (o gnosticizmu)


http://www.earlychristianwritings.com/thomas.html (tomino evanđelje)

http://www.verujem.org/biblija/Koptsko_ ... o_Tomi.pdf A evo da se ne moraš mučiti sa engleskim....

Pa ti zaključi koliko toga crkva skriva. Zapravo ne postoji niti jedan razlog da nešto skriva
алефшин
Posts: 20
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:15 pm

Post by алефшин »

cokapeace wrote:...
Колико видим, и ти добро разумеш ћирилицу. :lol:
Па у чему је проблем онда?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

jebala te vise ta cirlica
Ljudi pricaju bez beda po 3 ili 4 strana jezika a ti se uhvati te cirlice ko pijan plota.

nadji pope ili koj si ve kaco neke druge adrese i tamo radi reklamu za tu gospodju koja lijeci narkomane ili pise knjige ili ti je ljubavnica pa ju zelis malo pogurati i na drugi nacin
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Problem je u tome što nimalo ne poštuješ ljude koji je neznaju ...i ne zanima ih da je nauče,uostalom kao što mene zabole da pišem ovde na Francuskom,a da me gomila ljudi lepo zamoli da pišem njima razumljivim pismom...
A što se tebe tiče Studente: napisala sam:"nešto u smislu:...." ali to bi i sam video da si pročitao....i ne pozivam se na nešto o čemu ništa neznam,već ne volim da raspravljam o verskim temama-pogotovu ne sa popovima,a da je samo jevandjelje toliko" poznato": ni dragih nam popova ,a ni crkvi ne bilo....pa ma koja vera se pripovedala tamo...Zato dragi moj Studente,bolje Boga potraži u sebi ,a ne u popovima kojima je ispod časti i morala da pišu pismom koje ovde svi razumeju,...

Sanela,molim te izvini,trudila sam se da budem maksimalno pristojna...jedva... :-D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Evo ja sam downloadovao ovu knjigu, ne mogu da sudim o nekoj umetničkoj vrednosti jer nisam preterano vičan književnosti, ali ... Kao laik koji je pročitao nekih 20 strana knjige koja ima 149 ili koliko već strana mogu da kažem. KNJIGA JE SRANJE. Meni ta intervju fora ne pije vodu, loš je jezik, uopšte malo mi je teško da je čitam. Uopšte ne znam zašto si zapeo za tu knjigu. Ovde na ovom siteu možeš da nađeš milijardu boljih i iskrenijih priča o narkomaniji, priča koje će stvarno da te dignu, a ne da slušam intervju sa likom koji na 5 strana objašnjava, kako eto, on krizira, droga mu je smisao života, on bez tog ne može, i tako hiljadu godina. A ne bi nikad detetu oprostio šut. Ma sranje, bar ovih 20 strana, ako se u nastavku razuverim, dugujem izvinjenje.
Mada sumnjam.
Uopšte odakle ti ideja da ćeš takvim štivom nekom da pomogneš, nekad mi se čini da takvi likovi kao ti rade sve po nekom automatizmu, taj aktivizam u smislu, ma daj da se nešto radi, a koga boli kurac jel to u redu je totalno demode, bar meni. Sinak, došao si na forum gde su likovi sa svih strana ovog dela sveta koji se nekad zvao SFRJ, pišeš ćirilicom, propagiraš neke bezvezarije, ma daj, rekla bi Sanela, iskuliraj.
User avatar
Vječni student :)
Posts: 18
Joined: Tue Jul 17, 2007 7:54 pm

Post by Vječni student :) »

cokapeace wrote: A što se tebe tiče Studente: napisala sam:"nešto u smislu:...." ali to bi i sam video da si pročitao....i ne pozivam se na nešto o čemu ništa neznam,već ne volim da raspravljam o verskim temama-pogotovu ne sa popovima,a da je samo jevandjelje toliko" poznato": ni dragih nam popova ,a ni crkvi ne bilo....pa ma koja vera se pripovedala tamo...Zato dragi moj Studente,bolje Boga potraži u sebi ,a ne u popovima kojima je ispod časti i morala da pišu pismom koje ovde svi razumeju,...
Pa ja uopće ne pričam o popovima nego ti nešto želim objasniiti.Zašto njih spominješ. I vidio sam dobro šta si napisala pa ti dajem da pročitaš u kompletu ako te zanima više o tome... I to je to, apsolutno ništa drugo mi nije bilo na pameti..
Sorry neću više :roll:
cokapeace wrote: a da je samo jevandjelje toliko" poznato": ni dragih nam popova ,a ni crkvi ne bilo...
Ajde dobro. Kad ti tako kažeš :roll: . Pročitaj ako te zanima, možda vidiš da ipak nije tako tajnovito.
Al dobro nije to tema, ako te zanima šta imaš pp. Pozdrav
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:24 pm, edited 1 time in total.
Post Reply