REMAR- najslobodnija komuna

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

...
Last edited by azraaa on Thu Dec 06, 2007 12:13 pm, edited 1 time in total.
PDT_Love_07
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

celibat

Post by nenormalan-a-lud »

mene zanima nesto,nevezano samo za ovu komunu nego za sve,ja kapiram tu izolaciju u prirodi,znam jednog lika koji je bio u hrvatskoj(ne znam tacno kako se zove komuna)ali ga nisam jedno pitao,mozda je glupo pitanje ali evo recicu:kako se izdrzava tamo bez sexa,znam da neke komune traju po godinu,dve pa me interesuje kako neko izdrzi toliko bez sexa
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

Prijatelju moj, jesi kad cuo za gospodjicu Desanku Shakic??? To ti je jedna dama, koja je uvijek dostupna, na bilo kojem mjestu u bilo koje vrijeme, uvijek je spremna na akciju... Ima jednu veliku prednost, u odnosu na ostale dame, a to je da se zna odlicno prerusiti u neku svjetsku jet setericu, ti samo treba da pomislis na neku (Carmen Elektra), i to je to... Salu na stranu, dok si u komuni zaboravi na sex, a kad ti bas dodje da moras ... odes fino u WC, bacis majmuna u nesvijest, obrises plocice i to je to 8)

(pitanje je glupo) :lol:
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

hi,hi,hi,.... :wink:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
eblis
Posts: 1
Joined: Tue Jan 01, 2008 7:35 pm
Location: Zagreb
Contact:

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by eblis »

Upravo sam pobjegao iz Remara. to nije komuna, to je sekta! Biblija se ne čita jednom, nego 6 puta dnevno i sve se prikazuje kroz Riječ Božju. O stvarnosti i realnosti ni riječ. nisu dopuštene nikakve druge knjige osim Biblije, nema cigareta, TV-a ni normalnih ljudi s kojima se da razgovarati bez da im je svaka druga riječ Gospodin Bog ili Amen! Nikako ne vjerujem da će išta postići ako covjeka izoliraju od obitelji i prijatelja. Pravih prijatelja, ne junkija.
još uvijek su mi dokumenti i stvari kod njih, nisam siguran da ću ih ikada dobiti. Nikako ne preporučam ovu vrstu terapije, osim ako zaista ne postoji nitko drugi tko bi pomogao.
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by adam* »

eblis wrote:Upravo sam pobjegao iz Remara. to nije komuna, to je sekta! Biblija se ne čita jednom, nego 6 puta dnevno i sve se prikazuje kroz Riječ Božju. O stvarnosti i realnosti ni riječ. nisu dopuštene nikakve druge knjige osim Biblije, nema cigareta, TV-a ni normalnih ljudi s kojima se da razgovarati bez da im je svaka druga riječ Gospodin Bog ili Amen! Nikako ne vjerujem da će išta postići ako covjeka izoliraju od obitelji i prijatelja. Pravih prijatelja, ne junkija.
još uvijek su mi dokumenti i stvari kod njih, nisam siguran da ću ih ikada dobiti. Nikako ne preporučam ovu vrstu terapije, osim ako zaista ne postoji nitko drugi tko bi pomogao.

Kapiram te totalno-JA BI PUKO...........ko gumaaaa!!!
Njesra je sto je vecina komuna takvog tipa...........ali kapiram i to da je neko u takvoj buli da mu je to :"BITI ILI NEBITI"............sve kapiram ,samo mene niko ne kapira........ :rolleyes:
cucla cucla cuclica
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by Modesty »

Sa dužnim poštovanjem ali imate skroz krivu predstavu o komunama,prije svega nije svako za vjersku komunu nitu su sve komune vjerske a drugo roditelje,prijatelje,tv,novine i izlaske smo imali pa nam to očito nije bilo dovoljno nego smo tražili nešto više da bi se ispunili...šta smo tražili,pa možda je najlakše saznati kada nam se "uskrate" te stvari,kada se malo "izoliramo" mada komuna nije nikakva izolacija nego samo prelazak u jedno drugačije okruženje u kojem te niko ne drži na silu niti te tera da što radiš na silu......komuna je jedan odlična prilika u kojoj možeš da se posvetiš sebi i da budeš u krugu ljudi koji te daleko bolje razumiju od tvojih ukučana i ljudi koji ti nuda kvalitetnija rješenja od naših dosadašnjih prijatelja koji očito nisu bili u stanju niti da nam pomognu niti da nas ispune...........
Đavo
Posts: 14
Joined: Wed Aug 22, 2007 3:17 pm

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by Đavo »

Pa stani,ko govori istinu :shock:
Huso,ili ovaj drugi,sad sam skroooz zbunjen.Jeli to najslobodnija komuna ili sekta!?
Sa Modesty se slažem u potpunosti!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by Boban »

Eblis-e kako si pokidao lance kojima su te vezali?Sto nisi lepo popricao sa ljudima uzeo dokumente i otisao kuci?Reci ponekada pogotovo istina ume da boli. :?
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by davor »

Jadan ti :^o :^o
Zamisli koliko ti je bilo tesko da si morao pobjeci..Dobro da si uspio jarane ja sam cuo da iz komune nije niko pobjegao vec godinama...
Hajde molim te nepricaj gluposti...
Oni nemaju veze sa realnoscu,pa pogledaj svoju realnost..Budi musko i priznaj da si ipak ti taj koji nije realan..
Ali dobro hajde necu da te napadam samo nemoj ljudi stvarati pogresnu sliku o komuni..
Nego evo jedan savjet,slobodno se vrati dole po papire jer ce ti ih vratiti a trebace ti..
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply