REMAR- najslobodnija komuna

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

gleko975
Posts: 1
Joined: Sat Feb 07, 2009 4:22 pm

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by gleko975 »

color=#0000FF] :smt117 ... bas kao i ovaj smajli koji capava koku - koju verovatno hoce da spljeska i posniffuje (svi sigurno znate onu foru, zasto panduru viri pero iz nosa, zato jer smrche koku..), tako sam i ja da budem iskren u vechitoj potrazi za dopom.. A vreme gudriranja mi je skoro trecina mog zivota (ne bas non-stop, bilo je prekida i izolacija tu i tamo, ali kada god se ukazivala prilika, ili mi crv proradio...). Hocu samo da se zahvalim osobi koja je na forumu pod pseudonimom "Sule", jer da nije bilo njega, ja se sada ne bih pakovao i kretao za nekoliko sati u Remar... Svaka chast prijatelju na informaciji koja je i te kako korisna. Ja inache imam super porodicu - zenicu i cerkicu od skoro 7 godina i ovo mi je otprilike zadnja sansa u zivotu. Eto dokle sam dogurao u zivotu, a sve je pocelo iz ciste radoznalosti, tj. na jednoj zurci nisam hteo da ispadnem p.... pa sam i ja povukao jednu od linija koje je diler svima nama napravio. Bilo nas je oko 20-ak i polovina od nas je to veche probalo dop. Kako sam se potom osetio kao u nekoj "bajci", ustvari samo ususkan demonskom toplinom, sutra sam naravno zvao dilera koji nas je prethodno veche pochastio. U narednih nekoliko meseci sam uzimao kada god bih imao priliku za to (a para je nazalost bilo jako chesto), ali sam stalno sebe preispitivao da li sam ja narkoman, te bih napravio pauzu od nekoliko dana kako bih sebi dokazao da ja nisam junkie i da to nikada necu biti, jer se to "meni jednostavno ne moze desiti"... To je bilo pre skoro jedanaest godina, sada mi je 34. godina... Dop je u medjuvremenu unishtio mnogo toga u mom zivotu, hep. C je samo jedna od propratnih stvari koje sam pride "pazario". Dop je uzeo maha mic po mic i evo me sada tu gde sam. Ocajan i bedan, umesto da zivim zivot punim plucima sa svojom porodicom, idem sa njima na zimovanje i na more, kupim maleckoj konja o kojem mashta (jer imam dosta veliki plac - tj. uslova za to) itd. itd. da ne nabrajam sada, jer imam mogucnosti da zaradim a i zaradjivao sam do pre nekoliko godina dosta para, ali sada sam kao baba od 70-80 godina koja je bolesna. Kada sam chist onda spavam, kada ne spavam onda pravim sranja, tj. onda mi je u glavi samo kako se dokopati dopa. Da konachno skratim prichu, zeleo bih mladjima od sebe, ond. ljudima koji su od nedavno pocheli uzimati dop samo docharati do chega dop na kraju dovede coveka. Uzme maha a da covek i ne shvati to vise, ili ga boli tuki i ako je shvatio. Ko god iole moze da izdrzi bez dopa (fizicki, psihicki ili u oba pogleda), da spoji npr. dve nedelje straight i da mu je vec nakon treceg, cetvrtog dana donekle ok (u smislu da moze da se zeza sa ljudima, da se iskreno nasmeje, da moze otici negde prosetati se sa devokom / momkm, neka se kane za sva vremena tog smeca, jer taj neko moze da ga se resi i te kako. Meni je poslednji put u jednoj komuni u kojoj sam bio trebalo dve nedelje cisto da prestanem da "cupkam" sa nogama, tj. da mi se donekle smire zivci, tri nedelje da izadjem donekle iz bedaka.. A tri meseca mi je trebalo da pocnem cisto da razmisljam racionalnije. Prekratko sam ipak bio, samo 5 meseci - mislio sam da je dovoljno - jer do tada nisam bio sastavio da budem iskren ni jednom duze od tog perioda (znaci to je bio period bez alkohola, tableta bilo koje vrste, a gudru i da ne spominjem) i mislio sam da je bilo dovoljno, da cu biti OK, bila je to radna terapija, nabio sam bio i kondiciju, kad ono medjutim.. I evo me sada, 8 meseci nakon sto sam izasao iz te komune... Idem u REMAR u Pulu. Oni koji misle da ce lako izaci na kraj sa heroinom, grdno se vara, kao sto se npr. vidi iz mog primera. Stanite na vreme. [/color][/url][/i][/i]
hanybal
Posts: 1
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:26 pm

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by hanybal »

imam jedno pitanje sule,jeli tu smio i muslimani da se prijave,nije li obavezno da se ide u crkvu i to sve?
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: REMAR- najslobodnija komuna

Post by selma »

hanybal wrote:imam jedno pitanje sule,jeli tu smio i muslimani da se prijave,nije li obavezno da se ide u crkvu i to sve?

evo ja nisam Sule,ali cu ti svejedno odgovoriti na pitanje...ja sam muslimanske pozadine i bila sam u krscanskom centru(reto),nije nikakav problem...
da se ide u crkvu,mislim da nije to bas tako kako ti mislis...u svakom slucaju,ako ti ne zelis to je tvoja stvar...niko te nece tjerati :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply