Поставите питање Мирјани Булатовић

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Ja se izvinjavam, tek sam sada video link, tako da sam sada upucen ko je gospodja Bulatovic.
алефшин
Posts: 20
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:15 pm

Post by алефшин »

Жао ми је-кад ми у Србији можемо да разумемо латиницу, можете и ви ћирилицу тамо. И једно и друго спадају у светска писма и неразумевање било којег од та 2 писма представља одраз недостатка опште културе. Узгред, није лоше знати да се ћирилица користи у чак 50 језика у свету.

Све у свему, пошто сам ја свештеник СПЦ и озбиљан човек који је овде дошао да евентуално буде неком на помоћ, нећу да се замарам неозбиљним коментарима. Ако неко жели да дође и постави питање, добродошао је и драго ће ми бити ако му будемо од помоћи, а ако не може да разуме ћирилицу, онда је то његов проблем тј. недостатак опште културе. На овај сајт сам дошао јер заиста ценим ваш хуманитарни рад и нисам се надао, искрено, оваквој врсти коментара. Никога ништа не молим, моли се Бог, већ препоручујем, па ако некога интересује нека дође и то је то.

Иначе, Мирјана Булатовић је писац, махом се бави песништвом, а ову књигу( Ђаво у праху) је писала искључиво из хуманитарних разлога, описујући мноштво трагичних случајева. Многе примерке је поделила бесплатно и сигуран сам да је многима била од користи. Ускоро ће бити код нас у download( ево вам латинице) секцији.
алефшин
Posts: 20
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:15 pm

Post by алефшин »

javor wrote:Ok,
pošto ne igrom slučaja nego Božjom voljom ja tvrdim da sam izliječen Božjom silom i ljubavlju neću ulaziti u religijske i vjerske rasprave.

Postaviću pitanje veoma slično kao saša-ex.

Znači Gospođa Mirjana Bulatović koju ti alefšin ili kako :?:
veličaš je diplomirani psiholog jel, i svjetski ugledan novinar nadopunjen i kako za sebe kaže pročišćen Božjom riječi. Pisac je knjige "Đavo u prahu".

Čitajući malo onaj forum što si predložio/la kao link, a pogledaću i knjigu stekao sam dojam da je knjiga puna fraza kao što su: "droga je najveća zabluda za sreću" ili "mnogi su mislili da su našli izlaz a našli su smrt" što bi jedan obrazovan novinar ili bilo ko drugi mogao logičkim razmišljanjima sročiti. Isto tako stičem dojam da je u knjizi mnoštvo potresnih priča o životima narkomana što i ne sumnjam. Pošto je ovo forum narkomanije (inače ne bih pitao) gdje je tu lično iskustvo Mirjane Bulatović sa narkomanijom osim susreta sa narkomanima i prerađivanja mnoštva tekstova i doktorskih otkrića.

Mogao bih izgleda i ja otvoriti topic gdje ću vas pozvati sve da se obratite dr. Sakomanu poznatom doktoru za narkomaniju u Hrvatskoj ili mom bivšem doktoru Kasperu ovde u Zenici.

Znači da li gospođa Mirjana B. ima ličnog iskustva sa narkomanijom ili ne i kako ona može nekome pomoći?
Mislim da pitanje ima smisla,
Hvala
pozz...
Можеш ли то питање лично да поставиш на нашем форуму? Ја га евентуално могу копирати/пастовати, али најпрактичније је да то урадите на теми са нашег форума. Наравно, ко хоће...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Kakav si ti lik, pa ovde ima ljudi koji ćirilicu pamte samo kroz maglu, a verovatno ima likova koji je uopšte ne kapiraju. I zašto bi ti neko postavljao pitanja na nekom tvom forumu, probaj da odgovoriš sam ili se konsultuj sa izvesnom gospođom pa prenesi njene stavove. I malo mi je strašna ta tvoja priča o opštoj kulturi, vrlo dobro se sećam takve retorike koja nas je i dovela gde nas je dovela. Sve najbolje.
javor

Post by javor »

Ne osporavam činjenicu da je čirilica priznato pismo. Ja je znam čitati i (malo sam zaboravio) pisati, no međutim radi se o drugoj stvari
ako Vam pet ljudi kaže da promjenite pismo onda se očekuje (barem ja vidim to tako) da se pokaže jedan nivo poniznosti (koji nama ne treba da bude stran - jer poniznosti ima i u vjeri -bez toga ništa),
a ne da se i dalje gura svoje pa svoje.
I prije poniznosti tako se pokazuje poštovanje prema ljudima koji su ovde i koji traže to.
No prijatelju lično ćirilicu znam i čitati i pisati. No stvar nije u tome. nego se slažem s tobom da su to suvišne teme i komentari i lično sam izgubio volju da bilo šta saznam više o gospođi spisateljici.
No uglavnom pratiću temu i dešavanja
pozz...
алефшин
Posts: 20
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:15 pm

Post by алефшин »

bojanol wrote:Kakav si ti lik, pa ovde ima ljudi koji ćirilicu pamte samo kroz maglu, a verovatno ima likova koji je uopšte ne kapiraju. I zašto bi ti neko postavljao pitanja na nekom tvom forumu, probaj da odgovoriš sam ili se konsultuj sa izvesnom gospođom pa prenesi njene stavove. I malo mi je strašna ta tvoja priča o opštoj kulturi, vrlo dobro se sećam takve retorike koja nas je i dovela gde nas je dovela. Sve najbolje.
Стварно?! Па таман ће да је науче-није тешко уопште, напротив. Може им само користити-ето разлога више да дођу.
Као што рекох, ко хоће да дође добродошао је, ко неће, ником ништа.
алефшин
Posts: 20
Joined: Tue Aug 28, 2007 4:15 pm

Post by алефшин »

Јаворе, код нас неко пише ћирилицом, неко пише латиницом-о томе члан сам одлучује, ником се ништа не намеће.
Шта ће фалити вашим члановима да прошире знање и науче ћирилицу, очас ће то ићи-а питања могу поставити на ком хоће писму. Опет, ко неће, не мора-позив је упућен онима који желе да дођу.

Dakle, da ne mislite da je neko ovde besmisleno tvrdoglav-ovde mozete postaviti pitanje nasoj gosci, a vezano za narkomaniju. Ona je pisac knjige "Djavo u prahu" u kojoj je opisala autenticne i tragicne slucajeve narkomana.
Eto, nije tesko-kad sam mogao ja da naucim i upotrebim latinicu, mozete i vi da naucite cirilicu. Ne boli, verujte na rec.
javor

Post by javor »

Ha ha ha :D

Ne boli stvarno ja je znam!

Ali fino ti stoji latinica, moraš priznati!
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

a,b,v,g,d,....

Post by LILU »

Ovde se ne radi o opstoj kulturi ili obrazovanju.Ovde su ljudi u PROBLEMU kao sto rekoste TRAGICARI pri tom razbacani po raznim stranama sveta i bivse YU (pri tom i jeste bosanski sajt).Vi ste se pojavili ovde nudeci uslugu ako hocete dobro da je "prodate" mora da bude dobro upakovana, prihvatljiva vecini.OVDE PRIORITET NIJE cirilica,OVDE JE PRIORITET IZACI IZ PROBLEMA(sa njom ili bez).
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

.........

Post by LILU »

IZVINJAVAM SE AKO SAM BILA MALO GRUBA...DZABA CIRILICA BEZ BISTROG UMA.O TOME SE RADI.
Locked