Izolacija

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Post by milos.pirot »

ACA LUKAS je izjavio jednom prilikom da je toliko bio zaljubljen u jednu zenu da je zbog nje ostavio heroin.Neznam koliko je to tacno, ali znam da jedino sto moze pokrenuti coveka u ovim bezveznim vremenima to je ljubav.Ljubav je samo hemijski proces u nasem mozgu i verujem da moze olaksati skidanje. Ovisnik u planini nikada nemoze pasti u iskusenje da opet uzme drogu,osim ako ne pokusa da se drogira nekim psihoaktivnim biljkama ili gljivama koje se mogu naci u prirodi. :lol: :lol: :lol:
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

DA LI PRICATE O BAJKAMA ILI O HEROINU?

NE MOGU DA CUTIM......

ZATVORITI NARKOMANA.......

ZATVOREN PROSTOR.......VOLELA BI DA MI NEKO STAVI KARANTIN......AKO TO NEKO UCINI IKAD U ZIVOTU OBECAVAM OVAKO JAVNO,DA CIM IZADJEM IZ ISTOG,DA CU SE PUCI PA MAKAR OVERILA......

NEPOSTOJI NISTA......

POSTOJI SAMO JEDNA STVAR:

STO JE SASA-X REKAO=MOTIVACIJA.....
NACI MOTIVACIJU....

LJUBAV......NA HEROINU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AKO JE COVEK-KAO OSOBA-RASCISTIO SA SOBOM,ONDA MU MOZES POMOCI,MOZES MU BITI PODRSKA,TESKO,ALI MOZES.....

ALI AKO NIJE,I AKO(STO JE I VEROVATNO),KLIMA GLAVOM...............
TI SAMO TROSIS SVOJU ENERGIJU.....

DA OSTANES U DRUGOM STANJU,DA SE VENCATE,DA MU NAPISES NA NEBU MLAZNJAKOM VOLIM TE=ON JE NEDODIRLJIV.......BEZOSECAJAN.....TO JE HEROIN.....SLIKA FANTAZIJE......

npr.TI VOLIS COKOLADE,ali nesmes da ih jedes,a pritom nemas ni para za njih.....

POKUSAVAS NA SVE NACINE DA DODJES DO PRVOG GRIZA COKOLADE JER ZNAS KAKO SE TOPI U USTIMA,OSECAJ U GRLU,OSECAJ SMIRENOSTI,UZELA SI SLATKO......DOLAZI TI MOMAK I KAZE:
JESI LI NORMALNA?TO STETI TVOJOJ LINIJI...............................ITD....

STA PRVO KAZES
ALO COVECE,JA VOLIM COKOLADE,itd
ti jednostavno to volis......
DA LI CE IKO MOCI DA TE UBEDI DA TI NEJEDES COKOLADE I DALJE......
DOBICES 1 kg,2kg,.....5kg......jednog dana ces stati ispred ogledala i reci:UZAS.....NASTA LICIM.....NECU VISE DA JEDEM COKOLADE,ONE SU STETNE.....POKVARILI SU MI SE ZUBI,TESKO MI JE KAD JE NEMAM U DZEPU,ZBOG GLUPE COKOLADE SAM IZGUBILA PRIJATELJE,PORODICU....ZASTO ?

E,TEK KAD TI SHVATIS DA JE TO STETNO ZA TVOJ ORGANIZAM,ON MOZE DA DODJE I DA TI KAZE:
MOGU LI DA TI POMOGNEM?

ZAMISLI DA TE NEKO U SRED ZELJE ZA COKOLADOM ZATVORI U SOBU I KAZE NEMOZES DA JEDES COKOLADE.....

PA JEDVA CES CEKATI DA IZADJES NAPOLJE I DA UZMES COKOLADU......

E,VIDIS.....

HEROIN JE 1000000000000000000000000000000 PUTA GORI......

ILI CES SEDETI I GLEDATI KAKO ON HALAPLJIVO JEDE SVOJ SLATKIS,I PATITI PORED NJEGA JER MU JE TA COKOLADICA VAZNIJA OD SVEGA,CEKATI TRENUTAK DA ON DODJE SEBI,I DA PREDJE SA COKOLADE NA GUMENE BOMBONE.................itd....da neduzim.....

pruzas mu ljubav.......ne bi bila ovde-na forumu,pricala sa nama da nije tako.......verujem da places,ali da nemozes da odes jer .................najednostavnije takva si!

ALI RAZMISLI:KO TEBI PRUZA LJUBAV?
KO PLACE ZA TOBOM U KUPATILU,POD ZVEZDAMA.NA TERASI?
MOZDA DA MISLIS NA SEBE........

E,TO JE HEROIN......NEKAZEM I NAJMANJE STO BI POMISLILA I ZELELA JE DA GA OSTAVIS....ALI MOZES LI DA ZAMISLIS OSECAJ BEZOSECAJA?

KOLIKO SI HRABRA?
KOLIKO MOZES DA IZDRZIS?

ZIVOT JE CUDO.....

BORIS SE SA JAKO TESKOM SITUACIJOM.....
TESKO JE.....ALI NEMOJ BITI PACENICA I GLEDAJ MALKICE UNAPRED......


DA MI JEKO REKAO DA CU GLEDATI KAKO SE NEKO RADI SVAKI DAN X PUTA,DA CU VIDETI NARKOMANSKU KRIZU,DA CU UZETI SPRIC U RUKE.....REKLA BI MU:AJDE MARS!

JA TRAVU NISAM MOGLA DA OPROSTIM,PODNESEM KAD BI NEKO VARIO....

A CICA PORED SVE PAMETI,ISKUSTVA,SVEGA I SVACEGA ZAVRSI NA IGLI......E,JBG....

CUVAJ SE......NIKO TE NECE CUVATI AKO SE SAMA NECUVAS!

KUCKAJ.....
ZIVI KAO DA JE SVAKI DAN POSLEDNJI,
JEDNOG CES DANA BITI U PRAVU!
oho
Posts: 2
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:05 pm

Re: Izolacija

Post by oho »

pozdrav svima
mene bi zanimalo koliko izolacija moze da traje
jedan moj drug je vec 6mj u izolaciji
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Izolacija

Post by Modesty »

a imali on još kakav dodatni tretman liječenja osim te izolacije...sama ona ga sigurno neće izlječiti
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Izolacija

Post by zvrky »

Samo bih dodala na sve vec receno da se ni ja ne slazem s tom izolacijom mislim da je to pogresan korak i nikako nije resenje problema.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Izolacija

Post by Sagitarius »

zvrky wrote:Samo bih dodala na sve vec receno da se ni ja ne slazem s tom izolacijom mislim da je to pogresan korak i nikako nije resenje problema.
Sve što je nametnuto,unaprijed je osuđeno na neuspjeh.
Razlika između ljudi i životinja je upravo u mogućnsti izbora(nekad lošeg,nekad dobrog)
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Izolacija

Post by Modesty »

kao što sam već napisala,sama izolacija ne liječi narkomaniju,niti ikakva sila bez motivacije samog ovisnika ali isto tako sam ovisnik i nije baš u mogućnosti da zna šta je za njega najbolje jer da zna nebi bio u situaciji u kojoj se nalazi...što hoće reći,da sa njim treba rad,niti sila a niti pušanje na volju da sam bira.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re:

Post by Sagitarius »

dete_svemira wrote:DA LI PRICATE O BAJKAMA ILI O HEROINU?

NE MOGU DA CUTIM......

ZATVORITI NARKOMANA.......

ZATVOREN PROSTOR.......VOLELA BI DA MI NEKO STAVI KARANTIN......AKO TO NEKO UCINI IKAD U ZIVOTU OBECAVAM OVAKO JAVNO,DA CIM IZADJEM IZ ISTOG,DA CU SE PUCI PA MAKAR OVERILA......

NEPOSTOJI NISTA......

POSTOJI SAMO JEDNA STVAR:

STO JE SASA-X REKAO=MOTIVACIJA.....
NACI MOTIVACIJU....

LJUBAV......NA HEROINU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

AKO JE COVEK-KAO OSOBA-RASCISTIO SA SOBOM,ONDA MU MOZES POMOCI,MOZES MU BITI PODRSKA,TESKO,ALI MOZES.....

ALI AKO NIJE,I AKO(STO JE I VEROVATNO),KLIMA GLAVOM...............
TI SAMO TROSIS SVOJU ENERGIJU.....

DA OSTANES U DRUGOM STANJU,DA SE VENCATE,DA MU NAPISES NA NEBU MLAZNJAKOM VOLIM TE=ON JE NEDODIRLJIV.......BEZOSECAJAN.....TO JE HEROIN.....SLIKA FANTAZIJE......

npr.TI VOLIS COKOLADE,ali nesmes da ih jedes,a pritom nemas ni para za njih.....

POKUSAVAS NA SVE NACINE DA DODJES DO PRVOG GRIZA COKOLADE JER ZNAS KAKO SE TOPI U USTIMA,OSECAJ U GRLU,OSECAJ SMIRENOSTI,UZELA SI SLATKO......DOLAZI TI MOMAK I KAZE:
JESI LI NORMALNA?TO STETI TVOJOJ LINIJI...............................ITD....

STA PRVO KAZES
ALO COVECE,JA VOLIM COKOLADE,itd
ti jednostavno to volis......
DA LI CE IKO MOCI DA TE UBEDI DA TI NEJEDES COKOLADE I DALJE......
DOBICES 1 kg,2kg,.....5kg......jednog dana ces stati ispred ogledala i reci:UZAS.....NASTA LICIM.....NECU VISE DA JEDEM COKOLADE,ONE SU STETNE.....POKVARILI SU MI SE ZUBI,TESKO MI JE KAD JE NEMAM U DZEPU,ZBOG GLUPE COKOLADE SAM IZGUBILA PRIJATELJE,PORODICU....ZASTO ?

E,TEK KAD TI SHVATIS DA JE TO STETNO ZA TVOJ ORGANIZAM,ON MOZE DA DODJE I DA TI KAZE:
MOGU LI DA TI POMOGNEM?

ZAMISLI DA TE NEKO U SRED ZELJE ZA COKOLADOM ZATVORI U SOBU I KAZE NEMOZES DA JEDES COKOLADE.....

PA JEDVA CES CEKATI DA IZADJES NAPOLJE I DA UZMES COKOLADU......

E,VIDIS.....

HEROIN JE 1000000000000000000000000000000 PUTA GORI......

ILI CES SEDETI I GLEDATI KAKO ON HALAPLJIVO JEDE SVOJ SLATKIS,I PATITI PORED NJEGA JER MU JE TA COKOLADICA VAZNIJA OD SVEGA,CEKATI TRENUTAK DA ON DODJE SEBI,I DA PREDJE SA COKOLADE NA GUMENE BOMBONE.................itd....da neduzim.....

pruzas mu ljubav.......ne bi bila ovde-na forumu,pricala sa nama da nije tako.......verujem da places,ali da nemozes da odes jer .................najednostavnije takva si!

ALI RAZMISLI:KO TEBI PRUZA LJUBAV?
KO PLACE ZA TOBOM U KUPATILU,POD ZVEZDAMA.NA TERASI?
MOZDA DA MISLIS NA SEBE........

E,TO JE HEROIN......NEKAZEM I NAJMANJE STO BI POMISLILA I ZELELA JE DA GA OSTAVIS....ALI MOZES LI DA ZAMISLIS OSECAJ BEZOSECAJA?

KOLIKO SI HRABRA?
KOLIKO MOZES DA IZDRZIS?

ZIVOT JE CUDO.....

BORIS SE SA JAKO TESKOM SITUACIJOM.....
TESKO JE.....ALI NEMOJ BITI PACENICA I GLEDAJ MALKICE UNAPRED......


DA MI JEKO REKAO DA CU GLEDATI KAKO SE NEKO RADI SVAKI DAN X PUTA,DA CU VIDETI NARKOMANSKU KRIZU,DA CU UZETI SPRIC U RUKE.....REKLA BI MU:AJDE MARS!

JA TRAVU NISAM MOGLA DA OPROSTIM,PODNESEM KAD BI NEKO VARIO....

A CICA PORED SVE PAMETI,ISKUSTVA,SVEGA I SVACEGA ZAVRSI NA IGLI......E,JBG....

CUVAJ SE......NIKO TE NECE CUVATI AKO SE SAMA NECUVAS!

KUCKAJ.....
Svaka čast!Ovo već može da se svrsta u prozu i objavi!
oho
Posts: 2
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:05 pm

Re: Izolacija

Post by oho »

e ne znam kakve jos tretmane ima samo znam da je u izolaciji pa me zanima koliko jos, nemogu ga jos dugo drzati ili mogu?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Izolacija

Post by Modesty »

oho wrote:e ne znam kakve jos tretmane ima samo znam da je u izolaciji pa me zanima koliko jos, nemogu ga jos dugo drzati ili mogu?
kako neznaš ako ti je prijatelj,ovako ti nemožemo pomoći,tj ništa pametno i konkretno reći ,nešto od čega bi imao koristi.
Post Reply