crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: crna reka

Post by demijan »

To treba da rese unutar crkve.Digla se bas velika hajka oko toga a ako puste samo da prodje nije dobro.Kao sto vec rekoh,mora se smeniti i onaj koji je dozvolio obicnom batinasu da vodi takve centre...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: crna reka

Post by ivica »

Naravno da se digla hajka oko toga. Pa uvijek se diže hajka i prave se senzacije a pogotovo vezano za drogu na bilo koji način. Meni je članak, onaj što je ziki iapisao link, toliko odvratan , toliko nema veze sa profesionalnošću, novinarstvom... ono podabljavanje teksta, pa dramatična slika koja ide uz tekst pa ajme ajme čisti užas a takve su danas sve novine. Samo gladne senzacija. Previše mi je to gadljivo.
Vijest je vijest, ali ovaj danas način plasiranja je jadan , površan nikakav.
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: crna reka

Post by ziki »

taranta wrote:
hermiona wrote:Mislis ovako:
"Dobar dan, sinko, ja sam pop Branislav i bicu tvoj duhovni otac za vreme tvog lecenja. Nas tretman izgleda ovako: ako si dobar i radis sve sto ti naredim lepo cemo se slagati. Ako ne, procedura po ISO standardu 9000 i prema politici kvalteta sprovodi se kroz sledece korake: ako probas da svojom voljom izadjes odavde u prvih 10 dana bices podvrgnut ujedima pasa tragaca, batinjanjem iz sve snage lopatom po dupetu (ali mozda nekad omasimo pa zahvatimo i ledja ili glavu), zatim cemo te pesniciti do nesvesti, a i onda bi neko mogao da te drzi a mi nastavimo sa udarcima ali ti to neces previse osetiti jer vec neces znati za sebe. Onda cemo te izvesti napolje, nastaviti da te udaramo i ponizavamo dok se ne smorimo. Posle tih 10 dana moci ces da izadjes ako svoj odlazak najavis 10 dana unapred i ako neko dodje po tebe, ali mi ne zovemo roditelje za takve stvari, a ti nemas pravo na telefon, pa posto bi to znacilo da hoces da pobegnes vracamo se na proceduru sa pocetka. Za manje prestupe je ista procedura (eventualno bez lopate), ali tu ja nabadam glavom ukoliko procenim da je moja glava tvrdja. Ako nije, opet se vracamo na lopatu. Ako ti posle par meseci dodju roditelji i probas da im ovo ispricas, a oni ti cudnim slucajem poveruju, vracamo se na pocetnu proceduru, ali ovaj put ukljucujemo i roditelje (tzv.procedura porodice Vasic). Ako ti ne poveruju (sto je i bolje po njih), OPET SE VRACAMO NA PROCEDURU SA POCETKA. A mozda i nikad ne budes podvrgnut proceduri ako si dobar, ko zna. A sta znaci primereno ponasanje? Pa to ne znamo ni mi, odlucujemo u hodu. E, da, umalo da zaboravim, boravak ovde kosta 400e, ako kasnite sa mesecnom uplatom, sledi procedura sa pocetka koja ovaj put sigurno ukljucuje roditelje bez obzira na tvoje ponasanje, ne moraju da dolaze, oticice moji ljudi do njih. Jel potpisujete pristanak?"
Ma daj! Ali verujem da bi opet bilo roditelja koji bi na to pristali, sve samo da mirno spavaju i da komsiluk ne prica da im je sin narkoman.
Steta sto u CR nema deo i za devojke, ne smem ni da pomislim sta bi njima radili.
Misli da bi dr Mengele da je ziv zavideo popu, em uziva u mucenju, bavi se naukom (medicinom), a sve pod okriljem crkve i dobrocinstva. Pa to ni Hitler nije uspeo do te mere!
Ne znam ćemu ovoliki post? Jel ko vidio plin? NIJE! Jel ko umro? NIJE? Jel ko vidio naoružane čuvare? NIJE! Komuna ko KOMUNA!
E ovako je govorio taranta 2.juna.2009.godine.
Znaci da taranta, odgovor je neko jeste umro tamo..
Komuna ko komuna, logor ko logor...ausvic ko ausvic nista novo..
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: crna reka

Post by zeleni »

ziki wrote:ko komuna, logor ko logor...ausvic ko ausvic nista novo..
kakvo ti imaš lično iskustvo s komunama?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: crna reka

Post by ziki »

Nemam iskustvo sa komunama,na ovaj post od pre par godina gde stoji komuna ko komuna za crnu reku sam se nadovezao...
Nije bas komuna ko komuna, znao sam od pocetka da ce tamo neko da najebe.
Covek je koristio nesrecu tih ljudi i njihovih bliznjih da sebi stvori fabriku za lovu.
Sticenike je koristio kao robove, radnu snagu ako je neko imao zanat koristio je njihovo znanje i naplacivao usluge.
Unesrecene roditelje je koristio tako sto bi mu davali mesecno lovu a bili bi postedjeni da se sami bore sa svojom decom narkomanima, on bi ih navodno lecio i drzao pod kontrolom.
I svi su mu verovali samo zato sto nosi mantiju, i ako nikakvo iskustvo nema ni kao psiholog ni kao pravi svestenik-pastir..
Covek je jedno olicenje zla obuceno u mantiju.
Ona stara da je batina iz raja izasla se odnosi na ljubav, kad roditelj pljusne dete da nauci sta je dobro a sta nije dobro za njega.
Ne bije se covek od 20 ili 30 godina.
Ja licno nemam roditelje i velika je razlika izmedju mene i klinca narkomana od 17,18 godina.
Ja bih pre ovo mogao da posmatram kao roditelj nego kao neki sticenik.
Ja sam u tom paklu droge izgoreo sam kao u furuni i ziv sam i bez batina, i jedino sto je meni u zivotu pomagalo je razumevanje i tolerancija a ne kaznjavanje.
I manastir Kovilj ima svoje kuce, i tamo sticenici rade da bi proizveli i hranu i sve sta ima treba a samim tim i da stvore radne navike i da se osecaju korisnim.
Ali su okruzeni ljubavlju i to onom najvecom, bozanskom i roditeljskom.
Tamo monasi znaju da je biti narkoman velika patnja i muka i da tu covek prestane da voli i sebe i druge, i batinama mozes samo da ubijes i ono malo ljudskog sto ostane u tim ljudima.
I sad kao nije hriscanski da se peranovic kazni i bude izlozen sramoti itd.
Ako si hriscanin ne znaci da si budala i da pustis da te neko bije svaki dan, okrenes jednom obraz i dobijes i drugi samar ali jednom ti prekipi i onda ustanes i boris se.
Apostol pavle je sekao hriscanima glave dok mu se bog nije javio.. Posle je postao jedan od najvecih apostola. To zna svako koga interesuje malo istorija religije,stari i novi zavet itd.
Sto se mene tice govno treba da plati za sve sto je uradio, ne samo za ovo ubistvo.
I to najvise zato sto je sve radio u ime crkve i zloupotrebio tu ljubav kod coveka koju ima prema bogu i crkvi.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: crna reka

Post by ivica »

ziki je stara bitanga
ignorance is bliss!
direktor_Dragan
Posts: 10
Joined: Tue Nov 17, 2015 12:43 pm

Re: crna reka

Post by direktor_Dragan »

jel ovaj kamp jos uvek radi ? ili je zatvotren
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: crna reka

Post by Aless »

Mislim da radi ali pod pokroviteljsvom frugih monaha i popovo i moslim da im je princip rada drugsciji of onoga kada je vodio otac Branislav
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: crna reka

Post by Aless »

Dobro neske kad kazes da su pokedinci narkomani zasluzili batine jer nemaju kodeks ponasanja,a cime su zasluzili batine i kidnapovanje roditelji tog jednog narkomana koji kao nije znao xa se ponasa?ako ne znas ja cu ti reci,,Samo su zeleli da izbave sina iz pakla i nisu hteli da placaju mesecnu kiriju za sinovljev boravak i batinjanje u crkvi.
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: crna reka

Post by vlada78 »

Crna Reka,poštovana gospodo?Dok je njome vedrio i oblačio Bože oprosti"pop ubica"to je bilo nešto slično kao koncetracioni logori za vreme drugog svetskog rata.Prva stvar koju je on tamo radio (sve znam iz priča mojih drugara koji su bili tamo,jer hvala Gospodu ne odoh tamo)je da si morao da plaćaš navodno lečenje isprva 200€,300€ i na kraju tj.kako svaki diktator i tiranin završi ,gramzivošću i nezasićenošću (ovo što pišem nema nikakve veze sa religijom i verom,što je meni krivo i žalosno)Ja jesam pravoslavne vere i duboko poštujem i cenim sve ostale vere bilo koje vrste,niti vršim nekakve selekcije po toj osnovi.Taman posla meni su svi ljudi isti,sve ljude volim i poštujem bez obzira ko je on,šta je itd.Ja sam osoba koja hoće da pomogne svakome na bilo koji način ali da odmognem NE.Ali ovo je i greh i sramota za pravoslavnu veru to što je se desilo.Npr.ja kada sam bio a bio sam na mnogo mesta i kod mnogih doktora"zgražavali"prevod"gadili i ježili"na samu reč otac branislav.(namerno mala slova).Jedanput je jedan doktor hteo i da me izbaci iz ordinacije kada sam pomenu to rekao mi je da idem kod njega šta tražim k..a ovde.Šta je čovek i bio u pravu.Zamislite poštovana gospodo naziv" Rehabilitacioni centar za trajni oporavak od bolesti zavisnosti"pa to je sramota i grehota.Zavist to je bolest.Narkomanija bolest.Alkoholizam bolest.Giht,anemičnost, npr.bolest ima ih milion (daleko im lepa kuća).Gde se leče bolesti poštovana gospodo?Pa kod stručnjaka i lekara.To je moje mišljenje i stav,možda se nekome neće svideti ovo što sam izneo najverovatnije ali bez obzira sagledajmo stvari realno i budimo realni.Meni kada god su tražili nekakav validan dokument on je bio sa lekarskim pečatom i nalazom i svuda je prolazilo i išlo mnogo lako.Kakvu potvrdu ili dokument si ti mogao da dobiješ od tog"ubice"i njegovih vernih pomagača i narkomana koji su se iživljavali na bolesnoj deci i ljudima.Normalno svaki teror i diktatura imaju svoj vek trajanja,što je dobro.Neke duže neke kraće ali sve se završavaju i zalivaju krvlju što je strašno.Ali nešto što mora da se završi tako mora i kraj.Pričali su mi neki drugari koji su bili tamo te strahote i torture koje su preživljavali i ja sam im video u očima da nešto tu neštima zato sam se ja lečio što je najvažnije i izlečio tamo gde treba i hvala Gospodu i današnjem prazniku Vaskrsu(Hristos Voskrese-Srećan Uskrs)svima na celom forumu.Jer je danas Vaskrs Svima.Što je mnogo lepo i baš onako kako treba.Dobro da neskrećem sa teme ali ja pošto od kada sam "clean"više i nepratim toliko te stvari ali ja mislim da ta organizacija još uvek postoji ali da je sada to totalno druga priča.To je sada kao "komuna"(gospođo-ice Sanela hvala još jedanput na objašnjenju za izraz komuna)ja mislim da to tako funkcioniše sada.Kao što je i Kovilje ,Zemlja Živih itd.A ubicama i kojekakvim neiživljenim sadistima i jereticima se zna gde je mesto.(Nesviđa mi se presuda,mnogo je blaga,ali postoji mesto gde će nadam se biti kažnjen baš onako kako treba)Pozdrav svima i sve najbolje u životu.
Post Reply