crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: crna reka

Post by Baba Naca »

Sagitarius wrote:Ako netko misli da su narkomani manje vrijedni od ostalih,može da me poljubi u :butthead: .
Evo i mene moze :butthead:


E pa ne mogu da verujem:
neske26 wrote:..pa normalno da bije!
Neske, da si ti meni ziv i zdrav, pa ako si zahvaljujuci batinama cist, neka si brate to istrpeo, JA NE BI!
Meni NIJE normalno da bije i .
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
neske26
Posts: 6
Joined: Sun Sep 14, 2008 10:03 am
Location: Ni na nebu,ni na zemlji :-)

Re: crna reka

Post by neske26 »

Ja mislim da sam lepo objasnio..Znaci pri prijemu u centar obavis razgovor sa svestenikom(ocom Branislavom ili ocom Dejanom) i sa nekim od saradnika.Oni ti lepo i jasno skrenu paznju na to kako funkcionise centar,kao i na pravila koja mora da se postuju.Ako se slazes sa njima lepo potpises sve to i pocinjes terapiju,a ako ne okrenes se i odes.Sta tu ima toliko strasno?Sto se tice batina,njih ako zasluzis(a ako si iole pametan i ispravan lik neces ih zakaciti) dobijas ako si prekrsio gore navedena pravila!Imali tu nesto nejasno!?!?Dvesta narkomana(alkoholicara i psihickih bolesnika)na jednom mestu,hmmmm,razmislite sami!Prevaranti,manipulanti,lazovi,lopovi,robijasi su samo neke od odlika,a svacega ima..Kao i prvoklasnih sportista,glumaca i raznih ucenih ljudi koji su u istom problemu!E kada bi svi radili sta hoce i da se ponasaju kako hoce kakvog bi onda imalo smisla sve to???A to sto kazes da se otac Branislav bogati na tudjoj nesreci nije tacno!!!Neznam samo kako mozes nesto da pricas a pojma nemas!?!?Dali znas da veliki broj ljudi nista ne placa,ili pak nesto minimalno,ciji roditelji nemaju uslove i sredstva?Pa naravno da neznas..Niko nikada nije bio odbijen i vracen nazad na ulicu,NIKO!!! Ja sam tamo proveo nesto malo manje od godinu ipo dana i ni jednu ruznu rec ne mogu da kazem za centar, za saradnike a pogotovo za oca Branislava,naprotiv HVALA IM ZA SVE!!!!! A to sto kazes da moze da te poljubi*********jedan svestenik(Protojerej),samo pokazuje kakav si vernik i koliko postujes crkvu!Coveka nikada nisi ni video, a kamoli pricao sa njim a tako pricas..Svaka cast!!A ja ti garantujem da ne postoji centar u Srbiji kao Crna Reka,pravoslavni naravno..gde moras mesecima da cekas kako bi te primili! Bilo kada da ih kontaktiras,uvek ce ti izaci u susret,najduze sto ces da cekas je par dana od poziva da spremis sta ti je potrebno za prijem!!!Da mi nije bilo Crne Reke cisto sumnjam da bih pisao sada ovo i jos jednom cu se ZAHVALIM I OCU BRANISLAVU I NJEGOVOJ PORODICI I SVIM OSTALIM SARADNICIMA,jer sam tamo otisao polu mrtav, sa par nekih starih stvari koje su mi ostale..sa rodbinom skoro da nisam imao vise kontakta(sem roditelja koji su se napatili,samo oni znaju koliko),u dugovima do guse...da ne nabrajam sada jednom recju,dotakao sam dno zivota..!E izlaskom odatle sve se promenilo..mislio sam da to nemoze da mi se desi ali desilo se!Sve mi je krenulo na gore..Sada zivim u Frankfurtu,imam extra posao,lepu i pametnu devojku koju mnogo volim, sve rodbinske odnose sam sredio a sto je najvaznije roditelji su mi sretni,Srce im je na mestu,sto mi mnogo znaci!!!MNOGO MI JE LEPO!!! 99% je na to uticao OTAC BRANISLAV PERANOVIC I CRNA REKA !!!!!!

Pozdravljam sve na forrumu i sve pohvale za sajt,malo je ovakvih stranica sa velikim i dosta korisnih informacija na jednome mestu.... Chapy..!!!
press01
Posts: 3
Joined: Mon Sep 15, 2008 4:07 pm

Re: crna reka

Post by press01 »

poslusajte nesketa, covek je potpuno u pravu....
in9089
Posts: 1
Joined: Thu Nov 13, 2008 11:02 pm

cao

Post by in9089 »

cao neso...znam da je malo kasno za ovu moju poruku sada,ali sam se sada prijavila na forum i procitala tvoju poruku... svaka ti cast sto si skresao ovima koji kritikuju crnu reku i nacin na koji se gore radi... iz procitanog vidim da su ti pomogli i drago mi je zbog toga,koliko je otac Branislav zasluzan za to kao i ostali saradnici toliko si i ti zasluzan sam za sebe... da nije bilo tvoje vere i volje mozda bi se mnogo teze oporavio... pozdrav veliki!!!! i nadam se da ce se i drugi(ne zelim da naglasavam ime) oporaviti i jednog dana pricati kao i ti...
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

drzim se one narodne da ne treba pred rudu izletati
pa sad mislim da je vreme da napisem nesto za prijemno odeljenje u crnoj reci
ako imate problem i ako mislite da nema izlaza jedino resenje je upravo crna reka za pocetak lecenja
posle se moze razmisljati o drugim nacinima ali jedino prijemno odeljenje u crnoj reci moze vam pomoci
da vi ili vas najblizi koji ima problem sa drogom pocne razmisljati u miru i neopterecen drugim brigama na mestu koje jednostavno daje energiju za pozitivne misli sa ljudima koji su spremni da pomognu i znaju kako
steta sto na prostoru eks jugoslavije nema vise slicnih centara
iako ne postoji formula za stoposto lecenje od narkomanije i razliciti ovisnici reaguju drugacije ipak u crnoj reci na prelepom mestu moze se sigurno poceti lecenje i jedno sam siguran da svi koji pocnu tu lecenje ako im se ne svidi nastavice da se leceali sigurno lecice se
i sam sam bio u prividno bezizlaznoj situaciji kad mi je dete bilo pod uticajem droge ali sad kad pisem vidite koliko optimizma zraci iz svake reci
znaci nije teorija nego pisem iz iskustva
neka Bog pomogne svima koji se bore sa najvecim zlom danasnjice
User avatar
Dusan
Posts: 90
Joined: Mon Mar 30, 2009 3:04 am

Re: crna reka

Post by Dusan »

prijatelju mrzi me da citam sve ovo ali ti kazem da ne ides tamo... taj otac Branislav ili kako vec je jedan umobolnik i osoba koja zapravo ne poznaje B od Boga
Sam ces iskusiti sve za sta drugima budes sudio
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

Bravo Dusane
verujemo ti na rec
tako hladno i ubedljivo si objasnio sve o ocu Branislavu da ga ni rodjena majka ne bi bolje opisala
alo bre
ja ovde pokusao objasniti iz iskustva roditelja kome je Crna Reka bila spas a ti verovatno pod uticajem ko zna cega hladno objasni da je neko umobolan
pa jeste neko
ja ili ti
Daj Boze da svaki narkoman ima sansu da se leci a na koji nacin to je odluka spleta okolnosti i samog narkomana i njegovih najblizih.
Zao mi je kojekakvih izgubljenih dusa koje ce svakom nacinu lecenja naci nekakvu gresku.
eksica

Re: crna reka

Post by eksica »

da budem iskrena,nisam nikad bila u tom manastiru i tog oca Branislava ne poznajem ni sa slika ali ono što provjereno znam,što iz ove teme što iz mnogih drugih o ovom istom manastiru i svećeniku,došla sam do zaključka da oni koji ga pljuju i osuđuju su u 80% slučajeva ljudi koji tamo nisu bili nego su to čuli od nekoga,dakle to može biti vrlo upitno jer sam isto tako čula od neupućenih razna odvratna prepričavanja o komunama koje poznajem u dušu a sa druge strane isto tako poznajem momke,sa majkom jednog od njh se čak i družim,ti ljudi smatraju da im je taj isti otac Branislav spasio život.
E sad,proglašavati nekog maloumnim i udaljenim od Boga a ne poznavati čovjeka osobno a vjerovatno i nevjerovati u Boga,je u najmanju ruku vrlo pretenciozno i ružno.
Pošto nisam bila tamo i ne poznajem ih lično,ne dajem si pravo ni za lično mišljenje.
User avatar
Dusan
Posts: 90
Joined: Mon Mar 30, 2009 3:04 am

Re: crna reka

Post by Dusan »

eksica wrote:da budem iskrena,nisam nikad bila u tom manastiru i tog oca Branislava ne poznajem ni sa slika ali ono što provjereno znam,što iz ove teme što iz mnogih drugih o ovom istom manastiru i svećeniku,došla sam do zaključka da oni koji ga pljuju i osuđuju su u 80% slučajeva ljudi koji tamo nisu bili nego su to čuli od nekoga,dakle to može biti vrlo upitno jer sam isto tako čula od neupućenih razna odvratna prepričavanja o komunama koje poznajem u dušu a sa druge strane isto tako poznajem momke,sa majkom jednog od njh se čak i družim,ti ljudi smatraju da im je taj isti otac Branislav spasio život.
E sad,proglašavati nekog maloumnim i udaljenim od Boga a ne poznavati čovjeka osobno a vjerovatno i nevjerovati u Boga,je u najmanju ruku vrlo pretenciozno i ružno.
Pošto nisam bila tamo i ne poznajem ih lično,ne dajem si pravo ni za lično mišljenje.
To sto sam napisao napisao sam na temelju stvari koje su se desile ljudima koje ja licno poznajem, na temelju slusanja oca branislava u par navrata kako lepo prica a najvise od svega na temelju poznavanja Bozije reci i Isusa Hrista koji je moj zivot spasao i promenio... inace ja sam takodje bivsi heroinski zavisnik kome je Bog promenio zivot a danas zivim kao normalna osoba i vernik sam... izvinjavam se sto nisam jos okacio svoju licnu pricu ali uskoro cu, trenutno nemam inspiracije. Nemojte ovo licno shvatati, to je moje misljenje
Sam ces iskusiti sve za sta drugima budes sudio
User avatar
Dusan
Posts: 90
Joined: Mon Mar 30, 2009 3:04 am

Re: crna reka

Post by Dusan »

karamut.stari wrote:Bravo Dusane
verujemo ti na rec
tako hladno i ubedljivo si objasnio sve o ocu Branislavu da ga ni rodjena majka ne bi bolje opisala
alo bre
ja ovde pokusao objasniti iz iskustva roditelja kome je Crna Reka bila spas a ti verovatno pod uticajem ko zna cega hladno objasni da je neko umobolan
pa jeste neko
ja ili ti
Daj Boze da svaki narkoman ima sansu da se leci a na koji nacin to je odluka spleta okolnosti i samog narkomana i njegovih najblizih.
Zao mi je kojekakvih izgubljenih dusa koje ce svakom nacinu lecenja naci nekakvu gresku.
Sto sam napisao napisao sam iz besa koji se rodi u meni svaki put kada takva osoba predstavlja Boga... to nije Bog, to nije Boziji nacin
Sam ces iskusiti sve za sta drugima budes sudio
Post Reply