crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Re: crna reka

Post by Samantha »

karamut.stari wrote:a sta mislis da je neko od porodice pisao cirilicom i ostao tako komp
a zasto da nekom smeta kad ja razumem i zagorce i dalmatince i sarajlije i vranjance
u pamet se narode nasa borba je protiv narkomanije
a braco srbi nemojte uvek sebi da skacete u stomak
ne cinite dobro ako uvek nesto pametujete jer ja se ne ljutim na ANU
devojka je samo malo reagovala a mozda ima razloga da joj smeta ipak je na mojim i njenim prostorima bio rat
ja mislim da ovdije ima dosta mladih ljudi koji jednostavno ne znaju cirilicu sticajem okolnosti. i cime ti karamute uopste doprinosis lijecenju narkomanije pisuci cirilicom?
Be Yourself. Everyone Else Is Taken!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: crna reka

Post by AnAna_mo »

karamut.stari wrote: ne cinite dobro ako uvek nesto pametujete jer ja se ne ljutim na ANU
devojka je samo malo reagovala a mozda ima razloga da joj smeta ipak je na mojim i njenim prostorima bio rat
Ovako, pod broj jedan, meni uopće ne smeta sto pišeš postove ćirilicom (dok si ih prije pisao na latinici, pa čemu sada to, ne znam).
Pošto pratim "Slučaj Crna reka" zanima me šta si napisao, jer ne znam čitati ćirilićno pismo i to je sve.
Napisala sam "Može prijevod?" iz već navedenih razloga.
Nije mi bio cilj izazvati nikakvu raspravu, ali mi se čini da pojedini u tome uživaju.
I to što se tiče rata "na mojim i tvojim prostorima"......Zajebi to!
Meni je sada 20 godina, znači izracunaj kakvo sam dijete bila dok je rat trajao, ali mi se ipak urezao u sjećanje i ostavio neke tragove.
No nebitno.
Još mi nije jasno zašto si mi nakon moga pitanja poslao privatnu poruku napisanu ćirilicom?
Ako želiš da komuniciramo, prevedi mi je na latinicu, rado ću je pročitati i odgovoriti ti.
Bez ljutnje i osude, samo sam iskrena, volim sve ljude i ni najmanje mi ne znači njihova vjera, nacionalnost, i slično.
Samantha wrote:ja mislim da ovdije ima dosta mladih ljudi koji jednostavno ne znaju cirilicu sticajem okolnosti. i cime ti karamute uopste doprinosis lijecenju narkomanije pisuci cirilicom?
Sa Samanthom se skroz slažem, o tome sam i govorila.
U mojoj osnovnoj školi učenje ćirilice je bio po izboru i odobrenju roditelja.
Moji su odlučili da pohađam te sate, kojih je bilo ukupno 5, po 45 minuta (znači 5 školskih sati).
Učila sam je prije 10 godina oko 4 sata, pa stoga ne zamjerite što je ne znam čitati.

Toliko od mene i nemojte se raspravljati.
Pozdrav.
Potpis.
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: crna reka

Post by taranta »

"Fino" je vidjeti da ustanova za lečenje narkomana; PRAVOSLAVNO-MISIONARSKI I DUHOVNO REHABILITACIONI CENTAR CRNA REKA ima toliko pristalica. Najtužnije što me ne čudi, Boga mi! A kako će? Npr. samo na FB preko 5000 članova izjavilo je javnu podršku CENTRU! Primjećujem da je pop zver! Fakat! A da zna posao, zna! Skida lik narkomane lopatom, dobro, svi terapiski centri skidaju lopatom. Samo primjeti, što Ocu Branislavu sigurno ide u prilog, da na 1000m2 zemlje preko 200 "štićenika" ne može u isto vrijeme kopati. Za Boga milog, koga pali, nek uživa...uostalom za 350EURa ni jedna domina ne bi radila mjesec.
Između dva zla ne biram ni jedno!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: crna reka

Post by viola »

Koliko se ja secam ( a secam se odlicno) najvise smo se ovde oko cirilice raspravljali upravo sa shticenicima onog ,,misionara`` koji su dolazili pod laznim nickovima, i pisali gluposti u odbranu metoda ovog centra. Tako da je svaka prica o nacionalnosti i pismima promashena tema. Ja, na primer, verujem da taj so called ,,pop`` koristi iskljucivo cirilicu, i da je ,,pravi patriota``. Ali, to ga nije sprecilo da vozi good old Harley i usvoji life style americkih narko dilera. Taj covek je trenutno osudjen od strane crkve, Sinod se javno ogradio od njega i izvinio zrtvama nasilja, tako da niko ne moze da kaze da pravoslavna crkva to podrzava. Sto se tice tih sto kao podrzavaju metode na facebook-u, ma daaaj, to su uglavnom klinci koji su uclanjeni u 500 razlicitih grupa, uglavnom da bi terali inat, ili iz ciste dosade, ili da ispadnu face. Istrazivanje javnosti je pokazalo da je 70 posto gradjana Srbije protiv Crne Reke. I to je jedino merodavno. Takodje, na ovom istom forumu, najglasniji protiv metoda ,,popa`` B. bili su upravo gradjani Srbije, tako da nije fer sada uopstavati i nazivati dokone klince pristalicama... Neki ljudi koji kao podrzavaju ovu metodu to cine upravo pozivajuci se na logiku ,,manjeg zla``, dakle, bolje batine nego smrt. Kada se tako pogleda, zaista batina bolje zvuci. Ali, to su ljudi koji su neupuceni u problem narkomanije i cesto neobrazovani, i ne misle da uvek postoji i trece resenje, i ne trude se da misle svojom glavom. A taj covek je bio dovoljno glasan da ubedi ljude da postoje samo dve alternative, samo dva puta. I onda, postaje razumljivo kako je manipulisao uplasenim porodicama. Ako mu se za ista moze odati priznanje, to je da je vrstan manipulator, takav se (nadam se) dva puta ne radja. On je lepo iskoristi rupu u zakonu i rupu u informisanosti, geografsko politicku izolaciju terena na kome je podigao taj centar, politicke prilike u zemlji i napravio svoj svet u kome je on bio bog. Surov, neprikosnoven, i rekla bih, lud. :snakeman:
askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: crna reka

Post by askabela »

To što je momak već drugu godinu čist nema veze sa boravkom u Crnoj reci.Tamo je i pošao jer je shvatio da mora da menja život. Ja i dalje tvrdim da je položaj centra, udaljenost i okruženje idealno za komunu koju bi vodili ljudi koji se zaista žele baviti ovim. btw "tajna" u njegovom neuzimanju je boravak u inostranstvu i implant koji menja svaka tri meseca. Svako bira način koji mu odgovara!
Iako vidim da se Saši nije svidela emisija "Reakcija" na B92 mislim da je ona najzad ono pravo- pogodak u metu! Kako ljudima nije jasno da se ovde nije sprovodio ni jedan metod lečenja sem otimanja para i sadističkog dokazivanja lične nadmoći nad nekim ko važi za građanina drugog reda, biće na najnižoj lestvici!? Sigurno je da ima i onih koji su uspeli da održe apstinenciju, ali to opet nema veze sa sveštenikom!Sin Željka Vasića takođe ne uzima više drogu, jedan momak koji me je kontaktirao tada preko ovog foruma, takođe, ali sve su to različite priče!Zar ne mislite da bi pokazali zahvalnost da je to zasluga popa? Ponavljam ova večerašnja emisija je prva urađena sa akcentom na onaj pravi problem i to što treba istražiti:
1. Šta se dešavalo sa drogom koju su "pronalazili" kod štićenika, sa metadonima, subotexom koji su donosili a oduzimano im je prilikom prijema? Spalio ih je? Ko? Po KZSR zabranjeno je i kažnjivo posedovanje narkotika, da li je B.P iznad zakona?
2. Nisu pronašli elemente nadrilekarstva a imaju izjave da su saradnici (Keba) propisivali terapiju za one koji su krizirali,a to je velika većina!?
3. Blindirani džipovi, motori, sveštenikova kuća sa sedamnaest soba koja je čak i ovde reklamirana kao deo centra...Odakle novac jednom misionaru bez parohije za ovakav luksuz?
Ovde moram napomenuti da je reklama centra zapravo šarena laža!"Kompjuterski centar", kupatila, televizori..bili su dostupni samo "saradnicima", znači plaćenicima. Ostali štićenici od aktivnosti su imali samo rad i spavanje!Sve objekte su sami štićenici pravili, obrađivali zemlju, odvođeni su na rad u Manastir i na okolne njive. Od "najvećih izdataka" kako je ovde izjavio ( cigarete i kafa) zapravo su dobijali duvan za motanje, i uopšteno potrošnja je svedena na minimum. Po mom mišljenju ne treba istraživati koliko je novca uzeo, već šta poseduje i gde je zaradio to što poseduje!?
Pretpostavljam da je u početku i bilo onih kojima je posvetio pažnju, ali kada je biznis procvetao, više nije imao vremena za štićenike. Mnogi nisu nikada porazgovarali sa njim, najintimniji kontakt bio je prilikom "davanja blagoslova"!
Ogromne su pare bile u igri, to je bar jasno. Centar je u privrednom registru a da niko ne zna po kom osnovu.Kako će policija Novog Pazara odraditi posao ne znam ( malo sam skeptik po tom pitanju) ali crkva mora preuzeti deo odgovornosti za ono što se dešavalo!Ovo ne sme proći nekažnjeno zbog drugih kojima može pasti na pamet. Možda ovaj slučaj dorpinese najzad nekoj kontroli privatnih ordinacija koje se bave ovim problemom!? U svakom slučaju treba iskoristiti napravljene objekte , sem naravno njegove kuće ako dokaže poreklo imovine!
Facebook nije merilo ama baš ničeg, mada može on i više fanova da prikupi...među članovima "Obraza" , nacionalistički nastrojenim navijačima (Ultras) i mnogim drugim i sličnim
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: crna reka

Post by AnAna_mo »

Potpis.
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: crna reka

Post by Yesenia »

Lepo je sto pop nije zanemario porodicnu terapiju. Ne prebija samo narkomane, nego i njihovu porodicu u slucaju da ne shvataju da i oni treba da ucestvuju u lecenju! Nisam to znala do sinoc, tako da sada malo bolje razumem gdina Karamuta Senior.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: crna reka

Post by YugoS »

Bogami,bicu iskren.
Ja sam vec poceo da razmisljam kako da otvorim jedan ovakav centar.Imam uslove bolje od Branislava,izolovana kuca u osami,priroda kao na razglednici i nesto malo manje od 100 duluma zemlje koju iznajmljujem.
Kad tehnicki i pravno uoblicim i zaokruzim ideju javicu vam.
Kod mene nece biti batina!

:rolleyes:
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: crna reka

Post by NaughtyButNice*** »

YugoS wrote:Bogami,bicu iskren.
Ja sam vec poceo da razmisljam kako da otvorim jedan ovakav centar.Imam uslove bolje od Branislava,izolovana kuca u osami,priroda kao na razglednici i nesto malo manje od 100 duluma zemlje koju iznajmljujem.
Kad tehnicki i pravno uoblicim i zaokruzim ideju javicu vam.
Kod mene nece biti batina!

:rolleyes:
Eh Yugo uze mi post iz tastature...
ajd da se organizujemo posto je tvoja kuca u osami, a moje okruzene drugim (dakle u sklopu naselja) ...mogli bi da napravimo Centar za grupu "rovitih" koji bi bili kod tebe, pa po proteku par meseci presli kod mene na resocijalizaciju i asimilaciju...
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: crna reka

Post by YugoS »

Vazi !
Ja sam uvijek za saradnju :wink: .
Pa ova kuca koju spominjem je prazna i ne iskoristena,mogao bi tu da nikne pravi rehabilitacioni centar sa svim pratecim objektima.
Jos kad bi ovo bilo realno....

Ti fina budi dobro,pa...nikad se ne zna.

:D :D
narkoman sam al' najlepsi.
Post Reply