crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: crna reka

Post by Tužna »

BOBAN wrote:Nije bilo batinjanja samo,evo linka da prestanete da branite leglo nasilnistva i bluda.Naravno kako je sada tamo ne znam ali verovatno ima onih koji su tako leceni.

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=56

Joj ovo sam čitala pre neki dan....fuuj kakva ogavština.
Visions

Re: crna reka

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Sat Nov 20, 2010 4:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: crna reka

Post by Boban »

ovo ono wrote:Jooj sta su vam radili u toj crnoj reci nemogu ni da zamislim...Ja sam u palmoticevoj doziveo homoseksualno silovanje prilikom koga su izradjivane obescascujuce fotografije na moju stetu.Zbog jakih sredstava koima sam bio onesposobljen nesecam se bas najbolje svega ali i to cega se setim je vise nego dovoljno.Prica mi sef stanice i jos neki cetvrtaci koji imaju te slike da se na njima vidi kako mi sperma izlazi kroz nos i da su mi skroz isprskali kosu,lice oci i tako u nezavidnom polozaju sa bananom u moim ustima slikalo se preko petoro njih.Sta reci vise od ovog.
P.S. nisu me skinuli iako su poceli...
I kako je proteklo sudjenje??
Visions

Re: crna reka

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Sat Nov 20, 2010 4:28 pm, edited 1 time in total.
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: crna reka

Post by supergenije »

"Listam" novine na netu i naleteh na intervju ovog mangupa iz crne reke.
Evo ako nekog zanima http://www.pressonline.rs/sr/vesti/maga ... opatu.html
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: crna reka

Post by vjeraufanjeiljubav »

ha ha koja je ovo legenda. dali neko zna kako je vlado? BOG
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
lovac
Posts: 1
Joined: Tue Jun 05, 2012 3:33 pm

Re: crna reka

Post by lovac »

neske26 wrote:Nemogu da verujem da pisete svakakva s*anja a niko od vas nije bio tamo.Ja sam bio tamo i mogu samo da kazem hvala i ocu branislavu i svima ostalima koji rade tamo.!!!Sta kao biju?Ili sta vec?..pa normalno da bije!Sta bi bilo kada bi pustio 200 narkomana da rade sta hoce?Imas neka pravila,ispostuj ih i sve Ok..Moj ti je savet da odes tamo neces se pokajati VERUJ MI !

Cuo sam da si veceras gost na RTS-u kao sagovornik sa "ocem" Branislavom Peranovićem i nisam siguran da li se tu radi o tebi, ali ako da (a mislim da jeste), mozda ce ti ovaj mail biti od koristi:
ja sam gore u Crnoj reci proveo 5 meseci. Prvo što me je privuklo bile su reklame tipa veoma uspešan procenat izlečenosti, duhovni život (pored radne terapije naravno), higijena na nivou, TV - ovo ono. S V E S A M E L A Ž I. Uslovi življenja tamo su veoma bedni, brvnare su sklepane i produvava vetar kroz njih, grejanje je jadno, iz svake peći kulja dim itd. Ali ajde, to nema veze, hocu da ti ispričam nešto drugo.
Ja sam gore dobio batine kao "vuk u kupusu". Jedne od boljih batine, što bi rekli štićenici koji su sa mnom u tom periodu bili gore (godine 2007 na 2008). Prve batine sam dobio odmah nakon jednog dana, zato što smo se jedan lik, koji je sa mnom i još dvojicom ostalih krizirao u prijemnoj prostoriji, pokačili. Nismo se tukli, nego se manje više pokačili. Dežurni koji nas je obilazio i to video je jedva čekao da ustane upravnik centra (zamenik Branislava, koji je trenutno bio u Loznici) kako bi mu to saopštio. Oko 9 sati ujutro, udarcem nogom su otvorili vrata prostorije u kojoj smo bili, uletelo je njih trojica koji su nas pesničili i šutirali gde i kako stignu. Potom su nas izveli napolje i ugazili nas od batina po snegu i ledu (bio je decembar mesec). Napolju nas je tuklo njih 6. Potom su nas uveli u trpezariju (jer je ljudima bilo hladno), gde se seansa nastavila. Ašovi po zadnjici koji tako bole da hoće mozak da ti iskoči iz glave, udaranje po tabanima sa vodovodnom cevi i pesničenje. Kada su nas dobro isprebijali, Nemanja Radosavljević (Keba) je naredio da nas vežu lisicama za krevet u sobi u kojoj smo krizirali. Meni je to bio drugi dan krize i bio sam očajan a nakon tih batina sam se pitao gde sam ja to došao i bio sam preplašen za svoj život. Tako očajan, dohvatio sam sa drugom rukom koja nije bila vezana svoj after shave iz torbe ispod kreveta i razbio flašicu o pod, uzeo komad srče i pokušao da sebi presečem vene... Uspelo mi je da jednu venu dobro zasečem i iz nje je tekla krv. U tom trenutku je došao dežurni do mog kreveta koji je uz osmeh zloće rekao: "ej, vodim te napolje, Keba te nešto treba. Nije primetio krvavi čaršav niti srču, jer sam ja uspeo da to kamufliram nekako. Napolju je Keba čekao i pitao me: "kako si?". Dok sam ja smišljao šta da odgovorim na takvo pitanje i sakrivao ruku koja krvari iza leđa, Keba je rekao: "aj u trpezariju". Znao sam da me ponovo čekaju batine... Preklinjao sam ga da ću biti dobar i da neću praviti probleme, ali on je bio neumoljiv. Ponovo sam morao da se presavijem preko klupe i isturim zadnjicu a Keba vitlao sa ašovom. Nakon trećeg udarca, krv iz moje ruke je ostavila veliki trag na stolu o koji sam se oslanjao. Keba je upitao: "odakle ova krv čoveče? Ajde zadignite mu rukave." Kada su mi Kebini saradnici zadigli rukave, videli su posekotine. U tom trenutku, Keba je "odlepio" od besa. Urlao je na mene: "u mamu ti j.... bre". U svom afektu je podigao ašov skroz iznad moje glave i krenuo da me udari po glavi sa oštrom stranom ašova. Iako sam sebi isekao vene i stvarno hteo da odem sa ovog sveta, nisam želeo baš takvu smrt, jer da me je udario sa takvim zamahom i oštricom, ne verujem da bih sada ovo pisao. Međutim, jedan od saradnika je povikao na Kebu: "ne Kebo, ubićeš ga čoveče." Tu se ovaj malo sabrao i odustao od udarca. Previli su mi nekako ranu i zaustavili krvarenje a ja sam ih molio da me više ne tuku. Oni su se samo smejali i govorili cinički: "ma nećemo, pa mi smo pravoslavni centar". Nakon što su mi previli ranu, pozvali su sve ljude iz kampa u trpezariju, bila je puna kao oko, a Keba je rekao: pogledaj u ljude i reci im šta i zašto si to uradio... Ja sam svoj pogled skrenuo sa Kebe koji je sedeo levo od mene (na čelu stola) i počeo da se obraćam ljudima. Hteo sam da im kažem nešto, ni ja ne znam tačno šta, ali dok sam ja smišljao šta da kažem, mene je po leđima stigla armatura desetka i to rebrasta. Pa onda još jedan udarac po leđima sa armaturom. Rekao je potom da se na klupi postavim u položaj za dobijanje ašova. Ponovo sam molio i preklinjao, ali nije naravno vredelo. Od straha sam počeo da se foliram, kao ne znam ja da se postavim dobro, ali su me saradnici namestili idealno za Kebine udarce. Jedan je rekao: "e pa Kebo, sad se tako naguzio da možeš i da ga je...š". Većina se tome naravno smejala. Tu mi je ponovo pukao jedno 5 ašova. Onda je rekao da ustanem i da stanem leđima okrenut ka zidu. Iza moje glave su bile ikone. Navukao je svoje čuvene rukavice koje inače pre batinjanja navlači kao zaštitu od hepatitisa C (iako ga koliko ja znam ima i sam), ali sa tim rukavicama izgleda valjda moćnije... Tukao me pesnicama u glavu kao vola. Glava mi je klaparala o ikone na zidu iza mene. Gledao sam kako krv šiklja iz mojih usta i nosa prilikom svakog udarca. Zid i ikone su bili umazani mojom krvlju. Šutirao me je desnim kolenom u telo i u glavu. Udarao me je laktovima po ušima i licu. Ciljano me pesničio u slepoočnice. Ta tortura je trajala jedno 15 minuta. Usta i nos su mi bili puni krvi koja je curila na sve strane i prštala po zidu prilikom svakog novog udarca. Potom sam pao dole na betonski pod. Govorio je :"ustaj". Ja sam ustajao. Pa ponovo padao, pa ustajao. U jednom trenutku više nisam mogao da ustanem, jer mi se svest pomutila, osetio sam žeđ i molio za čašu vode. Doneli su neku poveću posudu sa vodom (pretpostavljam, jer je nisam video) i polili me po glavi sa hladnom izvorskom vodom (!). Rekli su: "pa jel si tražio vode" i zabavljali se. Potom sam ponovo ustao, ali sam onda od sledećeg udarca u lice pao telom na trpezarijski sto. Od siline tog udarca, Keba mi je slomio zub na pola (a radi se o kutnjaku!), ali to sam naravno shvatio tek posle batina, odn. sutra, jer taj dan sam bio "grogi". Kako sam na stolu gotovo ležao, Keba se popeo na sto i počeo da me gazi po glavi. Nije to obično gaženje, nego te gazi onako kao kada bi npr. trebao da sabije neku zemlju. Tu sam ponovo izgubio svest. Niko se nije obazirao na to. Ne mogu ti reći koliko dugo je to gaženje trajalo, jer sam bio skroz ošamućen, ali drugi su mi posle pričali da je to gaženje takođe bila jedna poduža seansa. Od tog gaženja, ostale su mi 2 frakture na lobanji, koje naravno i sada mogu da opipam. Na kraju svega, kada se Keba zadihao, ponovo mi je rekao da ustanem i da stanem leđima okrenut ka zidu. Proderao se nešto u fazonu: "pa priznaj bre čoveče da si isekao vene da bi hteo kući..." A ja, priznao bih i da sam Neil Amstrong, samo da prestanu da me tuku, naravno da sam rekao: "Da". Tu me je još nekoliko puta pukao sa armaturom po butinama i onda je rekao da me dežurni vode i vežu lisicama za krevet. Ja sam bukvalno posrtao od batine i dvojica dežurnih su me manje-više nosili do kreveta. Soba za kriziranje (prijemna soba) se nalazi na prizemlju, ali ja sam tako ošamućen imao utisak i bio ubeđen da se nalazim na drugom spratu neke zgrade. Zaspao sam kao klada i ujutro sam morao da idem u WC. Vikao sam dežurne i jedan od njih je došao i odvezao me. Uz njegov nadzor sam krenuo prema WC-u, ali nisam imao snage da se držim na nogama, pa sam upao u tuš-kadu, koja se nalazi odmah pored WC-šolje...
Bio sam sav otečen i plav u licu. Zadnjica mi je bila crna od ašova, kao da je meso u tom delu tela bilo trulo... Dežurni su mi govorili da sam za sada "platio" samo Kebi, a da ću morati da platim i ocu Branislavu kada bude došao iz Loznice. Kada je nakon desetak dana došao otac Branislav, svi su morali ponovo da se okupe u trpezariji. Mene su postavili tako da sedim tik uz oca Branislava. Kada su se svi okupili, naredio mi je da ustanem i stanem leđima okrenut ka zidu (ispod ikona). Skinuo je svoj mobilni telefon koji drži oko vrata i krenuo prema meni. Usput je rekao: "verujem da je Keba odradio dobar posao što se tiče ovog konja, ali ja moram isto još da dodam." Prvi udarac sam dobio u nos, koji mi je od onih prethodnih Kebinih udaraca inače bio povređen. Od siline udarca sam pao na pod i uhvatio se od bola za nos koji je odmah prokrvario. Rekao je:"ustaj i ne pipaj se po nosu da ti ga ne bi skroz izlomio". Ustao sam. Drugim udarcem, pesnicom mi je isterao vazduh iz pluća, a saradnici su vikali oduševljeno: "uuu, ovaj je bio dobar udarac...". Potom me je udario još nekoliko puta i mogu ti reći da Branislav ima još jači udarac od Kebe. Trenira čovek valjda neki boks ili tako nešto, ima podlakticu kao one kafanske zveri koje se između sebe makljaju. Kada je završio seriju udaraca u moje telo i lice, zaurlao je na mene: "sklanjaj mi se s očiju" da te ne bih ubio. Saradnici-šlihtare su mu odmah potom prineli WC-papir, kako bi čovek obrisao ruke od moje krvi. Posle mene su još neki momci dobili batine, onaj sa kojim sam se na početku kačio je dobio 2 šamarčine (momačke), i još jedan momak je dobio takođe 1 šamar. Potom je Branislav seo i rekao:" jel ste videli sad vi koji ste novi ovde?". Mislite o meni šta hoćete, boli me bre ku..c", i to je ponovio 2 puta. Nakon kratkog govora je otišao u svoju lepo smeštenu kuću i prilikom izlaženja iz trpezarije saradnicima za mene rekao: "udavite ovo govno u septičkoj jami kada budem otišao za Loznicu".
I to je kraj MOJE priče Sale. Nagledao sam se ja i svi ostali batina u Crnoj reci. Crna reka je tako crna, da crnja ne može biti, veruj mi. Branislav tamo oblači i vedri nebo. Kada on treba da dođe iz Loznice (jer u okolini Loznice ima još 3 centra: u Dvorskoj, na Ceru i u Cikotama) u Crnu reku, nama silazi srce u pete, jer ne znamo šta koga čeka i ko tačno će dobiti batine.
Nadam se da ti ovaj moj izveštaj pomaže i nadam se da ćeš blagovremeno moći da ga pročitaš. Ako se kojim slučajem ne radi o tebi kao o gostu za večerašnju emisiju "da, možda ne" na RTS-u 1, onda se radi o nekom drugom momku koji je iz RETA, pa možeš eventualno njemu proslediti ako hoćeš i ako mu treba. Inače ime mi je Goran Leko.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: crna reka

Post by demijan »

Naopako dali je moguce da je takva situacija tamo?Pa jeli jos uvek tako?Nisam u toku izgledami ali mislio sam da je to zatvoreno...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: crna reka

Post by ivica »

Brate pretjerao si sa pričom. To da je tako neznam baš da bi to prošlo . Šta se neznaš branit, vrati udarac, pokupi se i ajde. To mi je precrno da bi bilo istinito. Nije to tek tako.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: crna reka

Post by demijan »

Mene je ovo podsetilo na KPZ Nis 2006 kada je bila pobuna i kada nam je uletela zandarmerija i otkinula nas ali su nas posle komandiri tukli jos gore kao pse i vezivali ovako.Tukli nas bejzbolkama,palicama i sa cime su god stigli a posle nas ponabijali u samice i isto mlatili i bas me ovo podsetilo na to...Ako je istina onda je to gadno,bas gadno...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply