crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Dusan
Posts: 90
Joined: Mon Mar 30, 2009 3:04 am

Re: crna reka

Post by Dusan »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H28SoDl3QIM[/youtube]

Ovo sve govori...
Sam ces iskusiti sve za sta drugima budes sudio
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Re: crna reka

Post by hermiona »

Dugo ne pisem nista na ovom forumu, ali ovo moram da napisem.
Za ovih 20 godina i ratova nagledali smo se svakakvih scena, oguglali milion puta, ali od ovoga su mi se noge odsekle. Um mi se pomuti kada sam videla roditelje koji podrzavaju da im se deca "lece" na ovakav nacin. Ucinice sve samo da neko drugi preuzme njihovu odgovornost i da posalju svoje dete sto dalje od njih da ih vise ne sramoti, potkrada i da ih ne zamara. I zbog toga, dragi zavisnici, ukoliko i vasi roditelji pripadaju kategoriji gore opisanih, oprostite sebi sve sto ste cinili, ne dozvolite da vas i dalje ubija osecaj krivice za sve sto ste roditeljima ucinili, jer ste zapravo zbog njih i postali takvi!
Narkomanija je (izleciva) bolest, ne stice se tako sto vas neko previse mazi, pa je logicno, ni batine nece izleciti. A posebno ne ovakve. Ovo je slika izopacenosti crkve, a najvise popa Branislava, koji je ocigledno nevidjeni perveznjak homoseksualne orijentacije (ovakva agresivnost je najcesce posledica jako potisnutih homoseksualnih tendencija).
Nadam se da ce ovaj centar biti zauvek zatvoren, a da ce ova prica doprineti tome da se sirom Srbije otvore bolnice specijalizovane za lecenje bolesti zavisnosti, da ce se napokon registrovati medikamenti koji se u drugim zemljama koriste vec vise decenija, da ce u bolnicama raditi strucno osposobljen kadar, da ce se bolesnici tretirati kao ljudi a ne kao zivotinje, da ce drzava mnogo vise para ulagati u edukaciju i prevenciju, a da ce popo ostati da zivi sa svojim zaposlenima tamo gde i sada i da ce mu biti zabranjeno da ikada izadje iz tog kruga isto onako kao sto je on branio svojim "sticenicima", i da ce se njegovi zaposleni i on poubijati medjusobno ne bi li svet postao lepsi makar na tren.
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: crna reka

Post by Yesenia »

Hermiona, u vecini stvari se slazem sa tobom.

Evo sada su na vestima objavili da ispred B92, a u odbranu hohstaplerskog popa batinasa, protestuje Obraz!!! Zar to sve ne govori? Za nekoga ko ne zna ko je Obraz, neka pogleda njihov sajt: http://www.obraz.org.yu I ne znam zasto me uopste nije zacudilo da kleriko - fasisti najgore vrste, staju u odbranu popova kao sto su ovaj Branislav, Pahomije, Filaret i sl.

Takodje je bio intervju sa jednim mucenim ocem koji je ispricao koliku je kintu dao, a kada je malo kasnio sa uplatom, pop mu je rekao da su oni vrlo neozbiljna porodica, da treba da pozajme pare i da uplate u roku od tri dana, inace ce im poslati dete kuci. Toliko o humanim pobudama ovog " Bozijeg coveka" Juce sam procitala u nekim novinama da i Artemije odjednom pere ruke od njega, kao, nema Branislav nikakve veze sa manastirom..nije, nego..

evo sada pocinje Stanje nacije, cula sam da ce Branislav biti gost..
User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Re: crna reka

Post by Grof »

Bogami, da su nas nasi bili kad smo bili manji, ne bi nas vecina ovdje imala sto napisat na ispovjestima...
Ja, i dalje tu sam, i dalje u snu buncam, i dalje spucan, i dalje recima pucam...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: crna reka

Post by Boban »

Ma to nema nikakve veze mene su satirali od batina i kad je trebalo i kad ne,pa im je bilo dzaba.Pozdrav.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: crna reka

Post by Tužna »

BOBAN wrote:Ma to nema nikakve veze mene su satirali od batina i kad je trebalo i kad ne,pa im je bilo dzaba.Pozdrav.

e to si upravu .....džaba i da ti lome i nge i ruke svaki dan ako ti ne želiš da se lečiš :D :wink:
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: crna reka

Post by YugoS »

Ja rijetko idem na ovu teme,ali kako se digla frka,kontam malo da pogledam i to.

E jes' ga lola nalopato po guzovima,ali brate po nekom propisu i redu.Ipak mu je cuvao i pazio na mosnice.
Ovaj drugi dio marisane je neki,po mojoj slobodnoj procjeni,bio srednji stepen upotrebe sile.

Nemojte me pogresno shvatiti,gledao sam i citao,kako ove protiv,tako i ove za,a moj je stav da sam protiv nasilja i ovog guzicenja,ali ako je to isto guzicenje odobreno od pacijenta,e onda je to njihov izbor.
Da pojasnim,mislim da je istina negdje na sredini.

Ovo sam napisao trudeci se da budem koliko-toliko realan i da dam neki svoj komentar,kao sto bih dao i za nesto sto me se slabo ili nikako ne dotice.

E sad,ja nikad,ali nikad nebih otisao u ovu,nazovi komunu ili da svoje djete da ga neko udara ili provodi neku sili nad njim.
Ovo gore je subjektivno i moje licno misljenje.
:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: crna reka

Post by Tužna »

Uvak sam bila protiv bilo kakve komune.....ali posle ovoga definitivno....fujjj..pa ne znam šta da je uradio pošalji ga kući mami i tati pa nek se oni jebavaju sa njim a ne tako da ga prebijaju.Mislim nema smisla i to mi je božija kuća,kako ih nije sramota,nikad nisam volela crkvu i verovala u boga a obo je doprinelo još više da se udaljim od njih :snakeman: :snakeman: :snakeman:
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: crna reka

Post by taranta »

Tužna wrote:Uvak sam bila protiv bilo kakve komune.....ali posle ovoga definitivno....fujjj..pa ne znam šta da je uradio pošalji ga kući mami i tati pa nek se oni jebavaju sa njim a ne tako da ga prebijaju.Mislim nema smisla i to mi je božija kuća,kako ih nije sramota,nikad nisam volela crkvu i verovala u boga a obo je doprinelo još više da se udaljim od njih :snakeman: :snakeman: :snakeman:
Fakat ne znam šta ima crkva sa ovim? Koliko se vidi na onim snimcima, Otac gorštak je neovisni kandidat. Kao pravo, krivi su roditelji, pa sve institucije države, koja je naravno sekularna, pa se tek onda može spominjat crkva. A Bog nema ništa stim! Znaš tužna, ja ti to gledam ovako:
Mjesto koje se zove crna rijeka, prirodno asocira na našto tužno, ako ne voliš pare pa prvo pomisliš na naftu.
Između dva zla ne biram ni jedno!
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: crna reka

Post by taranta »

Koliko ja znam, boravak u komuni Crna Reka se plača!
Između dva zla ne biram ni jedno!
Post Reply