crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: crna reka

Post by AnAna_mo »

Može prevod?
Potpis.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

Санела потпуно сте у праву
и многи други
из једне комуне коју ценим као успешну изашао је момак после шест месеци и одмах узео у инат родитељима
ДА ИМ СЕ ОСВЕТИ
сада је на метадону и понекад узме кокаин али како пише три године је чист
ја нисам разумео али он мисли да понекад кокаин није рецидитив
за превод који се тражи немам коментар јер већина овде је писмена и чита на неколико писама и неколико језика
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: crna reka

Post by Boban »

iskuliraj Bobane....nisi nista video....boli,proci ce...niste u redu ni jedno ni drugo.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: crna reka

Post by bojanol »

Ima ovde i ljudi koji ne znaju ćirilicu, šta se praviš lud.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

друго је незнати ћирилицу а друго бити безобразан
а рећи некоме да се прави луд је питање одгоја
а ако је забрањена ћирилица напишите ја ћу разумети
и није важно на ком језику и којим писмом
али овде је мислим важније да се помажемо у борби против наркоманије и дилера
а кад видите излеченог наркомана и упоредите са стањем пре лечења онда ћете схватити да је најмање важно којим писмом ко пише
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: crna reka

Post by bojanol »

Jedna je stvar provaliti ćirilično pismo u operativnom sistemu, a nešto sasvim drugo je poznavati ga.
Problem sa vama, ćiriličarima je u nepoštovanju, o tome se radi.
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: crna reka

Post by NaughtyButNice*** »

Karamute.stari citajuci tvoje postove naisla sam na par lucidnih recenica, ali sa duznim postovanjem moram priznati da u vecem delu istih lupas gluposti (izvini ali nisam u stanju da se setim nekog eufemizma, pa stvari nazivam pravim imenom)
Kontam da popine inkvizitatorske "metode" amninujes bez dublje analize posledica istih...pitam se kakav je tvoj mentalno-moralni sklop kada u "povremenim batinama"( opet apelujem nazovimo stvari pravim imenom) premlacivanjem i prisilom -neko lececi svoje frustracije i komplekse pritom misleci da je boga za **** uhvatio govori o pomoci...kome... pa naravno sebi i svojim saradnicima kako bi nahranili svoje bolesne porive...
karamut.stari wrote:
НИЈЕ НИКО НАИВАН ЈЕР КОМЕ ОДГОВАРА ПИСАЊЕ ПРОТИВ КОМУНА И БОЛНИЦА
ДИЛЕРИМА

БОРИТЕ СЕ ПРОТИВ ДИЛЕРА ПА НЕЋЕ БИТИ ПОСЛА ЗА ПОПА
E ovo je tek pravi biser.Svaka cast pogodiio si u srz , pantentiraj ovu mudrost , mozda je prihvate kao nacionalnu strategiju u lecenju zavisnosti.
Zar je moguce da ti nije jasno da je glavni diler drzava...zato hajmo braco U BORBU...bojim se bice protiv vetrenjaca...narvno pasce mravi koje rade za glavnog ali jbg. oni su samo kolateralna steta ...ipak cilj opravdava sredstvo.Ali karamut.stari je mudar i on zna KAKO TREBA!!!
no hard feelings
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: crna reka

Post by Boban »

karamut.stari wrote:друго је незнати ћирилицу а друго бити безобразан
а рећи некоме да се прави луд је питање одгоја
а ако је забрањена ћирилица напишите ја ћу разумети
и није важно на ком језику и којим писмом
али овде је мислим важније да се помажемо у борби против наркоманије и дилера
а кад видите излеченог наркомана и упоредите са стањем пре лечења онда ћете схватити да је најмање важно којим писмом ко пише


Probao sam ali ne mogu.Karamute zasto odjednom si promenio pismo,uclanio si se i pisao si latinicom.Moje misljenje je da si hteo da izazoves ovako nesto sto si i uspeo.Ja sam Srbin i Pravoslavac i nikada mi nije palo na pamet da radim ovako nesto.Ako mislis da je Branko napadnut iz razloga sto je pravoslavac varas se jer drugi ljudi u crkvi ne priznaju uopste njegove metode batine koje je iz raja izasla.Na njegovoj strani su ostali sektasi iz obraza,nisko inteligentni roditelji i jadnici koji su leceni strahom najvecim mogucim otrovom za covekovo srce.Ne mozete strahom izleciti strah.Po pitanju odgoja nebi sa vama pricao svako ima svoje dete i deca roditelje.A i ti ana nauci cirilicu kad si mogla engleski.Pozdrav
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

a sta mislis da je neko od porodice pisao cirilicom i ostao tako komp
a zasto da nekom smeta kad ja razumem i zagorce i dalmatince i sarajlije i vranjance
u pamet se narode nasa borba je protiv narkomanije
a braco srbi nemojte uvek sebi da skacete u stomak
ne cinite dobro ako uvek nesto pametujete jer ja se ne ljutim na ANU
devojka je samo malo reagovala a mozda ima razloga da joj smeta ipak je na mojim i njenim prostorima bio rat
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: crna reka

Post by sanela »

Samo da se osvrnem na pitanje ćirilice -- već smo ranije na forumu imali ovo pitanje i dogovoreno je da se na forumu koristi latinica, jer zaista ima ljudi kojima je teško čitati ćirilicu, obzirom da je dobro ne znaju. Ostavićemo po strani pitanje srpstva i nesrpstva. Ne bih dalje da diskutujem na ovu temu, sem da vas zamolim da koristite latinicu. Hvala.
Post Reply