crna reka

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: crna reka

Post by YugoS »

Crnu Reku ne treba zatvarati,a Popa Lopatu ponovo ovlastiti da radi i da lijeci svojim metodama.
Sad kad svi znaju sta se desava i kako to Branislav Dupelomac rjesava ljude ovisnosti,ne vidim razlog za hajku.
Znaci,samo napisati koja se sredstva koriste i kako,pa ko voli nek' izvoli.

Pa jel' realno?!

:lol:
narkoman sam al' najlepsi.
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

pratim ovu temu pa mi se postavlja jedno pitanje
brutalnost ne podzavam ali ko jos osim narkomana osudjuje oca Branislava
lekari koji se bave lecenjem narkomanije cute
sa razlogom jer i njima je doslo milion puta da zadave pacijenta
roditelji cute jer bi bili sretni da mogu da se rese bede i da negde prisilno smeste dete i da bar jedan dan odspavaju normalno a da ne strahuju sta ce se desiti sa njihovim detetom
izleceni narkomani cute jer znaju sta se desava kad je neko nadrogiran i sta je u stanju da ucini
i nisam nasao odgovor ni na pitanje koji je to siguran nacin izlecenja narkomana
i posto se zna da uz jednog narkomana nadrlja jos najmanje tri osobe da li je do sada na prostoru eksjugoslavije ijedan zastitnik ljudskih prava pokrenuo pitanje zastite zrtava od narkomana
da li bi bilo dobro narkomana za koga lekarska komisija utvrdi veliki stepen ovisnosti staviti u trajnu izolaciju da bi se zastitili roditelji braca sestre deca i jadni i nemocni na ulici koji su zrtve narkomana
i jos jedno pitanje
koliko humanog ima u narkomanu i da li je on spreman ista uciniti za nekog bliznjeg ako nista da li je spreman ne ukrasti od mladje sestre ili od svog deteta ili od bolesne bake
razmislite malo
borite se na sve nacine protiv droge
podrzite sve nacine borbe jer nista nije brutalno kao narkoman kad trazi drogu
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: crna reka

Post by Yesenia »

Gospodine, pod hitno kod ocnog lekara! Ili da vam da recept za naocare ili vecu dioptriju. Toliki narod je pisao na ovoj temi, pa nisu bas svi narkomani, ima tu i roditelja i bivsih narkomana, za lekare nisam sigurna..

Sto se tice zrtava narkomana, nisu potrebna drustva za zastitu ljudskih prava, njih stiti zakon. Moram, u poverenju, da vam kazem jednu veoma tajnu informaciju - puni su zatvori narkomana. Sada, da li su bas osudjeni na dozivotnu robiju kao sto vi predlazete, verovatno zavisi od slucaja do slucaja, tj od krivicnog dela koje su pocinili. Mada u nasem zakonodavstvu dozivotna robija ne postoji, cak ni za najsurovije ubice ili pedofile.

Cenim da ste vi roditelj ili bliza rodbina narkomana i razumem vas gnev i ogorcenost. Samo, nemojte da zaboravite da je naucno dokazano da nasilje radja nasilje a mrznja, mrznju.

A siguran nacin za izlecenje narkomanije po obrascu, ne verujem da postoji, ali postoje izleceni narkomani. Neko na ovaj, neko na onaj nacin, neko lakse, neko teze, neko krace, neko duze. No, na bilo koji nacin i pomocu bilo kog sredstva su se izborili, imali su pomoc sa neke strane. Iz mog licnog iskustva najvise od roditelja i bliske rodbine. A kao majka, mogu odgovorno da tvrdim da mi miran san na oci ne bi dolazio kada bi mi dete zatvorili, bilo gde, i bez obzira koliko bih bila svesna da je to neophodno i za njegovo dobro i da dobro sa njim postupaju. Mirno bih zaspala tek kada bi moje dete bilo izleceno.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: crna reka

Post by Boban »

Yesenia wrote: A kao majka, mogu odgovorno da tvrdim da mi miran san na oci ne bi dolazio kada bi mi dete zatvorili, bilo gde, i bez obzira koliko bih bila svesna da je to neophodno i za njegovo dobro i da dobro sa njim postupaju. Mirno bih zaspala tek kada bi moje dete bilo izleceno.



Pa treba "keba" da leci komplekse na njemu.Sa druge strane karamute mogli ste da vidite Vladu u emisiji na rts gde je sale bio.Vlada je zlostavljao fizicki svoju majku ali je kroz ljubav upoznao Boga i danas je uzoran Hriscanin.Nasilnika silom jos niko nije izlecio.A i Branko ne treba da se hvata da radi sa narkomanima ako za to nema dar od Boga.A to opravdanje da narko kartel,narkomani,Bajden i svi ostali napadaju Baneta i ostalu ekipu moze da se okaci macku o rep.Ovde se radi o nasilju onih koji su leceni strahom(keba i brigada) a Bane je taj koji je prvi to seme posijao.karamute ti si bio u tom centru ako se ne varam?
Yesenia
Posts: 69
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:34 pm

Re: crna reka

Post by Yesenia »

Ako je bio u CR, onda sam ja debelo omanula u proceni.

Zato mi je jos teze da shvatim njegov post..ne mogu nikako drugacije to da shvatim nego kao Stokholmski sindrom..
karamut.stari
Posts: 51
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:21 am

Re: crna reka

Post by karamut.stari »

da li ste kao majka dosli u dilemu da li bi radije da vam dete bude u crnoj reci ili da overi
da se razumemoja nisam podrzao onaj nacin lecenja ili teskog mlacenja ali sam za jedan suroviji nacin od ovoga kojeg vi zagovarate
vi sa ovim nacinom samo produzavate agoniju svoje dece i na kraju vam zavrse na groblju
narkomanija nije slicna upali grla da se leci sa par lekica
da vidio sam crnu reku kao suovisnik i pomogla mi je a da moje dete nije ni samar dobilo
vidio sam i vladu onaj dan kad je bio na tv
taj dan je moje dete izaslo iz centra
ali razlika je izmedju mog deteta i deteta ove vrle majke jer ja sam malo ranije poceo da resavam problem
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: crna reka

Post by viola »

karamut.stari wrote:pratim ovu temu pa mi se postavlja jedno pitanje
brutalnost ne podzavam ali ko jos osim narkomana osudjuje oca Branislava
lekari koji se bave lecenjem narkomanije cute
sa razlogom jer i njima je doslo milion puta da zadave pacijenta
roditelji cute jer bi bili sretni da mogu da se rese bede i da negde prisilno smeste dete i da bar jedan dan odspavaju normalno a da ne strahuju sta ce se desiti sa njihovim detetom
izleceni narkomani cute jer znaju sta se desava kad je neko nadrogiran i sta je u stanju da ucini
i nisam nasao odgovor ni na pitanje koji je to siguran nacin izlecenja narkomana
i posto se zna da uz jednog narkomana nadrlja jos najmanje tri osobe da li je do sada na prostoru eksjugoslavije ijedan zastitnik ljudskih prava pokrenuo pitanje zastite zrtava od narkomana
da li bi bilo dobro narkomana za koga lekarska komisija utvrdi veliki stepen ovisnosti staviti u trajnu izolaciju da bi se zastitili roditelji braca sestre deca i jadni i nemocni na ulici koji su zrtve narkomana
i jos jedno pitanje
koliko humanog ima u narkomanu i da li je on spreman ista uciniti za nekog bliznjeg ako nista da li je spreman ne ukrasti od mladje sestre ili od svog deteta ili od bolesne bake
razmislite malo
borite se na sve nacine protiv droge
podrzite sve nacine borbe jer nista nije brutalno kao narkoman kad trazi drogu


Ja nisam primetila da se o ovome cuti, bar na ovom forumu, nekoliko puta je tema isla pod kljuc. Razumem Vasu perspektivu, ali, kakve su ovo gluposti na koje se pozivate, kao i svi puleni popa Branka. Sigurno da medju narkomanima ima puno ljudi koji su pocinili teska krivicna dela. Ali, za to postoji sud, zatvor, a ako se neko i i izvuce, ostaje Bog da presudi za one koji veruju. Ne moze pop, lekar, poljoprivrednik, krojac, advokat, mesar, mlekar, ko god, da sudi bilo kome zbog pocinjenih nedela. Za to postoji samo jedno mesto - drzavna ustanova zvana sud, i nacin kaznjavanja koji on propise za konkretnu situaciju. Medju alkoholicarima (a svi znamo da je medju narkomanima mnogo onih koji dolaze iz alkoholicarskih porodica) ima mnogo kriminalaca koji zlostavljaju zene i decu, zatim, tu su i razlicite psihopate o kojima citamo u crnoj hronici svakog dana, ljudi koji puknu iz cista mira, jednom recju, u drustvu ima puno bolesti i problema. Ni jedan se ne resava batinom. Ko je taj kome je cista savest? Ko je taj ko sme da baci kamen na drugog coveka? A iz prilozenih snimaka smo videli da ima i ljudi koji misle da imaju neko pravo da sude, kao da su savrseni. MOje misljenje posle svega sto smo ovde pisali i sto sam cula i videla u poslednje vreme, jeste da je taj pop ozbiljno psihicki bolestan i da je u svoje ludilo uspeo da uvuce citave porodice i cete mladih ljudi koji su bili najslabiji i najpodlozniji manipulaciji. Niko normalan ne radi to sto je on radio, i o tome jos i govori javno? Psihijatri ce reci svoje o njemu, ali za sada, mislim da nema potrebe da se vise diskutuje o ispravnosti metoda Crne reke. Sinod je rekao svoje, lekari, pravosudje, celo drustvo, svi se gnusaju i osudjuju. Prema tome, popu ostaje samo shacica nesrecnih porodica da ga prati u ambis. Koji je sam sebi iskopao.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: crna reka

Post by YugoS »

Evo proslo je vec nekoliko dana od prasine koja se digla u vezi CR i Branislava,sad se prasina spusta,a tako i emocije.
I dalje problem CR vidim samo kroz transparentnost metoda koje se gore primjenjuju.

Znaci ako sam dosao kod Popa Guzomlata i potrazio pomoc,a on mi predocio kako i sta se radi i ja to sve uredno potpisao,stvarno ne vidim razlog za ukidanje CR.
Kontam ovako; dobar dan-dobar dan,ja sam taj i taj i zelim da mi pomognete ali bih da znam kako vi to radite?! E sad,ako je Branislav iznio svoje varijante u smislu da za ruzan pogled dobijes prijekor,za manju psovku jedan samar ili lopatu,za vise psovki manje batine,za ovaj prekrsaj vece,a za nesto krupnije dobre batine kao na snimku ,ako mi se kaze da prvih 10 tak dana nema odustajanja i da ce me sprijeciti svim raspolozivim sredstvima i tako dalje (samo da je tzv ugovor precizan),ja stvarno ne vidim razlog za frku.

Ali ako sticenik i narkoman ne zna sta ga ceka ili jos gore da roditelji znaju,a nisu djetetu rekli,e to je vec druga prica i treba da se digne galama i sve to.

:D
narkoman sam al' najlepsi.
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: crna reka

Post by taranta »

Yugo 45, slažem se sa tobom, samo što TE bitne stvari na ugovoru uvjek pišu malim slovima
Ne bi smjelo tako, znači, po Obligacijama, ugovor nije pravičan, pada na sudu. A do sudnjeg dana, ovaj suda, ? ćuvaj te guze :-D
Između dva zla ne biram ni jedno!
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Re: crna reka

Post by hermiona »

Mislis ovako:
"Dobar dan, sinko, ja sam pop Branislav i bicu tvoj duhovni otac za vreme tvog lecenja. Nas tretman izgleda ovako: ako si dobar i radis sve sto ti naredim lepo cemo se slagati. Ako ne, procedura po ISO standardu 9000 i prema politici kvalteta sprovodi se kroz sledece korake: ako probas da svojom voljom izadjes odavde u prvih 10 dana bices podvrgnut ujedima pasa tragaca, batinjanjem iz sve snage lopatom po dupetu (ali mozda nekad omasimo pa zahvatimo i ledja ili glavu), zatim cemo te pesniciti do nesvesti, a i onda bi neko mogao da te drzi a mi nastavimo sa udarcima ali ti to neces previse osetiti jer vec neces znati za sebe. Onda cemo te izvesti napolje, nastaviti da te udaramo i ponizavamo dok se ne smorimo. Posle tih 10 dana moci ces da izadjes ako svoj odlazak najavis 10 dana unapred i ako neko dodje po tebe, ali mi ne zovemo roditelje za takve stvari, a ti nemas pravo na telefon, pa posto bi to znacilo da hoces da pobegnes vracamo se na proceduru sa pocetka. Za manje prestupe je ista procedura (eventualno bez lopate), ali tu ja nabadam glavom ukoliko procenim da je moja glava tvrdja. Ako nije, opet se vracamo na lopatu. Ako ti posle par meseci dodju roditelji i probas da im ovo ispricas, a oni ti cudnim slucajem poveruju, vracamo se na pocetnu proceduru, ali ovaj put ukljucujemo i roditelje (tzv.procedura porodice Vasic). Ako ti ne poveruju (sto je i bolje po njih), OPET SE VRACAMO NA PROCEDURU SA POCETKA. A mozda i nikad ne budes podvrgnut proceduri ako si dobar, ko zna. A sta znaci primereno ponasanje? Pa to ne znamo ni mi, odlucujemo u hodu. E, da, umalo da zaboravim, boravak ovde kosta 400e, ako kasnite sa mesecnom uplatom, sledi procedura sa pocetka koja ovaj put sigurno ukljucuje roditelje bez obzira na tvoje ponasanje, ne moraju da dolaze, oticice moji ljudi do njih. Jel potpisujete pristanak?"
Ma daj! Ali verujem da bi opet bilo roditelja koji bi na to pristali, sve samo da mirno spavaju i da komsiluk ne prica da im je sin narkoman.
Steta sto u CR nema deo i za devojke, ne smem ni da pomislim sta bi njima radili.
Misli da bi dr Mengele da je ziv zavideo popu, em uziva u mucenju, bavi se naukom (medicinom), a sve pod okriljem crkve i dobrocinstva. Pa to ni Hitler nije uspeo do te mere!
Post Reply