Sto pre da odeeee

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
vivin
Posts: 61
Joined: Thu May 17, 2007 5:21 pm
Location: Banja Luka
Contact:

Post by vivin »

redhead wrote:Čitala sam o metodi "Projekat čovek" na sajtu http://www.izaberi-zivot.rs.ba i o zajednici Susret. Pretpostavljam da je to isti metod kao u Marjanovcu.
Imam par pitanja:
Koliko dugo se ostaje u centru Marjanovac?
Da li imaš neki kontakt telefon gde bi mogla da se raspitam za detalje?
Da li se dugo čeka na mesto ako ga tamo prime?

Hvala Javore Smile
javor wrote:Mislim da se u komuni ostajeotprilike oko 2 godine, s tim što imaš i taj period kada dolaziš u komunu s vana na sastanke (završna faza).
Dobro si našla to je ta internet stranica.
Znači informisala si se pa da ti nepišem ništa ekstra dalje.
Isparavka: pomenuta stranica: http://www.izaberi-zivot.rs.ba (trenutno u doradi,osvježavanju informacija i mijenjanju izgleda)
je u vlasništvu Udruženja građana "Viktorija" i Terapijske zajednice "VIKTORIJA" iz Banja Luke
koja vodi dvije komune- Terapijska centra, "BASTASI" i "KADINA VODA,STRIČIĆI" kod Banja Luke, a koji nemaju nikakve veze sa komunom u Aleksandrovcu...čak ni sa Zajednicom Susret koja nam je bila uzor i čiji su nam supervizori svesrdno pomagali u formiranju naše zajednice.Na čemu smo im zahvalni.
U prethodnim postovima sam napisao obavještenje u kome stoji da je došlo do promjene u nazivu , i da je bivša Zajednica "Susret" sada Zajednica "Viktorija".Nekoliko fotki i detaljnija objašnjenja o radu zajednice se mogu naći na temama o Zajednici Viktorija i prije toga o Zajednici Susret.
Sve ovo radi tačnog i pravilnog informisanja.
Srdačan pozdrav, vivin...
8)
Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti "VIKTORIJA"


Srđe Zlopogleđe 27. Banja Luka

++ 387 (0)51 467 462 SOS linija

tel./fax. : ++ 387 (0)51 43 43 00

viktorija@spinter.net

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
User avatar
redhead
Posts: 10
Joined: Thu May 31, 2007 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by redhead »

Znam Vivin da Marjanovac nema veze sa Viktorijom, međutim čini mi se da rade po istom principu, Javor je reako da se u Marjanovcu radi po "projekatu čovek", a prepostavljam da je to isti princip kao u Viktoriji.
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
vivin
Posts: 61
Joined: Thu May 17, 2007 5:21 pm
Location: Banja Luka
Contact:

Post by vivin »

javor wrote: Međutim, upoznao sam i neke ljude iz U.G. Viktorija onako na brzinu, ali malo znam o principu radu Zajednice "Viktorija". Pa evo možda i jedan poziv da nam se malo opiše to mjesto. A nadam se da će i redhaedu koristiti.
...kao što i napisah...
Nekoliko fotki i detaljnija objašnjenja o radu zajednice se mogu naći na temama o Zajednici Viktorija i prije toga o Zajednici Susret.
kao i na :
http://www.izaberi-zivot.rs.ba
ili na telefon Savjetovališta za prevenciju i tretman zavisnosti : + 387 (0)51 211 525
Usluge savjetovališta su,naravno, besplatne.
Savjetovalište za prevenciju i tretman zavisnosti "VIKTORIJA"


Srđe Zlopogleđe 27. Banja Luka

++ 387 (0)51 467 462 SOS linija

tel./fax. : ++ 387 (0)51 43 43 00

viktorija@spinter.net

http://www.izaberi-zivot.rs.ba
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
redhead
Posts: 10
Joined: Thu May 31, 2007 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by redhead »

Zadužila sam mamu da nazove, jer ja obavezno nešto bitno zaboravim da pitam, javiću vam šta su joj rekli.
Inače brat mi se vraća u sredu, do tad bi trebalo da imamo pripremljenih nekoliko varijanti za njega.
Samo razgovarajući sa vama imam utisak da nisam sama u ovom svemu i mnogo mi to znači.

Hvala svima na trudu! :)
User avatar
redhead
Posts: 10
Joined: Thu May 31, 2007 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by redhead »

Brat se vratio kuci u sredu, tvrdi da je dobro i da mu ništa više ne treba od terapije, to sam i mislila da će biti. On jednostavno ne želi da nastavi lečenje, smatra da je završeno jednim inplantom.
Odbija čak i razgovor o nekoj zajednici, a daleko je od toga da prihvati ideju da ode u neku :(
Mogu vam reći da sam užasno razočarana i ne vidim izlaz iz ovoga. Na koji način da mu otvorim oči? Kako da ga nateram da prihvati?
User avatar
sarrah
Posts: 37
Joined: Sun Oct 15, 2006 1:06 am
Location: Beograd

Post by sarrah »

Pricajte mu svaki dan o komuni, ti, mama...ma svi koji ga poznaju...Recite mu da je to jedini nacin na koji mozete i zelite da mu pomognete, u suprotnom necete mu pruziti nikakvu pomoc ni podrsku...Budite jaki i odlucni...
Every star in the sky
tells us how
and shows us why
we must all
give universal love
User avatar
redhead
Posts: 10
Joined: Thu May 31, 2007 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by redhead »

Veruj mi Sarrah, da ja pokušavam na sve moguće načine da razgovaram sa njim, ali mama je da kažem na neki način odustala od njega. Stvar je u tome što mu nas dve ne možemo ništa zabraniti, ostalo je samo da ga nagovaramo i da se nadamo da se neće predomisliti.
On tvrdi da je dobro i da se neće vratiti heroinu, ali znam da i sam ne veruje u to što govori.
Pokušavam da ohrabrim majku a njega nateram da razmišlja.... Bojim se kako ću se pogledati u ogledalo ako ne pokušam sve što mogu :(
User avatar
sarrah
Posts: 37
Joined: Sun Oct 15, 2006 1:06 am
Location: Beograd

Post by sarrah »

Znam da se boris i moras da nastavis...Mama verovatnu posustaje, ali ne odustaje...Znam da ne mozete nista da mu zabranite, ali mozete da mu okrenete ledja, da mu ne pruzite ista sem podrske ako odluci da ode u komunu...verujem da kada oseti da je sam i nema nikoga, mozda i po razmisli o svemu!!!
Drzi se, teska je borba, ali vredna truda!
Every star in the sky
tells us how
and shows us why
we must all
give universal love
Post Reply