Sto pre da odeeee

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
redhead
Posts: 10
Joined: Thu May 31, 2007 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by redhead »

Ljudi ja se borim, a kao da ga ja teram da se leci. On tera po svom i dalje :( Cini mi se da je krenuo sa lecenjem samo da bi nam na kratko zapusio usta, kao leci se :?
Cini mi se da samo ceka da prodje 3 meseca i implant pa da nastavi po svom.
Ne pridrzava se niceg sto su mu rekli, cak i lekove bira, kao neke bele nece da pije. Ne zeli psiho terapiju i stalno mu je dosadno, a nista pametno ne zeli da radi, sem da bleji. Za komunu nece ni da cuje, on sve zna i cuo je od ovog i onog kako to sve ide, tamo se jos niko nije izlecio!

I sta da ja radim sada? Kako da ga pokrenem sa mrtve tacke?
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

saša-ex wrote:- manastir Crna reka, počeo sa radom pre 2-3 godine, osnovao ga otac Branislav koji se već petnaestak godina bavi radom sa narkomanima, plaća se 300 evra mesečno ali se besplatno primaju i ljudi koji nemaju sredstva, imaju stotinak momaka u programu trenutno, program je takođe zasnovan na religijskom principu, po prvim procenama imaju veliki procenat izlečenosti.
Ovo je tekst koji je postavljen nekoliko postvova nize, sto se tice cigareta, mislim da su dozvoljene samo u Crnoj reci.
Ne znam tacno kolika je cena trenutno, ja kad sam bio bilo je manje. Mada je bilo dosta onih koji nisu placali. Cigarete jesu dozvoljene.. Jedno vreme su nam bile zabranjene[bozicni post i ostalo], pa smo pushili chaj (a stajao mi je osusheni nikotin iznad glave, ali shta cu, kad nisam znao kako izgleda 8) )

Koliko ja znam, procenat izlecenosti jeste velik. Jeste da se potencira na religioznosti kao smernici unutar terapije, ali.. Sta znam, ja sam imao neko svoje misljenje i nasao sam zajednici jezik sa O. Branislavom i ne secam se da mi je ikad ista prebacio.

redhead:
sta da ja radim sada? Kako da ga pokrenem sa mrtve tacke?


Joj... Ne znam.. Mogu ti reci iz licnog iskustva. Mene nista nije moglo da pokrene dok mi se nije desila tragedija u porodici, totalno padanje u mrak, pa onda over.. Nebitno to, mislim da, svako mora sebe da motivise..
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
Post Reply