KAKO DA PRESTANEM DA BUDEM BESDKORISNA JEDINKA?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

KAKO DA PRESTANEM DA BUDEM BESDKORISNA JEDINKA?

Post by pepeljuga84 »

Skoro sam gledala tv,i citala knjigu,sve dok mi u trenutku potpunu paznju nije privukla odredjena reportaza.
Naime,ne mogu vas u potpunosti uputiti u ovu,po meni najmanje gnusnu reakciju naroda (necu ih nazvati ljudi jer za mene takve osobe nisu nista bolje od nacista,ratnih zlocinaca i sl.)
Evo o cemu se radi.
KRAJ LAZAREVCA TREBA DA SE OTVORI NEKI VID TERAPISKE ZAJEDNICE,NISAM SIGURNA DA LI JE U PITANJU ODREDjENA KONUNA ILI NESTO POD OKRILJEM SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE-STA GOD...
VEROVATNO SE PITATE IZ KOG RAZLOGA JA VAMA OVO NAPOMINJEM,KADA NI SAMA NE ZNAM O KOM VIDU TERAPIJSKE ZAJEDNICE JE REC,KOJI SU USLOVI ZA PRIJEM,KAKO CE FUNKCIONISATI ITD.(inace bih iskreno volela da onaj ko je obavesten o ovim stvarima otvori posebnu temu i sve nas obavesti)
PITATE SE,STA JE MENE NAVELO DA OSOBE KOJE ZIVE U LAZAREVCU U NAJMANJU RUKU NAZOVEM NELJUDIMA,ZASTO MI JE ZASTAO DAH,U MENI SE JAVIO NEVEROVATAN BES ZBOG NEMOCNOSTI I SLABOSTI KOJU SAM U TRENUTKU OSETILA :?:


USELJENJE,KAO I NAJVEROVATNIJE ZAVRSNI RADOVI OVE KUCE SU POD UPITNIKOM IZ JEDNOG PROSTOG I ZA NEKE LJUDE NORMALNOG , MEDJUTIM ZA MENE POTPUNO NESHVATLJIVOG RAZLOGA.
KOJEG-PITATE SE...AJDE RECI VEC JEDNOM JELENA :!: :!: :?: :!:
SRAMOTA ME JE,ALI EVO...
PO REPORTAZI O KOJOJ SVO VREME PISEM,I GRADJANIMA KOJI SU ANKETIRANI NJIH 100%--ALI PRIJATELJI MOJI 100%,SVI DO JEDNOG,CEO LAZAREVAC(koji je inace beogradska opstina. prim aut.),TVRDI DA JE BITISANJE,BLIZINA MA UOPSTE DELJENJE KISEONIKA SA STANARIMA OBLIZNJE KUCE(ILI KAKO SU IH ONI NAZIVALI "TI" , "TAKVI" ,"OTPAD DRUSTVA",JE ZA NJIH NEPRIHVATLJIVO JER,POBOGU,ONI IMAJU MALU DECU ,UNUKE, ZENE,IMANJA,PRODAVNICE,AUTOMOBILE,ITD :!: :?: :!: :!: :?:
NjIHOV ZAKJUCAK JE DA STANARI OBLIZNJE KUCE BI MOGLI BUKVALNO OPLJACKATI SPALITI SILOVATI I KO ZNA KAKVU SATETU JOS NANETI NJIHOVOJ ZAJEDNICI :?: :?: :?: :?: :?:

Ja priznajem,pod utiskom sam cele ove price i prosto ne mogu da verujem rodjenim ocima i usima.to jest onome sto sam videla i cula.Ali ; u celoj toj prici,gnusnoj kako sam Je u samom startu nazvala,mene muci jedna stvar.Gde su nevladine i humanitarne organizacije,gde su timovi,pa ako treba i vojska strucnjaka i ljudi zdravog razuma koja ce pomoci ljudima koji ce iskreno pozeleti da se izlece od narkomanije,a ocigledno je da odlaskom u oblast sa ovakvim stavovima nece doprineti nijhovoj borbi.I drugo,ko ce gorepomenute ljude izvuci iz mraka srednjega veka u kome zive,i lupiti ih samarom istine po licu.
NARKOMANIJA JE BOLEST DRUSTVA,NE SAMO POJEDINCA :!:
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Pa to je reakcija koja je tako česta, ne samo kod nas, nego svuda, to su predrasude, to su godine i godine gluposti i dezinformacija po medijima...Ko to može da promeni? Doktori teško, pa 90% njih ima isto takvo mišljenje, to su isti oni doktori koji ne žele da imaju bilo kakav dodir sa obolelimi od HIV-a. Da neće možda političari? Ili naši socijalni radnici? Narkomanija predstavlja gubu 20. i 21. veka...Za većinu ljudi to je tako, za većinu je to neizlečiva bolest. A te predrasude samo mi možemo da promenimo.
perica

Post by perica »

bravo sale,ja vise nemam snage ni da pricam,a kamoli da se borim kao ti,svaka cast.... samo guraj i neka te Gospod cuva sacuva
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Mogu samo potvrditi ovo što je Saša rekao.
Pa protiv Udruženja Link je cijela ulica potpisala peticiju kad smo otvorili kancelariju, do Općine išli ljudi, plakali kako im narkomani zvone na vrata, kako će ih oni ubiti ako im ko priđe i dan danas neće nikome da kažu gdje je kancelarija, ako ih neko pita. A mi UOPĆE NE RADIMO S OVISNICIMA, nego sa učenicima osnovnih i srednjih škola na primarnoj prevenciji,

I gdje god se spominje otvaranje nečeg što ima veze s narkomanijom, odmah se pišu peticije. Ja sam se više prestala nervirati....
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Da li moze neko da mi da KONKRETAN odgovor kako bih mogla ja sa eventualno jos par dobrovoljaca oranizujem nesto,ili otkud znam, stvorim neku organizaciju (mislim ne moram ja licno-ja sam oivde najmanje bitna) koja bi terenski,a i preko medija apelovala na ljude,normalnim recnikom uputila ih u problem,usla u srz drustva kao sto su i predrasude usle,i radila na tome da se iste iskorene? IMA LI POMOCI?
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

sto se cudite kad je jasno i vrapcima na grani da mi homo balkanikusi i dalje zivimo u srednjem vijeku...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

pepeljugo, mislim da ti Saša može reći koliko je dug put koji trebaš preći da te neko shvati ozbiljno ako nisi ljekar, dipl.ovo ono... Moj ti je savjet da na to sada ne trošiš energiju. Jedino ako već postoji neka organizacija koja se bavi pitanjima ovisnosti, pa da im se priključiš i vidiš da li preko njih možeš pokrenuti neku inicijativu.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja cu se prikljuciti akciji ako od nje bude nesto !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
star

Post by star »

Nema šanse, bar što se tiče Lazarevca! Tu je neko želeo otvoriti zajednicu pod okriljem crkve. U novinama je pisalo "nalik onoj u Kovilju i onoj u Crnoj reci", što znamo da nemaju veze jedna sa drugom, tako da se ne zna ko je hteo da otvori, mislim koja struja! U svakom slučaju, način na koji je prezentirano meštanima navodi na zaključak da bi se tu "lečili" narkomani, a ne boravili bivši narkomani, te je izgleda najviše taj detalj rezultirao buntom! Predsednik Opštine im je obećao da će postupiti po njihovoj volji, a meštani su zauzvrat obećali investicije ukoliko se umesto Centra za narkomane, otvori dečiji dom ili slično!
Postavlja se pitanje diskriminacije, zar ne?! To će uvek biti prisutno, bez toga se ne može!
User avatar
Moonlight Hermit
Posts: 33
Joined: Sat Aug 05, 2006 5:53 pm
Location: House of Ptah..

Post by Moonlight Hermit »

Poz.

Shto se tiche komune u Lazarevcu, svratio sam tamo kad sam se konacno vracao za Beograd iz Crne Reke. To takodje drzi O. Branislav.

Ukoliko je rec o tome, onda je ta komuna zamisljena kao zavrsni stadijum boravka u CR.
,ONI IMAJU MALU DECU ,UNUKE, ZENE,IMANJA,PRODAVNICE,AUTOMOBILE,ITD
Bleh.. Malogradjanski tripovi. Tamo gde sam ja bio je bilo chetvoro maloletne dece, a 50 dzankija, shto skinutih, shto u procesu, pa im nikad nije falila dlaka sa glave.. Naprotiv..

Vezano za ovo, pokusavam da se setim koliko su susedne kuce zapravo blizu.. aLi, kao sto rekoh, nije ni bitno, tamo bi (valjda) trebalo da odu osobe koje su ciste barem 6-7 meseci.

Sve najbolje,
M H
This is happening for your pleasure, at your leisure, use your evil, when you want
Post Reply