Terapijska zajednica Kampus,Rakovica

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Boga mi i ja bi da se ushushkam tamo :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Raspitala sam se za cijene... Cijene još uvijek nisu utvrđene, jer ih utvrđuje Skupština Kantona Sarajevo, a osoblje ne može na njih utjecati.

Pretpostavljaju da će se cijene kretati od 400 eura za ljude iz Kantona Sarajevo do 1200 eura za ljude iz Zapadne Evrope mjesečno.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Ako vam treba strucno osoblje... :)
Kuca jako lepo izgleda, svaka cast!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

hermiona wrote:Ako vam treba strucno osoblje... :)
Kuca jako lepo izgleda, svaka cast!
Izvini, hermiona, šta si po profesiji? Možeš mi i na pp odgovoriti.
javor

Post by javor »

Sanela i mi smo ovde puno čuli o Rakovici i nekako čekamo da rakovica krene sa radom. Naravno puno sreće i uspjeha. Ja se nadam da ćeš nas ili mene svejedno obavjestiti koji će se program sprovoditi, koliko je predviđeno vrijeme rehabilitacije, koliko se plaća i što sve treba jednom ovisiku koji je potencijalni kandidat da uđe u program. Naravno puno sreće i uspjeha Ti i Vam svima gore zelim.
star

Post by star »

Hvala Sanela na odgovoru. Upravo sam sada slučajno pogledala i topic o komuni u Trnovcu. Suma od 300km mesečno je potpuno realna, obzirom da treba uposliti osoblje, da se zajednica ne finansira od sopstvenog rada itd. Isto važi i za ovu u Rakovici. Pa ovo izgleda kao hotel sa pet zvezdica, da ne govorim o uslovima i osoblju koje si navela!Po meni, obzirom da je smeštaj u rangu sanatorijuma i to zapadnog nivoa, šteta što ne postoji mogućnost otvaranja stacionara, gde bi postojala mogućnost i fizičkog skidanja, jer bi se na taj način više ljudi odlučilo! Ovako, velika većina onih koji se skinu ne razmišlja uopšte o mogućnosti odlaska u komunu, tek ako naprave recidiv, ta se mogućnost otkriva!
Hoću samo da skrenem pažnju na cene koje su veoma realne i razumne za razliku od nekih drugih komuna ( neću ih imenovati ovom prilikom, ali zna se koje su). Nismo mi tako bogata zemlja da novac ne bi igrao bitnu ulogu, iako se roditelji uvek snađu za zdravlje deteta. Baš zbog toga, ružno je kad te neko vara, teži da se obogati na tuđoj nesreći!Ovo su i više nego realne cene, primerene standardu u Bosni, a podnošljive i za Srbiju, kao i Hrvatsku ( da ne govorim)!
javor

Sorry

Post by javor »

Sorry sanela pročitao sam tvoje predstavljanje TZ gdje sve piše što me interesuje.
Kompjuter mi je u kvaru, javljam se iz nekih internet klubova koliko mi posao dozvoli pa nisam sve komentare podrobno ni čitao.
SORRY!
Pozdrav
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ja mislim da su cijene žara!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

šta znači žara?
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

hehe, skupe! nego de odgovori mi na pitanje, poslala sam ti poruku
Locked