Da li je batina izasla iz raja?

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Locked
miss j
Posts: 1
Joined: Wed Apr 11, 2007 12:13 pm

Da li je batina izasla iz raja?

Post by miss j »

:smt059 Uzasnula sam se saznanjem da u jednom manastiru na Mokroj Gori narkomane lece tako sto ih kaznjavaju batinama. Naime, primaju ih u apstinencijalnoj krizi, ne daju im nikakve lekove, i tako desetinama kilometara udaljeni od bilo kakve civilizacije u najgorem mogucem stanju moraju da trpe jos i batine. Pitam se gde onda novac koji roditelji daju (oko 400 evra za mesec dana) odlazi i ko tom ocu Branislavu daje za pravo da na tako brutalan nacin "leci" svoje sticenike? :smt065
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Slažem se sa tobom...katastrofa... :axe:
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?t=901

Tema o misionarskom centru Crna Reka je već bila.
star

Post by star »

Da, upravo su sprečili otvaranje najnovije zajednice pod okriljem crkve u jednom selu pored Leskovca! U tekstu dalje stoji:"Trebala se otvoriti zajednica po uzoru na one u Kovilju i Crnoj reci..."- što su dve dijametralno različite zajednice, zajednička im je samo pripadnost istoj crkvi! Dotle dovodi nezainteresovanost nadležnih ( crkvenog aparata), koji ukoliko već odobravaju otvaranje takvih centara, moraju zauzeti i jedan zajednički stav u organizaciji!
FuckedUp
Posts: 16
Joined: Wed Aug 30, 2006 7:19 pm

Post by FuckedUp »

Mozda nije bas iz raja izasla ali blizu je. Za neke je stvarno jedini lek, i uz to i deluje!!!
perica

Post by perica »

Zasto bi za nekog iz raja izasla ,ako on sam vec ne zeli da zivi u samom raju? Malo je isuvise radikalno to ?1
Da li bi tako trebalo da se ophodimo i prema psihijatriskih bolesnicima....
A,sta je otac pretukao zenu i decu i izbacio ih na ulicu,sta sa njima,pa sa pedofilima,i ostalim bolesnicima. Prema njima ,treba biti okej i po propisu. Da se vratimo na :oko za oko,zub za zub,
mislis da bi to bilo okej ili zajebano?
Pa i na zivotinje deluje,ali valjda nismo zivotinje?!
FuckedUp
Posts: 16
Joined: Wed Aug 30, 2006 7:19 pm

Post by FuckedUp »

Ako pricamo o Crnoj reci onda provereno znam da je taj koji dobije te batine sigurno to i trazio tj. nije ispostovao minimum pravila koja dole vaze, a bio je vec upozoren sta ce se dogoditi.
Sta bi ti radio sa bezobraznim i drskim narkomanom koji nema trunke postovanja ni prema kome, u fazonu ja pa ja, osim da pokusas da ga prevaspitas i pokazes mu da se ceo svet ipak ne vrti oko njega, kad do tada vec to nije naucio!
Cak i ne dobiju svi koji prave prekrsaje, vec samo oni na koje to terapijski deluje jer je nekima dovoljno samo reci i skrenuti paznju, a takvih je ipak malo.
Nekima stvarno SAMO to moze da pomogne ne bi li se prizvali pameti.
Ja ipak ne bih mesao narkomane sa ostalim bolesnicima, posebna je to kategorija
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Opet baljezgarije na konto tih batina u crnoj rjeci :shock: da li je moguce da ima ovakvih mozgova? Iskreno sa vama nesto nije uredu....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
perica

Post by perica »

slusaj me zajebano-sjebani,da li ti uopste imas iskustva sa drogom-a,i koliko uopste imas godina? prvo mi na ovo odgovori!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Ova diskusija nigdje ne vodi i u cilju sprječavanja još jedne glupave rasprave na nivou učenika osnovne škole, diskusija se zaključava.
Locked