DNEVNA BOLNICA U PAUNOVOJ 2

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Post Reply
visitor
Posts: 1
Joined: Tue Feb 06, 2007 9:22 pm

DNEVNA BOLNICA U PAUNOVOJ 2

Post by visitor »

Citajuci vas forum, palo mi je na pamet da bih mogla i ja da budem korisna i da preporucim ustanovu za lecenje narkomanije za koju znam da je izuzetno kvalitetna. Radi se o dnevnoj bolnici za prevenciju i lecenje adolescentne politoksikomanije u Paunovoj 2 i namenjena je lecenju adolescenata, kako onih koji su vec probali nesto, tako i onima koji spadaju u rizicne grupe. Vode je dr Majkic, dr Mitrovic i dr Pajic, a bolnica je deo Instituta za mentalno zdravlje u Beogradu. Oni rade sa celom porodicom i pokusavaju da naprave okruzenje koje ce pozitivno delovati na mladu osobu. Ne znam bas mnogo o strucnom delu terapije (ja sam sa njima saradjivala u okviru svoje struke, nemam licnog dodira sa narkomanijom), mislim da je zasnovana na ekosistemskom pristupu i koristi integrativne metode, ali najbitnije je da se tamo moze dobiti pomoc i za dete i za celu porodicu. Ako nekoga interesuje, rado cu napisati njihov broj telefona i druge informacije.
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Post by viola »

Cao Visitor, bas lepo sto si ih pomenula, ja sam pre nekoliko meseci pisala o njima ovde, a ostavila sam i broj telefona, mislim da je pod terapijske zajednice u Srbiji ili tu negde... :?: Ne znam da li si napisala da je to drzavna ustanova, i da je samo za adolescente (znaci do 18 godine, iako se neki i sa mnogo vise godina osecaju tako, ali na zalost, ne primaju preko... :roll: :D ). tako da je ova informacija pre svega za zabrinute roditelje koji sumnjaju da su im deca u PAS- prici, da mogu slobodno da im se obrate i ako nista, provere da li imaju razloga da brinu ili ne. Toliko od mene, i Visitor, ako hoces, napisi mi na PM odakle znas za njih? ;-) Pozzzz svima :D :)
Post Reply