moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sanela »

Idi na podforum terapijske zajednice, tu imas neka iskustva.
Mada, sve je to slicno, program je isti. Ako si se odlucio za komunu, idi, nema tu puno nekog biranja. Ne ides u hotel, na odmor, nego na lijecenje... komuna je tu da te usmjeri, a na tebi je da se mijenjas
Sretno....
korisnik999
Posts: 14
Joined: Fri May 24, 2013 10:18 am

Re: Pozdrav svima na sajtu...

Post by korisnik999 »

hunter wrote:Treba mi informacija od nekoga ko je imao iskustva iz nekog reto centra u Hrvatskoj,prednost ,Split ili Zagreb , ali sto je prije moguće.
Molim vas ne znam koliko ljudi sa tim iskustvom je sada on line, a ko je bio tamo ,ako jeste bas bi mi pomogli u izboru nekeod te dvije komune,mada dolazi u obzir i neka u Zagrebu ili okolini Zagreba...
Unaprijed zahvalan Hunter :?: :drinkers: prelila je kap času odaaavno ......
E da Split Zadar,Rijeka Zagreb...... please help me......
Eh vjerojatno si već u nekoj sekti - komuni u Hrvatskoj završio..Po mom slobodnom mišljenju i iskustvu odlazak u komunu je odlazak iz krajnosti u krajnost.Treba se prije svega naglasti da za njih ne vrijede neki zakoni u RH.A prvi je oduzimanje protupravno slobode na način ako štičenik recimo nakon mjesec,dva,šest zatraži otpust ne može ga dobiti.Tj. ako otiđeš na robiju u zatvor znaš da ideš doma tog i tog datuma jer ti oduzeta pravno sloboda.Dok u komunama štičenici uzimaju vlast i zakone RH u svoje ruke.Čovjek nemože donijeti odluku da se svjesno izolira od svijeta na minimalno 2.g.! Tj. ako si se odlučio na liječenje u vjerskim komunama znači Reto,Remar itd. ako nisi spreman tamo ostat 1 .g. minimalno nemoj niti krenuti.I moraš znati da nema TV-a.,Novina,Kompjutera,Posjeta min. 1 godinu...Striktno jedan dan ovako izgleda - jutro: Molitva -rad - ručak- rad-molitva -večera - spavanje i tako u krug sa malim izmjenama u Nedelju...šta se tiče RETO centra od Zagreba do Splita i svih ostalih vjerskih zajednica tj. ja bih rekao sekta.Jer sve što se tamo zbiva itd. je u Hrvatskom rječniku okarakterizirano kao sekta.Zato se opet ponavljam odlazak u vjersku zajednicu(sekta) komunu je odlazak iz krajnosti u krajnost.
Post Reply