moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sanela »

dalmatinac@ wrote:
alien wrote:MOJ TI JE SAVIJET ZA HR.BIJEZI OD RETO C.,CENACOLO I SUSRETA VIJERUJ MI ZNAM.ALI PROBAJ U KOM.PAPA DJOVANI,MIJESANE SU MUSKARCI I ZENE SU "ZAJEDNO"DOSTA SU LIBERALNI I IMA IH PO CIJELOJ HR.IMAS 10 CIGARA NA DAN,2 KAVE,USTAJANJE U 7,3X SEDMICNO TV,NAVECE NEKE DRUSTVENE IGRE,MOLI SE 2X NA DAN PO 15MIN.(100%nije obavezno)MISA NEDELJOM I IZLAZE IZ KOMUNE NPR.POMAZU LJUDIMA U OKOLINI IDU U NABAVKU I SL.CAK IH VODE NA NEKE IZLETE I NA KUPANJE NA MORE ONO NA JEDAN DAN.OVO NIJE SUPLJAK JEL JA SAM BIO U NAJMANJE 5 RAZLICITI KOM.I U OVU IDEM SAD,A ULETIO SAM JAKO LAKO,ZA SEDMICU JEDAN RAZGOVOR I TO JE TO,JA SAM SE DONEKLE OCISTIO KOLIKO SAM MOGAO ALI TO I NIJE UVIJET,NECE TE NIKO TEST.DA VIDI JESI LI CIST TO JE ZA TVOJE DOBRO DA TI LAKSE BUDE-POZDRAV I SRETNO
jel moze broj od te zajednice,interesira me bija san u retu 2 puta i sve je bilo ok dok nisan isa ča a to mi se svida zbog duvana jer puno pusim fala lipa :mrgreen:
5. TERAPIJSKA ZAJEDNICA "ZAJEDNICA PAPE IVANA XXIII"
Sjedište:
21277 Veliki Prolog
Župna kuća 26
Tel./fax.: 021/60 65 06
E-mail: enrico.cavicchi@st.hinet.hr, giorgio.pollastri1@st.htnet.hr
a.    "Zajednica Pape Ivana XXIII"
(Terapijska kuća Majka Marija Nade)
Gornji Orah
Župna kuća 26, Vrgorac (sjedište)
Tel.: 021/606 506
b.    "Zajednica Pape Ivana XXIII"
(Terapijska kuća Sveti Frane)
Zasiok, Hrvace (kod Sinja)
c.    "Zajednica Pape Ivana XXIII"
(Terapijska kuća Gospa Providnosti)
Sipcani bb, Nova Sela, Borovci
Tel.: 020/694 650
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by ivica »

saša-ex wrote:Mesto gde može dobiti saosećanje i ljubav je Reto centar, postoje u Zagrebu, Splitu u Zadru.
Šta će mu saosećanje i ljubav čovjeka se pita za to da ga se skine sa dopa ... ???
ignorance is bliss!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by saša-ex »

Da ih uvuku u sektu i posle iskoriste ;)
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by ivica »

saša-ex wrote:Da ih uvuku u sektu i posle iskoriste ;)
šta ti furaš o sektama ? šta si bio u nekoj ili?
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by ivica »

rajouno wrote:zanima me da li mogu ja odavde,iz cg da odem tamo,neki kontakt tel,koliko je to dobro?odgovor mi treba sto prije.hvala vam unaprijed.
uh pa zajednica susret ima u programu prihvatni centar za skidanje . skidaju te hepovima i subovima. svaki utorak dolazi psihijatar(mozgojebac :mrgreen: ) i u razgovoru sa njim spuštaš terapiju... u prihvatnom centru si najviše 6 mjeseci. a ako se nemoš skinit za to vrijeme i uz takve uvjete u državnoj komuni onda si odjeb karijera .... ako koga zanima više nek ode na stranicu. Ja san bia tamo samo pitaj brajo :wink:
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sanela »

ivica wrote:
rajouno wrote:zanima me da li mogu ja odavde,iz cg da odem tamo,neki kontakt tel,koliko je to dobro?odgovor mi treba sto prije.hvala vam unaprijed.
uh pa zajednica susret ima u programu prihvatni centar za skidanje . skidaju te hepovima i subovima. svaki utorak dolazi psihijatar(mozgojebac :mrgreen: ) i u razgovoru sa njim spuštaš terapiju... u prihvatnom centru si najviše 6 mjeseci. a ako se nemoš skinit za to vrijeme i uz takve uvjete u državnoj komuni onda si odjeb karijera .... ako koga zanima više nek ode na stranicu. Ja san bia tamo samo pitaj brajo :wink:
Ovo je stara tema - djevojka koja ju je zapčela je dobro i ne javlja se više na forum. Ili se javi jako rijetko.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by ivica »

alien wrote:MOJ TI JE SAVIJET ZA HR.BIJEZI OD RETO C.,CENACOLO I SUSRETA
A šta to nije dobro tebi u susretu? pitam te kad već naglašavaš liberalnost? Tu je susret na prvom mjestu to je ajmo reć državna komuna.
ignorance is bliss!
Toni 27
Posts: 3
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:13 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by Toni 27 »

Ja sam bio u jednoj talijanskoj komuni koja želi zove cenacolo u Hrvatskoj ima 20 kuca i nije bitno koje si nacionalnosti,istina da se Brazila na vjeri...ali tamo neides radi vjer nego radi problema sa drogom..utipkaj na joutube cenacolo i dobit ćeš potrebne informacije...meni je ta zajednica spasila zivot
Toni 27
Posts: 3
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:13 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by Toni 27 »

Za narkomana ne postoji lak način put ka ozlijeđeniju ne slušaj price da cenacolo nije dobra komuna...iz svog iskustva kažem da je dobra
hunter
Posts: 10
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:58 am

Pozdrav svima na sajtu...

Post by hunter »

Treba mi informacija od nekoga ko je imao iskustva iz nekog reto centra u Hrvatskoj,prednost ,Split ili Zagreb , ali sto je prije moguće.
Molim vas ne znam koliko ljudi sa tim iskustvom je sada on line, a ko je bio tamo ,ako jeste bas bi mi pomogli u izboru nekeod te dvije komune,mada dolazi u obzir i neka u Zagrebu ili okolini Zagreba...
Unaprijed zahvalan Hunter :?: :drinkers: prelila je kap času odaaavno ......
E da Split Zadar,Rijeka Zagreb...... please help me......
Post Reply