moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by rajouno »

zanima me da li mogu ja odavde,iz cg da odem tamo,neki kontakt tel,koliko je to dobro?odgovor mi treba sto prije.hvala vam unaprijed.
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Au, kojom ti brzinom otvaraš nove teme...Imaš i u Srbiji dve komune za devojke, u Beogradu Reto centar, u Novom Sadu Raskršće. Imaš u delu Terapijske zajednice-iskustvo iz Reto centra u Splitu, mali tekst o komunama u Srbiji i načinu na koji funkcionišu. Da li si zainteresovana za brojeve telefona?
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

sale zanima me samo hrvatska,ako je ikako moguce stupiti u kontakt s njima?puno ti hvala
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Evo ti nekih brojeva telefona, nisam baš siguran da li svi primaju devojke, proveri.
Reto centar - 01/294-71-25
Cenacolo - 021/385-920
Susret - 021/361-200
Remar - 01/339-80-56
Zajednica nPape Ivana XXIII - 021/606-506
Teen challenge Hrvatska - 099/512-378

Naravno, prvo ide pozivni za Hrvatsku
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

cula sam se sa jovanom,majka ce kasnije da ga zove.ok lik.izdogovaracemo se s njim nesto-javicu ti sta je bilo.rekao mi je i tvoje prezime,haha :lol:
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Stvarno je o.k., uopšte ne moraš da sumnjaš... :D
surferica_17
Posts: 12
Joined: Thu Nov 13, 2008 3:31 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by surferica_17 »

zanima me, po kojem kriteriju se odabire komuna? ..tj.da se objasnim, zanima me kako decko iz Istre moze odabrat tocnu komunu jel moze biti ona u Puli, ili mora u Zg ili split? ili jos bolje u drugu drzavu?
hvala!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by AnAna_mo »

Nema to nikakve veze.
Bitno je da mu odgovara program, a ne gdje se nalazi.
Barem ja tako mislim. :smt017
Kako ti je sada dragi?
Jel to razmislja o komuni, il tebi onako beze palo na pamet?
Pozdrav od ANE........ :D
Potpis.
surferica_17
Posts: 12
Joined: Thu Nov 13, 2008 3:31 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by surferica_17 »

..pa ja razmisljam o tome, a jedini nacin da ostane u kontaktu sa mnom je da ode u komunu, i ako bude prihvatio zelim se nac spremna na bilo sta :)
..hvala sto se brines ::)) ..pozdrav i tebi Ana ::))
sestrab
Posts: 2
Joined: Wed Nov 26, 2008 12:10 am
Location: Njemacka

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sestrab »

dobra vecer svima
ja sam ovdje nova ja osobito nemam problema sa drogom ali moj brat,ja trazim NEku komunu ili ustanovu koja je jos malo humana sa svim tim planovima za izlazak iz tog prokletog problema .moj brat je poceo sa hasisom i dosao je do heroina ,on ga ne sprica vec vuce.momentalno sebi nalazi od prijatelja poznanika methadon.i sa tim se pokusava sam skinuti .on vec 14 godina uzima drogu znaci nema sta do sada nije uzeo .samo da je sad zadnjih pöla godine naj vise heroin konzumirao .momentalno pada u depresie nemoze spavat znoi se kad tog vraga vise nema
to je sad samo nesto ukratno o njemu a da nepricam o psihickim problemima

ja bih vas sve zamolila da mi kazete gdje u hrvatskoj ima neka ustanova ili kako se to vec zove komuna koja radi na bazi da takve osobe sa razgovorom sa osjecajem i sa razumjevanjem ljece a ne sa terorom i sa maltletiranjem jer kao sto mi svi znamo nas mentalitet i nas odgoj je na bazi maltletiranja (slusaj oca slusaj majku slusaj ujaka ,tetku ,baku .......a ako ne dobijes batina ili je samo dreka i vika i neka psovka ali ne kod sviju nas ali vecini je tako bilo )

PUNO HVALA ZA BILO KAKAV ODGOVOR JER JA SAM JAKO ZABRINUTA ZA SVOG BRATA JA HOCU DA MOJA DJECA UJAKA IMAJU I JA SVOGA BRATA:JER GA JAKO VOLIM I NE ZELIM IZGUBIT

PUNO HVALA
Post Reply