moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by saša-ex »

Mesto gde može dobiti saosećanje i ljubav je Reto centar, postoje u Zagrebu, Splitu u Zadru.
SAMO CEO ŽIVOT...
sestrab
Posts: 2
Joined: Wed Nov 26, 2008 12:10 am
Location: Njemacka

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sestrab »

dobar dan ja sam ovdje nova nisam ovisnik ali moj brat ja trazim za njega ustanovu gdje je za njega dobro danas sam sa jednim prijatnim covjekom iz ZAJEDNICE nPAPA IVAN XXIII razgovarala dali iko zna kako je tamo i na kakvoj bazi oni pocinju i kakve terpije nude

pozdrav svima i unaprijed puno hvala
zabrinuta sestra
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by sanela »

Do sada se niko nije javljao ko je bio u toj zajednici...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by AnAna_mo »

Ja prvi put cujem za tu zajednicu-komunu. :smt102
Potpis.
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by termit84 »

javi se na broj momaka u podgorici,oni ce ti dati broj djevojke koja te može poslati u split ili zagreb... o Retu govorim,naravno, broj je 00382 20 815 225
alien
Posts: 14
Joined: Sat Mar 20, 2010 8:04 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by alien »

MOJ TI JE SAVIJET ZA HR.BIJEZI OD RETO C.,CENACOLO I SUSRETA VIJERUJ MI ZNAM.ALI PROBAJ U KOM.PAPA DJOVANI,MIJESANE SU MUSKARCI I ZENE SU "ZAJEDNO"DOSTA SU LIBERALNI I IMA IH PO CIJELOJ HR.IMAS 10 CIGARA NA DAN,2 KAVE,USTAJANJE U 7,3X SEDMICNO TV,NAVECE NEKE DRUSTVENE IGRE,MOLI SE 2X NA DAN PO 15MIN.(100%nije obavezno)MISA NEDELJOM I IZLAZE IZ KOMUNE NPR.POMAZU LJUDIMA U OKOLINI IDU U NABAVKU I SL.CAK IH VODE NA NEKE IZLETE I NA KUPANJE NA MORE ONO NA JEDAN DAN.OVO NIJE SUPLJAK JEL JA SAM BIO U NAJMANJE 5 RAZLICITI KOM.I U OVU IDEM SAD,A ULETIO SAM JAKO LAKO,ZA SEDMICU JEDAN RAZGOVOR I TO JE TO,JA SAM SE DONEKLE OCISTIO KOLIKO SAM MOGAO ALI TO I NIJE UVIJET,NECE TE NIKO TEST.DA VIDI JESI LI CIST TO JE ZA TVOJE DOBRO DA TI LAKSE BUDE-POZDRAV I SRETNO
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by davor »

Ako budes slusao ovakve najblaze receno glupe savjete neces daleko dogurati..I ne da ti nece biti lakse nego ce vremenom postajati sve teze i teze..Kosa mi se digne na glavi kad cujem ovakve gluposti.U najboljem slucaju ako poslusas savjet (ako se tako moze nazvati)ovog momka samo ces se kako rece on ,citirati cu ga:"donekle ocistiti"a sto se tice izleta i kupanja to mozes imati i bez komune.Jedino dobro koje od svih njegovih savjeta mozes imati je to da ces kroz par slijedecih godina kao i on napraviti turneju po bivsoj jugi mjenjajuci komune i pokusavajuci otkriti koja je ona prava i najlaksa..
alien wrote:MOJ TI JE SAVIJET ZA HR.BIJEZI OD RETO C.,CENACOLO I SUSRETA VIJERUJ MI ZNAM.ALI PROBAJ U KOM.PAPA DJOVANI,MIJESANE SU MUSKARCI I ZENE SU "ZAJEDNO"DOSTA SU LIBERALNI I IMA IH PO CIJELOJ HR.IMAS 10 CIGARA NA DAN,2 KAVE,USTAJANJE U 7,3X SEDMICNO TV,NAVECE NEKE DRUSTVENE IGRE,MOLI SE 2X NA DAN PO 15MIN.(100%nije obavezno)MISA NEDELJOM I IZLAZE IZ KOMUNE NPR.POMAZU LJUDIMA U OKOLINI IDU U NABAVKU I SL.CAK IH VODE NA NEKE IZLETE I NA KUPANJE NA MORE ONO NA JEDAN DAN.OVO NIJE SUPLJAK JEL JA SAM BIO U NAJMANJE 5 RAZLICITI KOM.I U OVU IDEM SAD,A ULETIO SAM JAKO LAKO,ZA SEDMICU JEDAN RAZGOVOR I TO JE TO,JA SAM SE DONEKLE OCISTIO KOLIKO SAM MOGAO ALI TO I NIJE UVIJET,NECE TE NIKO TEST.DA VIDI JESI LI CIST TO JE ZA TVOJE DOBRO DA TI LAKSE BUDE-POZDRAV I SRETNO
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
alien
Posts: 14
Joined: Sat Mar 20, 2010 8:04 pm

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by alien »

DAVOR NEMA POJMA O CEMU PRICA TI ZNAS SEBE I PO TOME SE RAVNAJ ,NEKO VOLI USTAJAT SE U 6 U I NA KOLJENIMA MOLIT SE SAT DVA I TAKO TRI PUTA NA DAN,NEKO VOLI DA IMA POSIJETU SVAKI MJESEC A NEKO NE,OPET NEKO VOLI DA IMA NEKU VRSTU TERAPIJE U KOM.NAJVAZNIJE TI JE DA DOBRO VIDIS KOJA JE ZA TEBE JER JA ZNAM MOMKE KOJI SU IZ NEKE KOM.OTISLI ZA DVA DANA I ODMA PRESLI U DRUGU I OSTALI CITAV PROGRAM JER SU TOLIKO RAZLICITE DA JE TO ZA NEVJEROVAT,I NEMOJ SE ZALIJETAT DOK DOBRO NEVIDIS KAKO KOJA FUNKCIONIRA,NPR.RETO CENTAR SU ANGLIKANCI I PRAVO SU RADIKALNI AKO NECES MOLIT PO NJIHOVOM IZOLIRAJU TE I SUSTAVNO TE ZNAS VEC STA DOK NEPRISTANES,A TAKO JE I SA NEKIM KRSCANSKIM,GLEDAJ DA JE SVE UMIJERENO JER AKO IMAS VOLJU ZA UC I BUDE PRAVA (ZA TEBE)VELIKE SU SANSE DA TO IZGURAS I DA BUDE SVE OK.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by davor »

STa znaci anglikanci molim te?
alien wrote:DAVOR NEMA POJMA O CEMU PRICA TI ZNAS SEBE I PO TOME SE RAVNAJ ,NEKO VOLI USTAJAT SE U 6 U I NA KOLJENIMA MOLIT SE SAT DVA I TAKO TRI PUTA NA DAN,NEKO VOLI DA IMA POSIJETU SVAKI MJESEC A NEKO NE,OPET NEKO VOLI DA IMA NEKU VRSTU TERAPIJE U KOM.NAJVAZNIJE TI JE DA DOBRO VIDIS KOJA JE ZA TEBE JER JA ZNAM MOMKE KOJI SU IZ NEKE KOM.OTISLI ZA DVA DANA I ODMA PRESLI U DRUGU I OSTALI CITAV PROGRAM JER SU TOLIKO RAZLICITE DA JE TO ZA NEVJEROVAT,I NEMOJ SE ZALIJETAT DOK DOBRO NEVIDIS KAKO KOJA FUNKCIONIRA,NPR.RETO CENTAR SU ANGLIKANCI I PRAVO SU RADIKALNI AKO NECES MOLIT PO NJIHOVOM IZOLIRAJU TE I SUSTAVNO TE ZNAS VEC STA DOK NEPRISTANES,A TAKO JE I SA NEKIM KRSCANSKIM,GLEDAJ DA JE SVE UMIJERENO JER AKO IMAS VOLJU ZA UC I BUDE PRAVA (ZA TEBE)VELIKE SU SANSE DA TO IZGURAS I DA BUDE SVE OK.
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: moze li mi ko dati informaciju za komune u hvatskoj

Post by davor »

alien wrote:DAVOR NEMA POJMA O CEMU PRICA TI ZNAS SEBE I PO TOME SE RAVNAJ ,NEKO VOLI USTAJAT SE U 6 U I NA KOLJENIMA MOLIT SE SAT DVA I TAKO TRI PUTA NA DAN,NEKO VOLI DA IMA POSIJETU SVAKI MJESEC A NEKO NE,OPET NEKO VOLI DA IMA NEKU VRSTU TERAPIJE U KOM.NAJVAZNIJE TI JE DA DOBRO VIDIS KOJA JE ZA TEBE JER JA ZNAM MOMKE KOJI SU IZ NEKE KOM.OTISLI ZA DVA DANA I ODMA PRESLI U DRUGU I OSTALI CITAV PROGRAM JER SU TOLIKO RAZLICITE DA JE TO ZA NEVJEROVAT,I NEMOJ SE ZALIJETAT DOK DOBRO NEVIDIS KAKO KOJA FUNKCIONIRA,NPR.RETO CENTAR SU ANGLIKANCI I PRAVO SU RADIKALNI AKO NECES MOLIT PO NJIHOVOM IZOLIRAJU TE I SUSTAVNO TE ZNAS VEC STA DOK NEPRISTANES,A TAKO JE I SA NEKIM KRSCANSKIM,GLEDAJ DA JE SVE UMIJERENO JER AKO IMAS VOLJU ZA UC I BUDE PRAVA (ZA TEBE)VELIKE SU SANSE DA TO IZGURAS I DA BUDE SVE OK.
:) A sta da ti ja kazem na sve ovo?Mislim da cak i ti sam negdje duboko u sebi znas da sam u pravu..Iskreno da ti kazem nadam se da ces nekada u zivotu neke stvari skontati i da ces barem jednom u zivotu biti zahvalan za pomoc koji su ti ljudi pokusali pruziti bez obzira sto nisu morali..U svakoj toj komuni gdje si bio neko se debelo potrudio da ti obezbjedi to da mozes uopste doci na to mjesto.Tako da ako si bio u retu onda umjesto da ih optuzujes za nesto( sto ni sam neznas vjerovatno sta znaci)sto oni nisu trebao bi biti zahvalan sto su te vodali u setnju dok si bio u krizi i kuhali ti kamilice.To je ono sto trebas da cijenis pa taman da su i vanzemaljci..
Reci cu ti jos samo ovo :Idi se lijeciti a manje filozofiraj !
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply