Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by Andrijana »

Manol,
hvala ti puno na recima podrske.I sama znam da treba puno vremena da prodje da neke stvari dodju na svoje mesto.On se posle sest meseci osetio fizicki jakim i na neki nacin je prevario sam sebe, no sada je najvaznije to da je u dobrim "rukama", da radi na sebi i da pusti vreme da radi svoje . Mogu da prenesem i to da i on govori da mu tamo nista materijalno ne nedostaje i da zaista ima svega sto mu je potrebno, kao sto si rekao.


Sto se tice pozdrava, prenecu ih cim se cujem sa Ivanom.smt023





I meni je, kao i mnogima ovaj forum mnogo pomogao, prvo da razumem i saznam puno stvari, a da nije nekih ljudi sa foruma verovatno da bi nasa agonija jos trajala, tako da cu u prilog temi na kojoj razgovaramo jos jednom da dam svoj veelikiiii plus za RETO centar i njegov rad .

Pozdrav i za Davora.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

DOBRODOŠAO...u naš mali svet! :D
Vidim da ste se vi muški uglavnom pronašli ovde...svaka čast za podsticaje...nisam bila u komuni..ali smatram da je to ok, druga šansa koja se čoveku retko pruža...mada mislim da su JAKA VOLJA,MOTIVACIJA I VREME -neophodni da bi neko sredio svoj život.
Nemože se nekome pomoći ,ako on nije sve rasčistio sam sa sobom šta želi od svog života-i ako ne želi sam sebi da pomogne.
Drago mi je da bar negde postoje mesta u kojima se ljudima pomaže i u tome..što nije slučaj kod zatucanih ,palanačkih,zajednica ,u kojoj ja ,na primer živim.
I ne verujem da VERA tu igra neku odlučujuću ulogu...to je totalno nebitno..ja sam hrišćanka,ali se držim mišljenja-da svi ljudi veruju u istog Stvoritelja samo ga narazličitim meridijanima zovu drugim imenom,i normalno imaju drukčije verske obrede......i NE VERUJEM U popove i crkve-držim se mišlju da je vera u tebi-u svemu....a ne u nekom tamo čoveku(koji se školovao da priča o njoj) ,ili nekoj gradjevini...
Moje lično mišljenje:verujte u šta god hoćete-samo nadjite nešto da vas motiviše i drži!
:D pozz
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Takode puno pozdrava za Ivanovu suprugu,,i usput da se i ja nabrzinu jos malo predstavim..Ja sam bio skoro tri godine u reto Zagreb i evo ima vise od dvije godine,skoro tri kako sam izasao..
Zivim u Sarajevu..Pozdrav Javore kako interferon?Drzi se?Pozdrav i Manolu i animo:)Imas pozdrave od Bore
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 6:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ANIMO
Posts: 5
Joined: Thu Jul 12, 2007 5:42 pm
Location: VARNA

Post by ANIMO »

Zivija Davore, tek sam sad skontao tko si ;) kako g****a? :P , bracni zivot:)?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Au čoveče,koliko Retaša!!!! Veliki pozdrav momci, posebno za Davora, evo prijatelju i ja sam stao na ludi kamen, sad možemo deliti utiske :D
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by Andrijana »

Hvala Davore,



POZDRAV ZA CELU EKIPU,


A.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

A joj jesmo se nasli a ,sve bivsi retasi:)!Ali mogu vam reci da je dobro ovako da vas cujem..Evo jutros sam odmah animo cim vidim vase pozdrave..Sta ces svi se mi zavucemo u svoje poslove i nekad nemas vremena ni da se javis kako treba ..Ja u zadnje vrijeme kako sam se ozenio nemam vise vremena da se javim roditeljima a za druge da i nepricam..A ovde ste nekako svi zajedno i jednim udarcem ubijem vise muha:)Javore negativan si a!Znaci zavrsio si .A jesi li uradio ovaj zadnji psr.nakon 6 mj.?Hajde drago mi je da si i to rjesio..Ionako u tebi cuci velika zvijezda triatlona a tek sad bez hepatitisa :D .Jeli ti isti broj mob?Manolo sad me se sjecas .Ja sam onaj sto je imao istu operaciju kao i ti,na nezgodnom mjestu,samo sto se meni nije vratilo:)Kaze mi boro da se stalno cujete..Sasa legendo,prvo da ti cestitam sto si se ozenio,sve hocu da te nazovem ,ali danas cu sutra cu pa nikako..Jeli popustila ona pocetna euforija poslije vjencanja vjencanja?Cuo sam da si poceo da radis neki novi posao.Kako je Vlado?A onaj mali Milos sto je bio u retu Zagreb?Pozdravi zenu i ekipu dole..PItanje za Ivanovu suprugu :kako je Ivan ?jeli se cujete?Usput kako je vama ime da nepisem stalno Ivanova supruga..Nista ljudi imate puno pozdrava od mene i cujemo se
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Post by davor »

Uh pardon,Adrijana sad sam vidio ime.. :) pozdrav
Andrijana
Posts: 123
Joined: Thu May 03, 2007 10:56 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by Andrijana »

Ivan je sada dobro, ali je on u Splitu tek mesec i po, tako da je to jako, jako malo vremena da bi se nesto vise reklo o tome. U kontaktu smo, naravno , koliko je to moguce.

POZDRAV
Post Reply