Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by Guta_Retas »

TRAINSPOTTER wrote: te autoriteta kroz strah, ne moze da se nadje put....

hahahahaha....
malo si patetican,al ajde....autoritet kroz strah,to su nebuloze druze....koga da se boji jedan narkoman,ja sam licno druze krao od koga god sam mogao i od koga god sam stigao...a u komuni takav autoritet da uspostavis nema teorije.....a danas koga da se bojim sa svojih 90 kg misicne mase...daj molim te.....
So rise and be your master you don't need to be a slave
Korisnik
Posts: 12
Joined: Sat Jul 25, 2009 7:39 am

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by Korisnik »

:rolleyes:
Last edited by Korisnik on Tue Sep 01, 2009 10:20 am, edited 2 times in total.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by selma »

Korisnik wrote:Hm iskustva sa iz Splita - Klisa......Iskreno ja sam bio 4 puta :roll:
:roll: 4 puta???
Korisnik wrote:Mislim da treba navesti dvije strane pričati i o onoj koja npr. po mome nije baš najbolja. :roll:
pa što si bio tamo 4 puta?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Korisnik
Posts: 12
Joined: Sat Jul 25, 2009 7:39 am

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by Korisnik »

:rock:
Last edited by Korisnik on Tue Sep 01, 2009 10:30 am, edited 2 times in total.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by selma »

ok
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
crocop
Posts: 1
Joined: Sat Oct 03, 2009 6:20 am

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by crocop »

LJUDI.

CITAM OVO, I MNOGE STARE RETASE SA PREPOZNAO. IZ HRVATSKE SAM. BIO SAM U RETO ,ESPANA, SVOJE VRIJEME.

VI KOJI STE BILI U RETU , RECITE ISTINU!!!!!!!!

RETO TREBA LJUDE, INACE SU SVI PROPALI. TREBA NEKO RADIT, A, TO SU KO? PA CHICOS NUEVOS. NOVI LJUDI,PA ZNATE O CEMU PRICAM.

NEMOJTE OBESHRABRIVAT LJUDE.

I, DA....NEKE STVARI SE TREBAJU I U RETU PROMIJENIT. NI RETO NIJE SAVRŠEN. ZNAMO SVI KO JE JEDINI SAVRŠEN!! ISUS KRIST JEDINI!!!!!!!

ZNAMO SVI DA NISU SVI LIDERI ISTI. NEKI SE CAK SMATRAJU....SVETI. PA I TO KRSTENJE NA NOVO U BAZENU MI JE SMETALO. DOZIVIO SA I TO DA GOVORE LOSE O PAPI IZ RIMA.

SVAKI EKSTREMIZAM NIJE DOBAR, AKAKO VIDIM NA OVOM FORUMU, RETO SE PRETVARA U SEKTU.

GLAVNI CILJ RETA, BAREM SMO TAKO GOVORILI RODITELJIMA DJECE, JE IZLJEČENJE OD DROGE I PRIPREMA ZA SVIJET!!! NE OSTAJANJE U RETU, NEGO IZLJEČENJE I DOMA SRETNI RODITELJIMA.

VI KOJI STE DUGO BILI, NE ZABORAVITE SVOJ CILJ. KAZNA I PRANJE PJATA MOZE SE JEDNOM DATI, PA I DVA PUTA, ALI SVE VIŠE JE PREVIŠE, POGOTOVO, KAD NAKON GODINU I 3 MJESECA NEKO OD RESPONSABLES ,TE PRATI U WC, DOK OBAVLJAS NUZDU?!! SVE SAM TO NAZOČIO.

NE MOŽEZE MI RECI DA JE TO NORMALNO??

NA STRANU SVE, NEKE KUĆE RETO CENTRA ,RADE IZVRSTAN POSAM, NPR. MALAGA.

OHRABRITE LJUDE, A ISPRAVITE LIDERE KOJI GRIJEŠE. MENI JE RETO POMOGAO, ALI MNOGIMA NIJE. INDIVIDUALAN PRISTUP JE KLJUČAN, A NE SVE ZA SVE.

PUNO POZDRAVA NAJBOLJIM KUĆAMA RETA ŠIROM SVIJETA.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by Big Mama »

o čem ti pričaš?? kakva radna snaga?? ne želim te uvrijediti ili omalovažavati tvoj stav i mišljenje ali smatram da nisi u pravu. Jedini cilj boravka u Retu je izlječenje. Pa nisu oni tebe zvali da dođeš jel im je falilo "ljudi" nego si (pretpostavljam) ti došao tamo sa ciljem da se izlječiš. Ako si uspio čestitam ti- jer ništa drugo nije ni bitno.
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by HonkyTonkWoman »

ja mogu samo reci da sam prije par godina bila u retu i to 4 dana. nisam otisla radi krize vec tolike tlake sa njihove strane,ajde ovo ajde ono - a ja ne mogu da se pomaknem. kakva molitva ,pjevanje, kokose,svinje i namjestaj u krizi??? nazvala majku koja je istog momenta dosla po mene. kako sam tvrdi ateista sta im je i bilo receno prije nego sam dosla,kako im moze past na pamet da se molim bogu dok me deru noge od krize??? ne znam.moje misljenje ko voli nek izvoli ovo je samo moje iskustvo.
SISTER MORPHIN
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by Big Mama »

ma naravno svako ima svoje iskustvo...ne znam za druge ali ja prva 2 tjedna nisam nisam ništa posebno radila, šetala, nosila smeće, igrala se sa svojim sinom...razumijem da je komunu svako doživio na svoj način ali u svakoj komuni postoje neka pravila koja ne pašu svima ali ruku na srce, nismo ni došli tamo da živimo onako kak nam se hoće. ja sam došla promjeniti svoj život. teškom mukom ali uspjela sam :rock:
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
ivano
Posts: 35
Joined: Wed Jun 03, 2009 2:43 am
Location: zagreb

Re: Iskustvo iz Reto centra kraj Splita

Post by ivano »

evo čitam sva ova iskustva iz Reto centra pa da i ja nešto kratko napišem.Proveo sam dovoljno vremena u njemu i stekao određena saznanja i iskustva.Kako mi je bilo? Ne mogu lagati da je bilo dobro, ipak je to komuna, ali je bilo lijepih trenutaka. Oko onog posta od Lare Croft čak bi se djelomično i složio. Ono što su napravili od vjere je prestrašno, moram priznati. Osnovno što mi se kod njih ne sviđa(što sam i povjerovao kada sam prvi put dobio letak), jest da ne prave razlike u odnosu na nikog i ništa. Lagao bih kad bi rekao da je to istina.Mene su kao Katolika znali jako vrijeđati i uvjeravati me da je Katolička crkva od neprijatelja i tome slično i to ne samo pojedinac, već više njih. Istina je sljedeća: ili ćeš se prikloniti njihovoj vjeri(za koju ni danas ne znam koja je, iako mislim da su to Baptisti ili jehovini svjedoci) ili ćeš imati neugodnosti razne vrste. Svjedok sam tome od više momaka što sam gledao i način na koji se ponašalo prema njima samo iz razloga vjere, to me je jako žalostilo. Kao prosječni katolik nisam mogao vjerovati to sve što vidim ispred sebe, posebno natjecanja tko se više navodno obratio i slične stvari što nema veze s mozgom, ali me iznad svega najviše žalostila agresija vjere i način pametovanja i mudrovanja oko toga, kao da se radi o pazaru i pet kila krumpira.Momci koji su tamo duže ponašaju se kao doktori znanosti, što je još žalosnije, iako će i to splasnuti onoga dana kada opet izađu iz centra kao njihove oaze i ovlasti da preplašenim pojedincima koji su tek došli, izgubljeni u vremenu i prostoru, sole pamet kako su oni "njihovim" bogom dani. Ja sam znao dobivati takve(kao dobronamjerne duhovne ili kakve god) savjete da mi je dolazilo plakati od muke i jada što to uopće čujem....ALI, ima i druga jako dobra, dobra strana, jer ne bi htio da ispada kako pišem loše o reto centru, to doista ne bi želio. Određena odgovornost i navike koje opet stekneš ili ih vratiš u život je i više nego pozitivna strana tog centra.Polako vraćaš koliko toliko komunikaciju s ljudima i pripremaš se za život koji te vani opet čeka. Ja osobno ne bi nikad više poželio ići tamo i to mi je jedan od osnovnih motiva da mi više dop ne padne na pamet, uz mnogo drugih. Ipak bi svakome predložio da ide i u taj centar pa ako je baš naglasak na vjeri, neka se vrati ili krene u svoju crkvu nakon izlaska iz centra i opet će to biti jako dobro. Molim svih pa i Sanelu da krivo ne shvati ovaj moj post kao neko vrijeđanje ili sl.samo sam napisao par rečenica iz moga iskustva i još par pojedinaca koji su i danas hvala bogu dobro.Veliki pozdrav svima
Last edited by ivano on Sun Nov 22, 2009 11:55 pm, edited 2 times in total.
Post Reply