Reto-Split

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

nina
Posts: 1
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:57 pm

Reto-Split

Post by nina »

Da li imate informacija o ovoj komuni.
Otisao je sin moje prijateljice juce tamo.
Ako imate info molim Vas podjelite ih sa nama.
HVALA!!!!!!!!!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Draga Nina,

Ovdje možete pročitati neke informacije o reto centru.

http://www.reto.ru/hr/

Sanela
HELENA
Posts: 1
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:31 am
Location: Sibenik, Hrvatska
Contact:

Post by HELENA »

Evo iz prve ruke, ja sam bila u Spanjolskoj u 09. mj.; vratila sam se kuci , doslovno, nakon4 dana.
E ovo ti je moje iskustvo:
1. tamo ti se masovno brije na vjeru (evanđelissticku), sto meni nikako nije odgovaralo, jer sam takva ne volim kada ,me netko prisiljava na nesto, sto ja sama ne zelim i u cemu se ja jednostavno ne snalazim.
Ne volim i ne zelim nikoga vrijedjati ( nakon svojih ranja je to ni nemogu).
Npr. meni je mama prije odlaska tamo kupila medaljon naseg Sv. ANTE da bi gospoda tamo me natjerala da ga skinem.
2. Nas 8 -10 cura je spavalo u sobi metar za metar - možes misliti kako je to.
3. S druge strane u sobi je spavala kjedna ženska sa AIDS- om; nisam paraonik teški ali viruj mi zivot mi se zgadija u tren!
4. Sama kuća; odn. hacienda u kojoj smo mi bile bila je stvarno odlična (kao iz onih spanjolski sapunica) ali meni nisu dali ni da budem 5 minuta sama sa sobom, kao ti ti je nekakvo njihovo pravila, da ne smijes nikada biti sam. Ja sam već kući prosla krizu tako da sam bila ono OK, moglo bi se reci ali mi je psiha bila totalno spaljena i sj...
5. Meni je receno da će u toj kući kraj Madrida biti samo ženske, al vraga; bila je jedna ženska sa dvoje dice iz Sinja te je dna cura sa Visa i to ti je sve.
By the way tamo je bila samo jedna cura iz Spanjolske koja je nabadala engleski a ove ostale nista pušiona teška.

Da ti sada ne duljim, meni osobno ta komuna u Madridu nije sjela nikako, ali ponajvise zbog ljudi i atmosfere. Kao sto sam ti vec rekla ja sam tamo dosla sa 3 kufera (kao da idem na ljetovanje), a tamo bijeda teska.
Svi se tamo udebljaju a ja sam izgubila 4-5 u 5 dana; pa ti se sada misli.
Hrana koja se tamo jede je AJME!!!; svoj hrani je prosao rok trajanja, uz to ne smijes piti kavu, pusiti cigarete i sl.
Sve u svemu, nekim ljudima mozda upravo taj rezim pase, ali meni ocito nije sija; nikako.
Znam mnoge odavde koji su isli u Reto, Remar isl. i bogme od njih 20-ak , znam ih troje da je izdržalo godinu dana i sada su stvarno OK; jest da briju na tu evanđeosku vjeru, ali bolje i to nego da se furaju od nemila do nedrag.

Ovo ti je moje uskustvo, sto normalno ne znaci nista; kao sto sam ti rekla neki su se nasli u tome, a jeb.. ja nisam.
Pa sta sada sam ode čista i guram nekako, sam Bog zna kako!!?

Veliki pozdrav tebi i bratu i moli se za njega; to nista ne kosta a uvelike moze pomoći oboma!
Ivana M.
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Reto-Split

Post by termit84 »

zbilja si skupila puno dojmova u četiri dana....nažalost. nadam se da će se vratiti i pokušati ispočetka,bilo gdje. za sve informacije na broj 0038521240422
User avatar
Kejto
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 3:00 pm
Location: Beograd

Re: Reto-Split

Post by Kejto »

Procitao sam vashu poruku i zeleo bih da vam odgovorim,jer sam ja bio u RETU-Split.Pa,iskreno po mom misljenju(i misljenju josh nekih koji su bili u RETU),to je jedno mesto koje ce mu pruziti svu potrebnu pomoc i zashtitu od droge,ali i od njega samog.Kao jedna srushena osoba,bez indetiteta,potrebno mu je,sada sva moguca ljubav i paznja,a to ce mu biti tamo sigurno pruzeno,jer tamo nema doktora niti psihijatara,vec su to ljudi koji su proshli kroz iste probleme...verujem da ce mu pomoci na pravi nacin.Inace shto se tice samog centra...hrishcanski je,u kome je Biblija vodic i svima se pruza mogucnost(po licnom izboru naravno)da upoznaju Boga i dobiju ono shto je svima nama nekada ne dostajalo,a to je potpuno novi zivot,bez droge.Ja iskreno verujem da je to jedini nacin,jes sam i sam pokushao na mnogo nacina da se otrgnem od tog zla koje donosi droga...psihijatri,bolnicka lecenja,pa cak i zatvaranja...nishta nije pomoglo.2004 godine odlazim u RETO-Split gde sam po prvi put mogao da osetim da ljudi shvataju moj problem i ti isti ljudi su mi pomogli da prepoznam shta sam ja i shta mi je potrebno.Danas,hvala Bogu sam dobro...proveo sam tri i po godine u centru i moj zivot je danas ispunjen novim,boljim stvarima daleko od ropstva droge.Ako vas bude interesovalo vishe informacija,napisacu vam naknadno...Puno pozdrava i za tog momka,ima punu podrshku i od nas koji smo bili tamo................. :D
User avatar
galeb1
Posts: 18
Joined: Fri Mar 07, 2008 12:05 am

Re: Reto-Split

Post by galeb1 »

zdravi bili,slažem se s tobom kejto u svemu,a posebno da nas centri spašavaju od nas samih,pa hvala bogu na njima makar
oni bili u zemlji nedođija,dok ispunjavaju svoju svrhu!!bolje centar nego,radijator na kolodvoru recimo)))
osobno sam upozna reto-zg i momci se stvarno bore za sebe i druge,svaka im ćast.nisam dugo osta jer vidin sad nisam
donia cvrstu odluku za skidanje,a neću reć smetlo mi je ovo ono ma budalade!!
normalno svakom ne odgovara isti prg.pa tako ni meni teleportira sam se u remar di sam osta po g.,priznat ću malo su liberalniji,
ali u biti sve je to isto dok se ide ,reka bi zdravo seljaćki,
božijim putem!!
termit84
Posts: 34
Joined: Sun Feb 03, 2008 6:36 pm
Location: Dalmacija

Re: Reto-Split

Post by termit84 »

nije tako strasno biti u centru,samo čovjek treba odlučiti što želi napokon...a onda je sve lakše. naravno,disciplina je dio toga
User avatar
vela
Posts: 11
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:22 pm
Location: Vinkovci HRVATSKA
Contact:

Re: Reto-Split

Post by vela »

Bio sam u Reto - Centru prije 10 godina , i nakon deset godina kako bi rekli doktori apstinencije živim najnormalnijim prosječnim životom ne toliko zahvaljujuči Retu koliko milosti Svevišnjeg ... danas sam se registrirao jer sam jučer pronašao ovu stranicu i nadam se da ču pisati još i otvoren sam za suradnju i kontakte sa svima koji su u doticaju sa ovisnostima .
- SVE SRETNE OBITELJI SU ISTO SRETNE A SVAKA NESRETNA OBITELJ JE NESRETNA NA SVOJ NAĆIN -
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Reto-Split

Post by saša-ex »

Pozdrav Vela prijatelju. Šta ima?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
vela
Posts: 11
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:22 pm
Location: Vinkovci HRVATSKA
Contact:

Re: Reto-Split

Post by vela »

saša-ex wrote:Pozdrav Vela prijatelju. Šta ima?
Opa , ovdje ima poznatih persona ... reko bi nema ništa ali ipak ima . žena mi treba roditi vrlo skoro , postat ču otac pa me sad peru brige ... Mičo , ja i još jedan momak smo mislili do Sarajeva na jedan skup ali još nismo definitivni za to pogotovo ja ... pretražujuči nešto ovih dana sam naletio na ovu web stranicu i izgleda mi zanimljivo ...
- SVE SRETNE OBITELJI SU ISTO SRETNE A SVAKA NESRETNA OBITELJ JE NESRETNA NA SVOJ NAĆIN -
Post Reply